Lymfodrenáž: Vrátí vám zpátky kůži batolete?

Masáž, která má zajistit správné proudění lymfy, tedy tělní mízy, u nás už nabízí kdekdo. Na slevových serverech najdete nabídku poukázek od různých wellnes studií. Platí ale, že lymfodrenáž by měl provádět jenom ten, kdo ji umí. Jinak nadělá víc škod než užitku.

Není problém koupit si přístroj a absolvovat krátké školení na práci s ním, stačí třeba pouhý víkend. Jenže nic takového ještě z nikoho kvalitního lymfoterapeuta neudělá. Ten potřebuje mít mnohem hlubší znalosti a hlavně praxi pod vedením zkušených kolegů. Jak poznat dobré studio, kde vám nabídnou kvalitní službu a odkud raději utéct? Poradíme vám, na co si dát pozor, toužíte-li po zlepšení vašich potíží s celulitidou a nejen s ní. Lymfatické masáže pomáhají i při poruchách imunity, s detoxikací, látkovou výměnou, hodí se třeba i při migrénách nebo nespavosti.

Přístroj nenahradí ruce
Jak je to s manuální a přístrojovou lymfodrenáží? Samozřejmě přístroj nemůže plně nahradit ruční lymfatickou masáž. Sice působí zdánlivě stejným tlakem na všechny partie, ale nemá v rukou cit zkušené masérky, která dokáže odhadnout, jak na tělo svého pacienta působit. Volte proto raději ruční masáž a předem se informujte, jak zkušená je vaše terapeutka. Aby proces měl správný efekt, vyberte si celkovou masáž.

Kdy se procedura zapovídá
Než ulehnete na lůžko, měla by se vás masérka zeptat, zda netrpíte nějakým onemocněním. Rozhodně je třeba se lymfodrenážím vyhnout při léčbě onkologických nemocí, akutní infekci a horečce nebo žilních onemocněních v akutním stavu. V zásadě byste měla masáž zrušit vždy, když se necítíte dobře, na proceduru choďte vždy jenom zdravá!

[[related]]

Nesmí vznikat modřiny
Masáž v žádném případě nesmí bolet. Pokud jste zavítaly někam, kde se vám po ošetření dokonce objevily modřiny, utíkejte odtamtud pryč, i kdyby vám nabízeli permanentku téměř zadarmo. V tomto případě může dojít až k nevratnému poškození lymfatických cév a celulitida, o kterou vám v tomto případě zřejmě hlavně jde, se vám naopak po určité době zhorší.

Nemasírujeme, ale hladíme
V případě, že se na vás ve studiu masérka vrhla stylem: Hrr a je hotovo, okamžitě slezte z lůžka. Tento druh masáže musí být velmi jemný a spíše hladí, než masíruje. Délka působení a prohmatání i jejich počet je přesně určená a nesmí se překročit, jinak hrozí kolaps systému. Hmaty jsou pomalé, kruhovité, nebo spirálovité.

Pomeranč se odstranit nedá
Máte-li už takzvanou pomerančovou kůži, neočekávejte zázraky. Úplně se odstranit nedá, ovšem zlepšit její vzhled a zmírnit její tvorbu ano. Příčinou celulitidy se stává onemocnění podkožního tukového vaziva způsobené přetížením lymfatického systému. V podkoží pak vznikají vláknité struktury a do tukových buněk se ukládají odpadní látky.

Foto zdroj: profimedia.cz

4.12.2012 8:00| autor: Helena Stejskalová
Více o tématu: lymfamasáženemoc

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist