Co dokáže alkohol provést s tvou pletí?

Venku začíná být pěkně a tak si rádi dopřejeme na zahrádce vychlazené pivo nebo víno. Ale přemýšlela jsi někdy o tom, co takový alkohol udělá s tvou pletí? Dokáže napáchat docela velké škody a dost dlouho se napravují.

alkohol-a-plet-titul-1100x618.jpgCelá galerie 20 Zdroj: profimedia.cz

Říkáš si, co s tvou pletí může udělat občasná sklenička vína, nebo nějaké to pivo? Možná se budeš divit, ale jestli něco dokáže dokonale zničit tvou krásu, pak je to právě alkohol. A co přesně ti hrozí?

Zčervenání a žilky

Říkáš, že takové ty typické červené nosy jsou jen pro těžké opilce? Chyba lávky. Cévy se rozšiřují po každé konzumaci alkoholu, i malého množství, a pokud je moc časté, už se zpátky stáhnout nedokážou. Neříkáme, že si občas nemůžeš dát skleničku, ale měj na paměti, že při popíjení dochází ke zvýšení krevního tlaku a tím k většímu prokrvení kůže. Tam, kde jsou cévy blízko kůže, pak může dojít ke zčervenání. Jestliže budeš pít pravidelně, zčervenání se stane tvou trvalou ozdobou a mohou se také objevit žilky.

Co s tím? Pokud pití nemůžeš odolat a chceš si občas dopřát, dej raději přednost bílému vinnému střiku, nebo pivu s nízkým obsahem alkoholu.

Oteklý a opuchlý obličej

Pokud si dopřeješ alkohol, měla bys vědět, že tvé tělo okamžitě začne zadržovat vodu. To má za následek oteklost a opuchlost. Zvláště pak pohled do zrcadla po prohýřené noci tě může trošku vyděsit.

Co s tím? Když už jsi zhřešila a vracíš se z bujarého večírku, dej si pod hlavu ještě jeden polštář, ať se ti v obličeji nehromadí voda. Před spaním vypij hodně čisté, neperlivé vody a opuchlé pleti dopřej nějakou výživnou maskou. Rychlou pomocí může být také masáž ledovými kostkami. A pro příště méně alkoholu.

Kruhy pod očima a vrásky

Už jsme zmínili, že alkohol pleť hodně dehydratuje. Není divu, že po divokém večírku se v zrcadle nepoznáváš. Pokožku máš vysušenou a navíc po pořádném mejdanu ztratila svou pevnost. Každá vráska je více vidět a kruhy pod očima nezakryješ ani kvalitním korektorem. Pleti trvá i několik týdnů, než se z pořádného mejdanu vzpamatuje. A to už je důvod, proč si další skleničku rozmyslet, nebo ne?

Co s tím? Pokud víš, že tě čeká náročný mejdan, nauč se s každou sklenkou alkoholu dát si i sklenici vody.  Pohled do zrcadla tě ráno nebude tak děsit.

Předčasné stárnutí

Z občasného posezení u vínka určitě nezestárneš, ale pokud to přeháníš, tak si koleduješ, že za několik let ti okolí nebude hádat tvůj pravý věk, ale o něco víc. Dehydratace a úbytek potřebných vitamínů tvé pleti rozhodně neprospívá. Alkohol ničí vitamín A, který je nezbytný pro výživu tvé pleti a to nemluvíme o vysušení a tím pádem i rychlejším vzniku vrásek. Takže propříště mejdan raději bez alkoholu.

Jak to máš ty? Popíjíš hodně nebo ti alkohol nic neříká? Napiš nám do diskuze. A když už nic, od pití by tě mohla odradit naše fotogalerie, nechceš přeci dopadnout jako týpci v ní.

Foto: Profimedia.cz, pinterest.com, facebook.com

23.5.2018 10:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist