Čtenářky Feminy vyzkoušely, jak nás vidí slunce a natočily zbrusu novou reklamu. Podívej se, jak to dopadlo!

Sluníčko milujeme úplně všichni a není divu, vždyť má tak blahodárné účinky na náš organismus. Dodává nám tolik potřebný optimismus a vlévá do žil energii, navíc díky němu získáváme dostatek vitamínu D, který posiluje náš imunitní systém a celkově je nám se sluníčkem prostě líp. Ale slunce dokáže být také pěkně zákeřný nepřítel.

A mnozí z nás si stále hrozbu, kterou v sobě skrývá, neuvědomují. Podle studií totiž celých 40% žen a 70% mužů vůbec nepoužívá ochranné prostředky na opalování. I malé dítě už by ti řeklo, že je to velká chyba. Ale UV kamera ti řekně mnohem víc.

O co jde? 

Původně šlo o projekt a zábavu britského uměleckého fotografa Thomase Leweritta. Ten vyrazil do ulic s UV kamerou a prostě si natáčel lidi kolem sebe. Už první snímky pro něj byly velkým překvapením a šokem. UV videografie totiž zvýrazňuje pigmentaci kůže. „Ve srovnání s normálním osvětlením se světlejší kůže zdá velmi bledá a tmavší kůže ještě tmavší. A právě nerovnoměrná, skvrnitá pigmentace je známkou toho, že kůže byla v minulosti příliš vystavena UV záření – poškození kůže se objevuje především v místech, která jsou pravidelně vystavená slunci – například v obličeji nebo na rukách. Kojenci a batolata mají na UV snímcích většinou jednotnou barvu kůže.

Obličeje mladistvých už na UV snímcích vykazují značné nepravidelnosti, které budou v pozdějším věku ještě výraznější. A právě to jsem lidem pomocí UV kamery chtěl ukázat a přimět je, aby zbytečně neriskovali,“ dodává Thomas. „Všichni se rodíme se zdravou pokožkou a sluneční ochrana jí účinně pomáhá, aby zdravá zůstala. Proto je tak důležité, aby lidé pochopili, že svou pokožku mohou chránit kosmetikou na opalování a že tak zabrání i jejímu předčasnému stárnutí.“

Thomasův projekt nadchl vědce v laboratořích Nivea a rozhodli se tuto technologii dále rozvíjet a společně pak přesvědčit co nejvíce lidí, že ochrana kůže před sluncem je důležitá. „Naším cílem je přimět lidi pochopit, že svou pokožku před pihami, skvrnami, vráskami a dalšími poškozeními mohou přitom velmi snadno chránit – a to kvalitní kosmetikou na opalování,“ říká dr. Frank Schwanke, vedoucí výzkumu a vývoje sluneční kosmetiky Nivea.

A my jsme se rozhodli, že necháme UV kameru vyzkoušet naše čtenářky. Přihlásit ses mohla v naší výzvě na Facebooku i na stránkách Feminy a tady máš výsledek:

Mrzí tě, že jsi naši výzvu propásla? A chtěla by sis kameru také vyzkoušet na vlastní kůži? Žádný problém. Stačí se podívat na www.nivea.cz/uvkamera a zjistíš, kdy a kde bude Nivea tým poblíž tebe!

A tady pár tipů od Nivey, kterou si naše vybrané čtenářky mohly zkusit a poté i donést balíček produktů domů. Co používat pro lepší ochranu pleti? Vyzkoušej tohle:

Olej na opalování podporující zhnědnutí

Suchý voděodolný olej dává vyniknout zářivému opálení a zvýrazňuje hedvábný vzhled pokožky. Složení se systémem UVA/UVB filtrů poskytuje pokožce okamžitou ochranu před spálením. Sprej umožňuje velmi snadnou, rychlou a rovnoměrnou aplikaci bez bílých stop.

Pořídíš OF 20, 200 ml za 300 Kč, nebo OF 30, 200 ml za 330 Kč

Řada Protect & Bronze

Voděodolná, lehká složení obsahují přírodní rostlinné výtažky, které podporují tvorbu pokožce vlastního melaninu, a tím přispívají k intenzivnějšímu opálení pokožky (in vitro) i bez obsahu samoopalovací látky. Vysoce účinný systém UVA a UVB filtrů poskytuje okamžitou ochranu před spálením.

Pleťový krém na opalování Protect & Bronze OF 30, 50 ml pořídíš za 235 Kč, mléko na opalování Protect & Bronze OF 30, 200 ml koupíš za 330 Kč a Sprej na opalování Protect & Bronze OF 30, 200 ml za 330 Kč.

14.7.2015 10:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist