Lunární kalendář od 8. do 13. dubna 2021

Ničeho se neboj a jednej. Vodnář nabádá k čistým úmyslům i činům. Ryby dodají životu nádech tajemna a podpoří intuici. S Beranem vše zvládneš s lehkostí zrealizovat. Býk pomůže se správnou komunikací. Jak s láskou pečovat o tělo i duši, ti prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-3-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

8. – 10. 4. – Ryby


Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém.
Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Pečuj o svou duši, měj se ráda, rozmazluj se a usmívej se na sebe i na celý svět. Jakmile se naladíš na radost a harmonii, věnuj dostatečnou péči svým krásným nožkám. Poděkuj za to, že tě každý den nosí a nic za to nechtějí, ošetři tvrdou kůži, udělej zábal, koupel, s láskou masíruj voňavým olejíčkem a dbej na dobrou kvalitu. Zkus na chvíli odložit „rozum“ na vedlejší kolej a nechej se vést intuicí. Máš starosti? Spláchni veškerou tíhu čistou vodou. Můžeš si představit nádherný potůček, kam vše, co tě tíží, odkládáš a necháš unášet zurčícím proudem pryč. Minulost je za tebou, ať žije přítomnost a láska. Jaké vlivy ještě vnáší do života energie Ryb? Může to být nevysvětlitelný neklid v duši a srdci, mohou se vynořit nezpracované vzorce z minulosti v oblasti vztahů, které mohou vést až k přecitlivělosti. Rada, jak na to, je snadná. Hlavně klíííííd, všechno odezní velmi rychle a samo, jen emocím nedávej sílu a energii, nechej vše proběhnout, stejně jako když mrak pluje po obloze. Procházka v probouzející se jarní přírodě dokáže zázraky, buď na sebe hodná a měj se ráda, všechno je v nejlepším pořádku.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Našlapuj po špičkách ve vztazích, pokud máš šrám na duši a pocit, že vše musíš dořešit, ukončit nebo sdělit ostatním, vyčkej! Zhluboka dýchej a dovol životu, ať se o sebe na chvíli postará sám.

Co ještě můžeš?

– plavat, saunovat, masírovat chodidla, cvičit, protahovat svaly i šlachy
– odlehčit jídelníček, stravovat se lehce a zdravě
– nehádat se, neřešit malichernosti a staré křivdy
– poděkovat v duchu tomu, kdo otevřel „starou křivdu“, vše přijmout a nechat minulost za sebou
– nechat se unášet voňavou koupelí, pečovat o tělo, duši i mysl, snít a jemně proplouvat životem
– prát prádlo, uklízet, mýt okna, podlahy, zrcadla, zalévat rostliny
– poděkovat vodě za neustálý proud hojnosti

11. – 12. 4. – Beran


Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Na sváteční neděli se hodí odpočívat, rozjímat nad životem a bilancovat, co se povedlo a na čem je ještě potřeba pracovat. Za každý úspěch i pomyslný neúspěch se pochval a řekni: jsem skvělá, příště to udělám ještě lépe. Pokud se cítíš sama, pozvi přátelé na procházku, výlet nebo se svěř spřízněné duši, která ti nastaví náruč a pomůže nalézt řešení a cestu. Přicházející novoluní nabádá ke klidu, harmonii a lásce.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Vnitřní přetlak, napětí, nevysvětlitelný smutek. Nemusíš se bát, vše rychle odezní. Křehký a neklidný spánek můžeš podpořit čajem z meduňky, třezalky nebo kapkami z kozlíku. Bolavým a unaveným očím pomáhají obklady z bylin nebo čaje – světlík lékařský působí přímo zázračně. Relaxuj, odpočívej, rozjímej nad životem, je nádherný. Síla Berana dodává impuls a energii zvládnout nemožné. Ve vztazích netlač na pilu a začni s novoluním nový život, krásnější, radostnější a šťastnější. Na novoluní se doporučuje zabývat pouze jednou myšlenkou – touhou – naplno a ukončit vše, co již nemá budoucnost. Tím uděláš místo pro nové. Pak dokážeš zrealizovat své sny s lehkostí a radostí.

Co ještě můžeš?

– cvičit oční jógu, pečovat o zrak, zamyslet se, co nechci vidět, nad čím zavírám oči
– být aktivní, cvičit, rýt zahrádku, věnovat se jiné činnosti, která pomůže zahnat chmury

13. 4. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Láskyplná komunikace, která proudí ze srdce a ústa jí dodají pouze to správné slovo, pomůže dořešit dávné neshody i spory. Síla Býka ti pomůže zvládnout veškeré náročné situace i úkoly. Ničeho se neboj a jednej!

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, spory, jedovaté poznámky, obviňování, vyčítání – to vše nevychází ze srdce, ale z ega. Nádech, výdech, úsměv, jednej srdcem a zažiješ zázraky.

Co ještě můžeš?

– kloktat šalvěj, vyplachovat ústa, pečovat o dásně, zuby
– pečovat o sebe, regenerační masky, zábaly, koupele, barvit vlasy
– komunikovat tak, abys neublížila slovem, činem, skutkem sobě a ostatním

foto-zdroj: shutterstock.com

8.4.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist