Lunární kalendář od 29. prosince 2022 do 3. ledna 2023: Pozor na neklid a nervozitu

Neklid můžeme očekávat především v citovém životě, v oblasti vztahů, které již dlouhou dobu procházejí krizí. Jak v klidu přežít poslední dny starého roku a první dny roku nového a čeho se vyvarovat? To ti prozradí náš nový lunární kalendář.

lunar-27-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

28. – 29. 12. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Nač se zaměřit? Samozřejmě na nožky! Jak na to? Pokud potřebuješ na chvíli vypnout a vánoční svátky ti daly zabrat, tak si rozhodně zajdi na masáž a nechej si udělat reflexní masáž nohou. Vše lze doladit vhodným olejíčkem, který uvolní nejen tělo, ale také mysl a velmi rychle se zbavíš napětí. Skvělé a uvolňující je také plavání, zbavíš se stresu a krásně vyčistíš hlavu.

Co není vhodné? Péče o vlasy, samozřejmě pokud není zbytí, nedá se nic dělat, ale jestli je to jen trošku možné, nemyj vlasy ani nestříhej, zejména pokud je máš slabé a poškozené.

Chystáš se na  večírek nebo oslavu narozenin? Pak ti bude stačit velmi málo alkoholu, abys měla lehkou kocovinku, proto buď opatrná, nemíchej nápoje a drž se raději jen slabšího vína nebo koktejlu bez alkoholu. Mnohem intenzivněji působí také káva, léky a nikotin, proto pozor, ať do sebe nedáváš zbytečně víc jedů, než je nutné. Drž se hesla: méně znamená více! Což platí také pro těžká jídla, vyhni se raději smaženým řízkům, brambůrkám nebo salátu s majonézou. Než půjdeš večer spát, procvič si v posteli prsty u nohou, můžeš s nimi kroutit, masírovat je a nožky krásně protahovat. Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, pokud tě trápí migrény, tak je dobré tělo připravit a nastartovat již teď, připrav se na přicházejícího Berana, který občas dokáže pořádně zamotat hlavu bolestí. Odlehčený jídelníček je samozřejmostí.

30. – 31. 12. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

Nač se zaměřit? Na dostatek tekutin a dobrou náladu. Velmi účinné jsou obklady a péče o unavené oči, skvělý je světlík, buď jako odvar, nebo lze sehnat také hotový gel, který si naneseš na víčka. Unavený zrak to jistě ocení. Vypni na chvíli hlavu a sleduj své myšlenky a také napětí, které v tobě vyvolávají. Jde ti něco na nervy nebo snad někdo a ty nevíš co s tím? Nedělej nic, jen tento pocit i člověka jednoduše přijmi a respektuj jeho povahu, každý je takový, jaký je a nikdo není dokonalý. Můžeš si udělat také vyživující pleťovou masku.

Co není vhodné? Příliš zatěžovat hlavu. Jak? No přeci přehnanými starostmi, strachem a obavami, co přijde nebo také nepřijde. Zkus být víc pozitivní a zaměřit se jen na to, co lze vyřešit, zbytek nechej plynout a vyčkej na vhodný čas, uvidíš, že mnoho problémů odpadne samo. Sleduj, co to dělá s tvým tělem, dává ti mnoho informací, které právě kvůli obavám a strachu přehlížíme. Nauč se řídit víc intuicí a pocitem.

Vyzkoušej také:

1. – 3. 1. 2023 – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně.  Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Nač se zaměřit? Jestli tě trápí bolest v krku nebo snad šíje, určitě bolavým orgánům věnuj dostatečnou péči. Můžeš si uvařit šalvěj s heřmánkem a kloktat vlažný čaj, přilož si obklad nebo vyzkoušej voňavou koupel z bylin, voda by měla být příjemná, pokud máš zdravé srdíčko, tak může být teplejší. Nezapomeň tělo pořádně promasírovat ručníkem a vysušit. Ráno, než vyrazíš do práce nebo školy, vezmi si na krk šátek, ať neprochladneš a opatrně se střídáním teplot, když vstoupíš do vyhřáté místnosti, raději rozepni kabát a uvolni krk, jakmile se zapotíš a vyjdeš ven, můžeš prochladnout. Vhodné je také masírovat šíji a nezapomenout ji procvičit, stačí pomalu otáčet hlavou a pravidelně dýchat. Nezapomínej pít čistou vodu a myslet pozitivně, úplněk už nám klepe na dveře a emoce ve vzduchu houstnou.

Co není vhodné? Prochladnout, křičet, rozčilovat se. Pokud jsi citlivá na angíny a cestou venku se pořádně zadýcháš, zapotíš, a ještě stihneš zvýšit hlas na děti nebo kolegu v práci, můžeš za několik dní ulehnout s pořádnou angínou nebo zánětem zubů. Hodně citlivé jsou nevyklubané osmičky neboli zoubky moudrosti. Mně už lezou asi třicet let a moudrost marně vyhlížím, ale šalvěj mám každý rok naloženou v alkoholu a v případě potřeby poctivě kloktám a vyplachuji.

text: Sára Částečková, foto: shutterstock

29.12.2022 7:00| autor: Sára Částečková | zdroj: lunární kalendář Krásné paní, Vliv měsíce – Johanna Paungger Poppe a Thomas Poppe

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist