Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 29. 1. – 4. 2. 2018

Chceš zhubnout? Vyzkoušej úplňkový půst

Dokonči, co jsi nestihla a naplň tak svůj život láskou i radostí. Měsíc v Raku může potrápit žlučník, ve Lvu a Panně si nech upravit vlasy u kadeřníka, Váhy nám naznačují, že je potřeba pečovat o své ledviny a také vztahy. Jaký bude nový týden podle lunárního kalendáře?

29. – 30. 1. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Měsíc dorůstá a blíží se pomalu ale jistě k úplňku, který máme ve středu. Co můžeš udělat již nyní pro své zdraví? Pokud máš pocit, že tvé tělo zvládne půst, začni již dnes a snaž se jíst co nejméně, nejlépe se tělo připraví dva nebo tři dny předem. Samozřejmě můžeš vyzkoušet odlehčený jídelníček, což znamená nezatěžovat tělo sladkým, slaným, alkoholem, silnou kávou, smaženým a potraviny pečlivě rozdělovat. Skvělá je dělená strava, kterou je potřeba poctivě dodržovat. Půst spolehlivě odstraní „jedovaté“ látky z těla. Nemusíš se bát hlady určitě nezemřeš, pokud máš zdravotní problém, tak se raději poraď s odborníkem, naopak zdravé tělo reaguje velmi příznivě. Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, čistá voda s citronem a pročisťující bylinkové čaje jsou skvělou volbou.

Pokud se chystáš na oslavu, která se protáhne až do večerních hodin, s velkou pravděpodobností se probudíš s oteklými víčky a pocitem, jako by tě někdo zmlátil. Zatímco v jiné dny ponocování tolik nevadí, tak teď dokáže připravit nepříjemné překvapení a nechuť vstávat z postele a cokoliv dělat. Když měsíc dorůstá můžeme mít pocit plnosti a nafouklého bříška i bolavého těla, proto je vhodné pohlídat si jídelníček, není sice vědecky dokázáno, že se víc ukládají tuky, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že váha běžně ukazuje o kilo až dvě víc než v jiných dnech. Jemně si bříško namasíruj, přiložit můžeš teplý obklad a vynikající je také heřmánkový nebo levandulový olejíček, klidně si můžeš uvařit také čaj a popíjet kdykoliv během dne.

31. 1. – 1. 2. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Začni den zvesela a optimisticky vykroč z domu. Energie houstne a sílí, lidé jsou zbytečně podráždění, všechno, co nestihli vyřešit, se znásobuje a vrací zpět do života, včetně negativních emocí, jako jsou strach, žárlivost, vztek, velmi častá je také nespavost a noční můry, stačí vydržet, nepodlehnout emocím a za pár dní se vše opět uklidní. Rozhodla ses držet půst na úplněk? Skvělé! Nejen, že uděláš mnoho dobrého pro své zdraví, ještě navíc zhubneš a kila se ti již nevrátí. Jak na to? V den úplňku začni pít pouze vodu a bylinkový čaj, dokonce existuje speciální úplňkový, který dostaneš ve zdravé lékárně nebo bylinkářství.

Chceš si udělat malý rituál? Po západu slunce udělej očistnou koupel v mořské soli s vonnými oleji, spláchni ze sebe veškerou tíhu a napětí, uvolni se a přijmi život takový jaký je. Zapal svíčku a poděkuj za to, že ti tvé tělo slouží, myšlenky nechej volně plynout, nedávej jim energii a zhluboka dýchej. Udělej si krásný večer jen sama pro sebe, můžeš si pustit hudbu nebo naopak sledovat mihotající plamínek svíčky. Rozhodla ses pro radikální životní změnu? Skvělé! Magická síla luny tvé rozhodnutí ještě umocní a podpoří. Rozluč se s láskou s tím, co již nepotřebuješ např. kila navíc a měj se ráda – jsi totiž dokonalá a krásná. Celý tvůj život ti leží u nohou a máš ho ve svých rukou jen ty sama, nikdo jiný tě šťastnou neudělá. Nebaví tě být sama? Nevadí! Domluv se s kamarádkami a udělejte si dámskou jízdu. Naslouchej intuici, vždy nás vede tím správným směrem, tvůj pocit – tvé srdce je tím nejlepším ukazatelem.

Co ještě můžeš? Zastřihnout si konečky vlasů, které budou silnější a zdravější. Zacvičit si jógu a podle videa se naučit pozdrav měsíci, nejen, že tě uklidní, ale také zharmonizuje tělo i mysl. Uvidíš, jak krásně se ti bude usínat. Tak co, jdeš do toho se mnou?

2. – 3. 2. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

V pátek máme Hromnice, můžeme se tak těšit na světlejší dny a pomalý příchod jara. V únoru jsou podle tradiční čínské medicíny citlivějším orgánem ledviny, které potřebují dostatek tekutin, tepla a také harmonické vztahy.
Nezapomínej, každá nemoc má svoji dušení příčinu, nikdy nemůžeš onemocnět jen tak bez příčiny. Víš, že dlouhodobý stres, zoufalství a strach nejvíc ničí náš nervový systém? Proto je tolik důležité držet si za každou cenu optimismus a přijímat život bez velkých odporů. Čeho se bojíš ty? Zapřemýšlej a přehodnoť starý, nefunkční vzorec chování, který ti s velkou pravděpodobností předali kdysi dávno již rodiče.

Co ještě můžeš? Pokračovat v popíjení čistících čajů, pokud jsi vydržela a opravdu držela úplňkový půst, začni pomalu připravovat tělo na tuhou stravu, začni šťávou, vývarem a nezatěžuj ještě tělo nezdravými potravinami. Jak se cítíš, lehce a svobodně? Jestli jsi půst nevydržela, vůbec to nevadí, důležitá je důvěra, příště to určitě vyjde, uvidíš.

4. 2. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Náročný týden je konečně pryč a vše se vrací zpět do harmonie i klidu. Odpočívej, relaxuj a věnuj svůj čas těm, které miluješ, nezapomeň jim také říct, jak jsou pro tebe důležití. Udržuj přátelské vztahy také se sousedy i lidmi kolem tebe. Dávej si pozor prochladnutí a udržuj své ledviny i nožky v teple a suchu.

Foto: Shutterstock.com

28.1.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist