Lunární kalendář od 26. ledna do 1. února 2022: Pozor na žárlivost

Štír připomíná, jak důležité je milovat své tělo a odpouštět. Střelec s jeho bláznivými nápady rozdává úsměv a dobrou náladu. Kozoroh nezapomíná na přátelství a láskyplné vztahy. S Vodnářem se protancuj novoluním a zrealizuj své sny. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-4-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

26. – 27. 1. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Naladit se na úsměv a vstřícnost vnáší do života podobně naladěné a vlídné bytosti. S úsměvem se zvládá všechno snáz, rozpouští strach a obavy z budoucnosti. Situace, které tě mohou trápit, se najednou vyřeší téměř samy bez velkého úsilí či chtění měnit životy ostatních či svůj i za cenu, že to nejde. Volnost, lehkost a svoboda jsou slova, která přináší Štír.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Žárlivost, touha ovládat ostatní a mít život neustále pod kontrolou. Jediné, co lze mít pod kontrolou, jsou emoce, než cokoliv řekneš, zhluboka dýchej a nereaguj rozčilená.

Co ještě můžeš?

– prát prádlo, uklízet, zalévat rostliny
– neprochladnout, udržovat záda v teple
– relaxovat ve voňavé lázni, rozjímat, nechat myšlenky volně plynout
– aplikovat pleťovou masku a výživné krémy

28. – 29. 1. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Vzduch je suchý a teplý, počasí přímo vybízí k výletům, procházkám a túrám. Plavání, cvičení ve vodě a další vodní aktivity jsou velmi prospěšné pro tělo i duši.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Je dobré dávat pozor na přetížení páteře a stehen. Náročný výšlap by se mohl pro netrénované proměnit v noční můru, což platí také pro děti a pejsky. Zlatá střední cesta zaručí velmi příjemné energie a chvíle v dobré společnosti.

Co ještě můžeš?

– plavat, dovádět, cvičit ve vodě, zajít na masáž
– rozjímat, relaxovat, odpočívat
– procházka v přírodě pomáhá zvládat stresové situace

30. – 31. 1. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Sváteční neděle je vhodná na setkávání s přáteli, rodinou a utužování vzájemných vztahů, což je také skvělá příprava na start do nového týdne. Pečuj o sebe i ostatní s láskou, obejmi své nejbližší a řekni, jak moc je máš ráda.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dávej pozor na přetížení kolen a kloubů. Hned ráno je dobré protáhnout celé tělo a zhluboka dýchat. Pokud cítíš bolest, použij léčivý bylinkový krém nebo přikládej obklady na bolavá místa. Večerní jóga zaručí klidný spánek a prospěje celému tělu.

Co ještě můžeš?

– odstraňovat chloupky, tvrdou kůži na patách, zastřihnout nehty
– čistit pleť, aplikovat masky na obličej
– relaxovat ve vaně, snít a rozjímat

1. 2. – Vodnář


Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Přivítej první únorový den s radostí a láskou. Tvé sny a plány umocní i podpoří magická síla novoluní. Vykroč vstříc novým začátkům a rozhodni se zbavit všeho, co ti již neslouží a nepřináší radost ze života. Tvoř svůj život s láskou a radostí a zažiješ zázraky. Hledej rovnováhu mezi novými nápady, zamysli se, jak by vše fungovalo v praktickém životě, a pokud cítíš klid s tvůrčím napětím, můžeš se pustit do realizace.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Napětí a nervozitu, která může vyvolat obavy či strach, je dobré posílit jakoukoliv aktivitou. Cvičení, tancování, zpívání či malování je prospěšné nejen pro tělo, ale také pro duši.

Co ještě můžeš?

– větrat, dýchat, milovat život
– pečovat o tělo i duši

foto-zdroj: shutterstock.com

26.1.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist