Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 2. do 8. září 2020

Rozjímej a vnímej život všemi smysly…

Na úplněk je dobré rozjímat nad životem a naslouchat intuici. Ryby přímo vybízí k péči o chodidla a k lásce k životu. V Beranu je dobré dostatečně pít čistou vodu, nezatěžovat mysl zbytečnostmi a milovat život. V Býku je dobré věnovat pozornost krku, šíji i ramenům. Vzpřímená chůze a láskyplná komunikace dokáže zázraky. Co můžeš udělat pro své tělo i duši v novém týdnu, jak podpořit správnou činnost jednotlivých orgánů, ti prozradí právě teď lunární kalendář.

2. – 3. 9. – Ryby


Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Magický úplněk vnáší do životů větší vnímání smyslů, intuice je samozřejmostí stejně jako rychlé rozhodování a akční jednání, vše se děje samo bez lidského úsilí a urputného chtění něco změnit či získat. Vnímání je mnohem citlivější než jindy, je dobré tyto energie využít k dokončení všeho, co jsi v minulosti nestihla, pokud se ti nechce, nic se neděje, užívej dny v poklidu a rozjímání.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Silné emocionální výbuchy, depresivní nálada – to vše tělu ani duši neprospívá, avšak citlivější jedinci s nedořešenou minulostí mohou tyto emoce pocítit. Co je důležité? Nepřivlastnit si emoce, nechat je pouze s úsměvem a nadhledem proběhnout. Stát se na chvíli pozorovatelem. Sledovat, co tělo předvádí za divadlo, je velmi přínosné, tréninkem nakonec zjistíš, že se vlastně vůbec nic neděje a jen se trénuješ v tom, co ti kdysi nešlo. Je dobré postupem času uklízet každičký kout a vymést i ty nejjemnější pavučinky smutku, zklamání či neodpuštění. Pamatuj, nic se neděje náhodou a neexistuje problém, který nejde vyřešit. Život je dokonalý plán, který krůček po krůčku naplňujeme a učíme se vzájemně. Naši předci velmi dobře věděli, jaký vliv má úplněk na přírodu a život sám, proto se v tento den ještě v některých zemích oslavuje a lidé sdílí chvíle společně. Na Srí Lance zavírají dokonce obchody a neprodává se alkohol, navštěvují se chrámy a všichni společně oslavují život. Jak by se měl úplněk využít? Samota, rozjímání a klid jsou skvělé, postačí být alespoň půl hodinu v tichu svého nitra, což není tolik a naslouchat intuici.

Co ještě můžeš?

– držet půst, cvičit jógu, rozjímat a milovat život i sebe
– pečovat o chodidla – masáž, pedikúra, reflexní terapie chodidel, aromaterapie
– plavat, koupat se, cvičit ve vodě a starosti spláchnout vodou
– neřešit nic zásadního, nejednat pod vlivem emocí
– dávat pozor na alkohol a léky, vše působí mnohem intenzivněji
– zalévat rostliny doma i na zahrádce
– prát prádlo
– prokypřit půdu, sbírat bylinky

4. – 6. 9. – Beran


Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Jakákoliv fyzická práce se nemine účinkem, pokud potřebuješ zbavit tělo i mysl přebytečného přetlaku a napětí, který není v Beranu ničím neobvyklým, chceš se vyhnout hádkám, sporům nebo jen tak zklidnit mysl, rozhodně se pusť do úklidu nebo jakékoliv jiné fyzické aktivity.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, spory, žárlivost. Na to pozor, pokud tě snad přepadne pochybnost a chuť všechno hezky vykřičet na partnera či rodinu, raději na to zapomeň a zaměř pozornost na smysluplnější činnost. Volný víkend využij k relaxaci, odpočinku a sebepoznávání. Pečuj o celé tělo, zvýšenou pozornost věnuj hlavě a obličeji. Na unavené oči přikládej chladivé obklady ze světlíku lékařského.

Co ještě můžeš?

– tancovat, cvičit, odpočívat a relaxovat v přírodě
– čistit pleť, nanášet masky také na vlasy a užívat života
– poznávat nová místa a aktivity
– sklízet úrodu, sbírat bylinky, sekat trávník

7. – 8. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Všechno, co máš v plánu a rozhodneš se uskutečnit, bude úspěšné a zvládneš na jedničku s hvězdičkou.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhodobý stres a špatná nebo žádná komunikace může pořádně potrápit. Komunikuj s láskou, neboj se stanovit jasná pravidla a hranice a pak nezapomínej na to, že se musí dodržovat. Např. děti dostanou jasné pokyny, co mohou, jeden z rodičů nevydrží a povolí, což je špatně, rodiče musí být pevní jako skála a podporovat jeden druhého, což samozřejmě platí také v ostatních záležitostech, vždy je potřeba dohodnout se a komunikovat o problémech i životě společně.

Co ještě můžeš?

– kloktat, pečovat o krk, dásně, zuby
– masírovat krk, zátylek, šíji, ramena
– protahovat se a jemně posilovat horní část těla
– při bolesti v krku kloktat a popíjet vlažnou šalvěj, řepík
– sklízet ovoce, zeleninu, uskladňovat, zavařovat, kypřit půdu a okopávat záhonky

foto-zdroj: shutterstock.com

2.9.2020 7:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist