Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 11. do 17. února 2019

Valentýn přináší závan jara i napětí ve vztazích

Ráda bys změnila svůj život, našla lásku, ale nevíš jak na to? Není nic jednoduššího, než mrknout na náš nový lunární kalendář, poradí ti, co je dobré pro tělo i duši.

11. 2. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Bolí tě hlava? Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, někdy stačí doplnit tekutiny – nejlépe čistou vodu a je po bolesti.

Začátek týdne bývá pro všechny náročnější, proto vykroč zvesela a nenechej se rozhodit lidmi, kteří nejsou zrovna v pohodě, neodsuzuj je, ale zkus se na ně usmát, uvidíš, co dokáže úsměv, rozzáří i tu nejsmutnější tvář. Jestli máš výbušnější povahu, drž se raději zpátky, dnes by ti byla pouze na škodu. Zbavit se napětí ti pomůže hluboké dýchání, výdech je delší než nádech, zkus to několikrát po sobě a uvidíš, že se uklidníš.

Procházka a rychlá chůze na čerstvém vzduchu je skvělá na psychiku i fyzickou kondici, začni se trošku víc hýbat a udělej pro své tělo něco dobrého. Po náročném pracovním dni je potřeba zaslouženě relaxovat, napusť si vanu, přidej éterický olejíček, na oči přilož obklad ze světlíku a myšlenky nechej volně plynout, nikam totiž neutečou. Nezapomínej tvá mysl tě tvoří ať již v pozitivním nebo negativním, nač myslíš, tím se také stáváš.

Co ještě můžeš?

– udělat si výživnou pleťovou masku
– jemně potahovat a masírovat ušní boltce, kořen nosu a sledovat, která místa jsou citlivá až bolestivá, většinou ukazují na zablokovanou energii
– zadělat těsto na koláč nebo chleba, příprava těsta i pečení ti půjde od ruky

12. – 13. 2. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Zacvič si s Lunou a vyzkoušej cviky pro lehká ramena. Někdy se stává, že pod tíhou starostí a povinností pocítíme bolest v šíji a ramenou, jako by nám někdo seděl za krkem a tlačil k zemi. Vyzkoušej jemnou masáž šíje, projížděj prsty dopředu a dozadu, prohmatej krční páteř a přejížděj prsty dopředu a dozadu. Promačkej také ramena, roztáhni paže a na chvíli si představ, že máš místo rukou křídla, mávej nahoru a dolů. Můžeš si promačkat také spodní čelist a krk, vždy buď jemná, příliš netlač, zavři oči a nechej se vést intuicí.

Poděkuj svému tělu, jak dobře ti slouží, možná tě něco bolí a napadne tě, proč bys měla děkovat, když máš bolest, pamatuj, tělo ti dává znamení, aby ses zastavila a zapřemýšlela, co máš ve svém životě změnit. Každá nemoc má svou duševní příčinu. Trpíš ty nebo tvé dítě častou bolestí a záněty uší? Zamysli se, co nechceš slyšet, co se ti nelíbí a proč to nedokážeš vyjádřit láskyplným slovem, proč nezvládáš říct nahlas svůj názor, svůj pocit? Přesto, že vnímáš svůj vnitřní hlas, neustále ho přehlížíš, zkus ho jednou poslechnout a nauč se s láskou komunikovat. Nezapomínej, také nemoci tvých dětí ukazují na tvůj strach a vnitřní nejistotu.

Co ještě můžeš?

– uvařit skvělé jídlo, fantazie a inspirace pracuje na plno
– sníst nač máš chuť, ale nezapomínat na zlatou střední cestu, stačí uzobávat a nepřejídat se
– udržovat krk v teple a dávat pozor na prochladnutí
– pečovat o sebe, po koupeli vmasírovat do pokožky kvalitní krém nebo olejíček

14. – 15. 2. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Chystáš se na první rande nebo máš důležitou pracovní schůzku? Můžeš si být jistá, že všechno proběhne podle tvých představ, dokonce je šance, že právě na Valentýna potkáš osudovou lásku. Nezapomínej se usmívat bez ohledu, jestli jdeš na rande nebo jen tak na procházku. Možná máš pocit, že jsi stále sama a do svého života přitahuješ nevhodné partnery, nezapomínej však, že vždy nám do života vstoupí takový muž nebo člověk, kterého si v danou chvíli zasloužíme a učí nás sebelásce. Jak jsi na tom ty? Máš se ráda? Pokud ne, tak začni u sebe, věř, že základním stavebním kamenem každé ženy je láska k sobě. Nikdo tě nemůže udělat šťastnou, pokud sama nejsi smířená se svým životem, humor a nadhled ti dodá odvahu. Nebuď na sebe přísná a odpusť si, odpoutej se od minulosti a začni hezky pomalu s láskou k sobě.

Co ještě můžeš?

– pečovat o pleť, na obličej nanést výživnou masku
– zadělat těsto na koláč nebo chleba, příprava těsta i pečení ti půjde od ruky
– přestože je zima, nezapomínat na větrání domu, alespoň ráno a večer před spaním

16. – 17. 2. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Odpočívej, relaxuj a rozjímej, pokud nemáš přes týden čas na aktivní pohyb, snaž se alespoň jeden den v týdnu sportovat. Důležitá je radost z pohybu, tvé tělo i duše to ocení. Trápí tě citlivé zažívání? Uvař si bylinkový čaj a popíjej během dne nebo před jídlem. Vyhni se mastným a tučným pokrmům, pokud si však dopřeješ, nečekej, až přijde nepříjemná bolest a rychle si uvař mátový čaj, který vypij hned po tučném jídle.

Co ještě můžeš?

– prát prádlo
– zalévat rostliny
– dávat pozor na stres a nepodlehnout mu, napětí odstraň aktivní činností

Foto: Shutterstock.com

10.2.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist