Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na nový týden

Pozor na emoce a vztek, přichází úplněk

V tomto týdnu můžeš úspěšně podpořit správnou činnost lymfy a tím nastartovat ve svém těle uzdravující proces. Ale také nás čeká úplněk, takže si dej pozor na emoce, vztek by mohl být tvůj nejlepší kamarád. Co dalšího bys měla dělat podle lunárního kalendáře? To ti prozradíme právě teď.

4. – 5. 9. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a léčebně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Když zaměříš péči na výše uvedené orgány, uděláš pro své tělo mnoho prospěšného. Začít můžeš klidně doma, jemná masáž borovicovým olejíčkem pořádně rozproudí krev v žilách. Nezapomínej nanášet olej na vlhké tělo, jen tak se může správně vstřebat a znásobit také svůj účinek. Vždy masíruj nožky od lýtek a pokračuj jemnými pohyby až k páteři. Zde se můžeš zastavit nebo pokračovat ještě výš. K čemu je olej dobrý? Samozřejmě nejen k masážím, pár kapek si můžeš přidat do koupele a nasávat omamnou vůni lesa. Proč je olej z borovice skvělý? Má dezinfekční a antibakteriální účinky, blahodárně působí na celé tělo, uvolňuje dýchací ústrojí, poradí si se ztuhlými svaly, celkově uvolňuje a prokrvuje pokožku, samozřejmě své neocenitelné místo má při masážích nohou. Velmi příznivě také působí na nervovou soustavu, vůně jehličí v nás vyvolá pocity, jako když jsme na procházce v lese. Nechej se unášet tímto malým zázrakem a vyzkoušej jeho účinky na sobě. Doma tě to nebaví? Nevadí, vyraz k profíkovi a věř, že zažiješ dokonalou harmonii…

Co si vybrat? Naprostá jednička mezi masážemi je aromaterapie a také můžeš přidat reflexní masáž chodidel, vyber si, co je ti příjemné a dělá tvým smyslům dobře. Kombinace více druhů není na škodu, zkušený masér ti poradí a nabídne to nejlepší. Nezapomínej odlehčovat svým nožkám a dávej si je nahoru, pokud tě trápí křečové žíly, tak neváhej a pečuj o sebe ještě důkladněji. Nepodnikej dlouhé túry a snaž se raději zvolit odpočinkový režim. Samozřejmě chůze v parku nebo procházka v lese ti uškodit nemůže.

Máš zahrádku? Připrav si záhony na novou sadbu, odlamuj uschlé květy, pokud máš květiny na sušení, tak nezapomínej, že je potřeba sušit v temnu a mírném průvanu, aby barva květů nevybledla. Pokojové rostliny, které máš venku, již můžeš přenést domů.

6. – 7. 9. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Ve středu máme úplněk. Nač si dát pozor a proč je lepší držet své emoce na uzdě? Přichází náročný týden nejen pro nás, ale také pro naše školou povinné děti. Snaž se jim první školní týden co nejvíce zpříjemnit, s láskou jim vše vysvětli a s úsměvem vyprovázej do školy. Zajděte si společně do cukrárny, ať mají na první dny co nejkrásnější vzpomínky. Děti jsou citlivé a vnímají naše nálady mnohem intenzivněji, než se zdá. Radost můžeš připravit také starším dětem, určitě ocení malé překvapení a úsměv na tvých rtech.

Úplněk a co dál? Rozhodně si ohlídej emoce, kritická doba je většinou tři dny před i po, citliví jedinci reagují nespavostí nebo nevysvětlitelnou nervozitou klidně i týden před. Hodně záleží, v jakém psychickém rozpoložení každý je. Pokud řešíš mnoho problémů, tak se vše ještě znásobí, pokud jsi v klidu, tak ani nepostřehneš, že se něco děje a zcela náhodou mrkneš na oblohu, kde uvidíš obrovskou svítící kouli.

Co můžeš udělat? Skvělé jsou různé druhy pomalých sportů – jóga, pilates, strečink nebo speciální cviky na protažení celého těla. Prostě a jednoduše zpomal, naslouchej tělu a nesnaž se nic urychlit, nechej věci volně plynout a věř, že za pár dní se vše uklidní. Sleduj své sny, mohou ti ukázat tvůj další vývoj. Pokud potřebuješ zhubnout, drž půst nebo odlehčený jídelníček. Plavání je také skvělý relax a odpočinek. Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin!

Máš zahrádku? Nechej ji odpočívat, poděkuj za úrodu i radost, kterou ti přináší, můžeš záhony pohnojit, dostatečně zalít a vysadit zelené hnojení. Úroda se nesklízí, ani neuskladňuje. Vyrazit můžeš na sběr bylin a vykopat léčivé kořeny na zimu.

8. – 9. 9. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

Energie jsou stále ještě napjaté, proto je dobré zaměřit se hned ráno na sebe a nepodléhat negativním myšlenkám. Udělej si krásný den dříve, než vyrazíš za povinnostmi, v klidu si vypij džus nebo šťávu a nezapomínej na čistou vodu po celý den. Pokud tě trápí bolest hlavy, je dobré vyhnout se těžkým jídlům, čokoládě, smaženým dobrotám a vybrat si spíš lehčí potraviny, které tělo tolik nezatíží.

Máš zahrádku? Pusť se do sklízení a zpracování úrody. Prořezávej keře a stromy.

10. 9. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Konečně máme náročný týden za sebou a přichází čas na odpočinek i zábavu. Bav se, raduj se, odpočívej a dělej vše, co ti přináší uspokojení, radost a dobré pocity. Nedovol ostatním, aby tě posuzovali a radili, co můžeš nebo naopak co bys neměla. Jdi za svými sny a začni s jejich realizací třeba hned.

Text: Sára

Foto: Shutterstock.com

3.9.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist