Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na nový týden

Pečuj o své tělo a pokožku

Uvolni své tělo ve vaně plné bylinek a vonných olejů, vyzkoušej novou pleťovou masku, pokud tě bolí kolena, můžeš je s láskou ošetřit bylinkami nebo léčivou mastí. Co dalšího můžeš udělat pro své tělo, domov i zahradu podle lunárního kalendáře? To ti prozradíme právě teď.

25. 9. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Co můžeš dnes ještě stihnout? Rozhodně se vyplatí vyrazit na sběr bylinek, které podpoří správnou činnost výše uvedených orgánů. Které to jsou? Samozřejmě starý a známý kontryhel, řebříček, lichořeřišnice, přeslička, malinovník, třezalka, meduňka, kořen anděliky, fenykl, hluchavka a mnoho dalších. Bylinky můžeš usušit, udělat si mast, naložit do alkoholu nebo přikládat ve formě obkladů.

Co doma a na zahrádce? Prádlo se může vyprat s polovinou prášku, nezapomeň na zálivku rostlin doma i venku, můžeš zasadit stromky, vykopat mrkev a brambory, pokud jsi to ještě nestihla, a vše uskladnit na zimu.

26. – 27. 9. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány působí preventivně a léčebně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

V uvedené dny je dobré raději nic nepřehánět, drž se zlaté střední cesty, což se týká sportu i životosprávy obecně. Netrap se nesmyslnou dietou, která má jen chvilkový efekt a zaměř se raději na jiný životní styl, krůček po krůčku měň staré zaběhnuté zvyky, jídlo, které tělu neprospívá, omez a vyměň za zdravější potraviny. Pohybu se vyhýbat nemusíš, pokud však nejsi trénovaná, zapomeň raději na náročnou túru nebo namáhavé cvičení v posilovně. Hezky v klidu si zacvič jógu, protáhni tělo, zajdi na procházku, vyběhni schody nebo zrychli chůzi, jako bys už už nestíhala poslední tramvaj či vlak. Doma si můžeš udělat voňavou relaxační koupel, chybu neuděláš s levandulí ať již v podobě několika kapek voňavého oleje nebo mořské soli s levandulí. Skvěle na celé tělo působí masáže, nechej se rozmazlit u odborníka, kde na chvíli zapomeneš na náročné dny plné shonu a spěchu. Uvolníš tělo a také mysl, což je velmi důležité.

Máš zahrádku? Zkontroluj, jestli jsi stihla vykopat kořenovou zeleninu, zbytky natí dej na kompost. Nudíš se?
Zadělej těsto na buchtu a chleba. Po práci si dej nožky nahoru, abys jim odlehčila.

28. – 30. 9. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Co může působit škodlivěji? Silná zátěž kostry, ať již v podobě náročného cvičení, namáhavé práce nebo přetěžování kolen a vazů. Pokud již problém máš, a právě v těchto dnech cítíš bolest, přikládej na kolena obklady nebo si udělej zábal. Platí totéž co ve Střelci – nepodnikat namáhavé túry a nepřetěžovat tělo nadměrnou námahou.

Co tvému tělu prospěje? Zaměř se spíš na péči o svou pokožku. Ne nadarmo se říká, že je pokožka zrcadlem naší duše. Víš, že má vliv na kvalitu naší kůže také poloha měsíce? Mrkni do zrcadla, jakou máš pleť, nyní měsíc dorůstá, a proto by měla být lehce narůžovělá a napnutá. Jak jsi na tom ty? Koupej se, dopřej si masáž, zajdi do sauny nebo páry, zastřihni nehty na rukou i nohou. Na obličej nanes výživnou pleťovou masku, opět ulehči svým nožkám a dej je do vyvýšené polohy. Pokud jsi připravená držet půst, tak s chutí do toho, uděláš mnoho dobrého pro své zdraví a nemusíš se bát, že tělo nevydrží a bude strádat, naopak, odlehčený jídelníček nebo půst prospěje tvému zdraví, jestli nemáš zkušenosti poraď se s někým a můžete se domluvit na společné očistě, ve dvou se to lépe táhne.

Máš zahrádku? Pomalu ale jistě je potřeba připravit vše na zimní odpočinek. Posbírat spadané listí, vykopat cibuloviny a uložit na místě, kde nezmrznou.

1. 10. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a léčebně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Konec náročného týdne je tady a s ním také potřeba odpočinku. Věnuj péči svému tělu i duši, zaměř se na všechno krásné a obklop se jen pozitivními zprávami i lidmi. Vyhýbej se hádkám a nesnaž se ty, které miluješ, za každou cenu měnit podle svých představ. Měj se ráda, jen tak nalezneš vnitřní lásku a klid. Můžeš vyrazit na procházku do lesa, zacvičit si nenáročné cviky nebo dělat to, co v tobě probouzí radost a nadšení.

Text: Sára

Foto: Shutterstock.com

24.9.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist