Kočka versus pes. Facebook prozradil, jaký je rozdíl mezi majiteli těchto mazlíčků. Je to síla!

Oblíbená sociální síť Facebook zase jednou strkala nos do soukromí a vyšťourala na uživatele osobní informace. Zaměřila se totiž na fotky zvířat v profilech. Podle čtyřnohých chlupáčů se prý pozná, kdo je pořád v depce a s kým je sranda! Takže, jak jsi na tom právě ty?

Jsi šťastným majitelem psa nebo kočky? Jestli máš založený profil na sociální síti, možná občas vydařenou momentku svého mazlíka „pověsíš na zeď“ s nějakým veselým komentářem. Věřila bys, že tímhle chováním všem on-line přátelům, známým a možná i úplně cizím lidem práskneš, jaký jsi vlastně člověk? Na tohle si raději sedni a zhluboka dýchej…

Soukromí? Nech si zdát

Facebook si dal tu práci, že zanalyzoval chování 160 tisíc uživatelů, kteří sdílejí snímky svých zvířat. Důkladně zkoumal jejich profily, zaměřil se na všechny detaily ohledně různých událostí, komentářů, aktualizací i pozvánek. Následně vyhodnotil situaci a na světlo se pomalu derou fakta, ze kterých se ne jednomu „fejsbukáři“ zatočí hlava.

Rex a Garfield jako nejlepší vizitka

Při shromažďování výsledků výzkumníci zjistili, že milovníci koček mívají v průměru o 26 virtuálních přátel méně, než obdivovatelé psů. To není samo o sobě nic světoborného. Jenže pozor, bude přituhovat.

Kočičí lidé jsou údajně mistři v častých změnách statusů. Nejvíce se u nich objevují hlášky jako „unavený, osamocený a zoufalý“. Pořád depka! Oproti nim pejskaři nešetří pojmy jako „nadšený, spokojený nebo hrdý“. Rozdíly se však našly i ve vkusu na filmografii. Kočičáři si prý s chutí pustí animáky a ujíždí na sci-fi, kynology zase těší milostné příběhy. Jsi z toho v šoku? Bude hůř!

Pod drobnohledem jsme všichni!

Ze získaných profilových informací výzkumníci odtajnili i další perly. Pejskaři jsou podle jejich tvrzení přátelští a důvěřiví, majitelé koček se drží v ústraní a dávají přednost vlastní kariéře před utužováním mezilidských vztahů. Přesto jim chodí více pozvánek na akce. Proč? Tihle obezřetní kariéristi se neotevřou každému, ale když už tak učiní, stojí to za to. Mnozí je proto chtějí získat na svou stranu. Takový je názor „facebookových odborníků“!

Co ty na to, sedí to na tebe? A teď upřímně – neděsí tě, že se kdejaký „cizák“ šťourá ve tvém profilu a řeší, co děláš ve svém volném čase a jestli tě ostatní mají rádi? Tohle je moc!

Počítač jako nepřítel?

Stejné rozpoložení kvůli tomu zažívá i americký deník The Washington Post, který zveřejnil závěry této studie. Redaktoři se pozastavují nad tím, jak moc sociální sítě zkoumají i sebemenší podrobnosti z běžného života uživatelů. Dokonce prý pátrají i po značce jejich oblečení! Není to už trochu přes čáru?

Anonymita je v dnešní online době zaručená bohužel jen tehdy, když se zřekneš všech vymožeností a vrátíš se zpátky „na stromy“. Sice budeš za exota, ale na stranu druhou – ten klid a soukromí mají něco do sebe…

Co si o tom myslíš, má sociální síť právo lustrovat ti profil, nebo s tím prostě člověk musí počítat? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky! A mrkni na video, tam jsou fakt hodně vtipné zvířecí momentky, u kterých se majitelům ani nedivíme, že se o ně chtěli podělit. A projdi si také galerii, pobavíš se. A vůbec, jsi víc na kočky nebo na psy?

Foto: shutterstock.com, Alexey Boldin / Shutterstock.com, pinterest.com

11.10.2016 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist