Knihy: Madisonské mosty

Křehký a dojímavý příběh hluboké osudové lásky dvou zralých lidí se odehrává v šedesátých letech na americkém venkově.

 

Robert Kincaid je dvapadesátiletý úspěšný leč osamělý fotograf z Bellingtonu ve státě Washington. Vede tulácký život, se svým náklaďáčkem. Harrym jezdí po celém světě a fotografuje pro National Geographic. Nadevše miluje svoji volnost a práci a jen občas v koutku duše pocítí stesk a osamělost a také lítost, že nenašel ženu, která by dokázala sdílet jeho styl života. Do madisonského okresu přijíždí jednoho srpnového dne pořídit fotografie místních vzácných zastřešených mostů a řízením osudu se zeptá na cestu ženy na osamělé farmě. Francesca Johnsonová žije poměrně klidně se svým mužem, místním farmářem, a dvěma dětmi. Její život je však uzavřený, plný skrývaných citů, snů a tužeb. Onoho letního dne je sama doma a poradí cestu muži, který v ní probouzí netušené city a možnosti, a hlavně ženu. Takřka proti její vůli ji Robert přitahuje, je plná zmatku a probouzejícího se hlubokého citu. Pozve Roberta dál a posléze spolu stráví celých pět nádherných a neopakovatelných dní, kdy je Francesca sama doma. Přestože již dávno nejsou mladí, jejich láska vzplane snad o to prudším plamenem, aby jim nahradila ztracená léta. Ale nastává okamžik rozhodnutí. Francesca je vdaná a má dvě děti. Dokáže odejít se svou životní láskou a naplnit tak jejich vzájemný hluboký cit?

Hodnocení:
Autor této knihy je v USA nejen proslaveným spisovatelem, ale i fotografem a hudebníkem a jeho umělecký cit je na knize velmi znát. Samotná dějová linie příběhu je poměrně jednoduchá, autor soustředí pozornost zejména na city a prožitky obou hlavních aktérů, na jejich vidění světa a neopakovatelnou atmosféru. Musím přiznat, že mě tento příběh lásky dvou lidí, jejichž životy se náhle a nečekaně prolnuly a zanechaly nesmazatelnou stopu v jejich srdcích, opravdu hluboce dojal a zasáhl.

*****

Robert James Waller

vydalo Ikar, Praha 1994, doporučená cena 79,- Kč

 

 


Líbila se Vám poslední dobou nějaká knížka a chcete se podělit o své hluboké zážitky? Zaujala Vás nějaká praktická literatura a domníváte se, že by byla užitečná i dalším ženám? Napište nám její titul, autora a důvody, proč ji shledáváte zajímavou, a my ji rády představíme v našich knižních recenzích.

 

10.3.2000 12:00| autor: Blanka Málková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist