Farmář už zase hledá ženu!

Také jste rádi sledovali osudy farmářů, kteří se rozhodli změnit svůj život a prostřednictvím televizních kamer si najít lásku svého života? Zajímalo vás, jestli kontroverznímu páru Petru Hájkovi a jeho vyvolené Adrianě vztah vydržel? Pak určitě uvítáte novou řadu oblíbeného „Farmáře“, který se právě teď vrací na televizní obrazovky.

A byla svatba veliká

Ještě si vybavujete trojúhelník Johanka, Petr a Adriana? Kdo ví, kde je teď konec Johance, ale doufám, že se má dobře a lépe, než v době, kdy se historicky první zdejší Farmář natáčel. Její rychlé vzplanutí, láska a následné zklamání bylo propráno ze všech stran, stejně jako těžko uvěřitelné a hlavně hodně rychlé vzplanutí Petra k dosud upozaděné Adrianě. Nebudu vás napínat, pokud jste první díl nové série neviděli a prozradím, že Petr s Adrianou nejen, že čekají svého prvního potomka, ale v květnu si řekli také své ano.  Najdou i další adepti na lásku své štěstí? A myslíte, že je možné najít jí ve světle reflektorů a za všudypřítomného bzučení zapnutých kamer?


No, šancí je hned deset. Přesně tolik farmářů má šanci na životní zlom. Prvním z nich je Honza. Vyléčený alkoholik, který utekl od pití i civilizace pod Kunětickou horu, kde farmaří, chová koně, pštrosa i bizona. Na ohni upeče sobě i pocestným buřtíka nebo uvaří svíčkovou. Pokud jste se nedívali, pak vězte, že umí vařit, prát, žehlit i zašívat. No, není k sežrání? Jasně, že za každým takto dokonalým chlapem se musí objevit obrovské ALE. Honza je třikrát rozvedený…

To Michal je jeho pravý opak. Mladý, nezkušený, teprve devatenáctiletý čerstvý maturant, který žije na rodinném statku s rodiči.  A i když je mi poměrně sympatický, pominu-li žalostně nízký věk, a vypadá na vtipálka a pohodáře, jednu věc nechápu. Jak to, že takhle mladý člověk nedokáže najít lásku mezi svými vrstevníky? Tak uvidíme, jestli dívky v jeho věku a mladší se poženou do farmaření, namísto vymetání diskoték a zábav.

To Milan už bude pro láskou zklamané ženy asi lepší a hlavně věkově vyrovnanější partie. Sympatický vdovec, který se stará o dva syny, chová krávy a býky, pěstuje obilí a zeleninu, hledá do svého života ženu, která nebude sebestředná, namyšlená a hlavně nebude kouřit. Btw, jeho výjezd s obrovským kombajnem za doprovodu rockové muziky byl opravdu impozantní. Kam se hrabou motorkáři a jejich nabušené mašiny.:-)

Dalším adeptem na lásku je třiatřicetiletý Jéňa, který žije v Podkrkonošší, ovšem jeho bydlení se s pastuškou Vlastíka z první řady pořadu nedá srovnat. Ne zrovna upovídaný farmář má spoustu kamarádů, což je dobré znamení, nemyslíte? A když by vám vztah neklapal, pak vězte, že vlastní obrovské pozemky, takže je tu velká šance, že polezete-li si na nervy a budete-li si chtít od sebe odpočinout, nemusíte se klidně i celý rok potkat. Co zaujalo mě, ale čistě materialisticky z pohledu někoho, kdo tráví zimu přikládáním do kamen je vlastní les na topení. 🙂

Pro ty, které touží po životě na konci světa je tu Standa (69 let), který vlastní malou zoologickou zahradu Na konci světa a vůbec jednu z nejhezčích farem této série. Ta se mi skutečně líbila, včetně útulné hospůdky. Co mě hodně překvapilo, je jeho láska k cestování. To u statkářů, farmářů a sedláků nebývá zrovna častým jevem. Přesněji řečeno, takoví by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Standovi nevadí ani partnerka s dětmi, předpokládám však, že s dětmi krapet odrostlejšími, neumím si ho totiž představit, coby milujícího náhradního otce třeba pětileté holčičky. Nevím, nevím, jestli by měl dostatek energie na výchovu a vše s tím spojené. Avšak, když zvládne takovou farmu, možná by si i s tímto hravě poradil. No, nechme se překvapit.

Každá reality musí mít i svého zvláštního patrona a myslím, že tentokrát nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že se jím stal jedenačtyřicetiletý Jiří. Katolík, který za svůj život zažil pouze platonickou lásku a ve svém věku je možná ještě sexem nepolíbený touží po svobodné a bezdětné ženě, kterou by si rád vzal v kostele. Ale pozor. Chce mít tři děti! V dnešní době skoro nerozum. Jeho hlášky každopádně vejdou do historie, minimálně této série určitě, třeba dnes již kultovní: „Sedláci nekoušou,“ nebo „Nejsem pro tabletkové soužití.“ Wow.:-)

Mě osobně byl z celé desítky nejvíc sympatický pětatřicetiletý Jan. Soudě podle medailonku k sobě hledá ženu sobě rovnou, tedy pohodářku se smyslem pro humor. Myslím, že všechny adeptky na lásku potěší, že je nechá ve svém domě nejen zařizovat, ale dokonce výrazně obměňovat a zútulňovat.

To rozvedený Oldřich bude asi z trošku jinačího těsta. Jeho manželství zkrachovalo, protože Olda dával více přednost práci než manželce. Takže, pokud jste nadšená workoholička, která chce seknout s kancelářskou prací, ale ne s prací jako takovou, máte jedinečnou šanci.

Do Vysokého Mýta můžete zamířit za Miloslavem (53 let), který o sobě tvrdí, že je romantik a v televizi rád kouká na filmy, kde dobro zvítězí nad zlem. To je podezřelé, řekla bych. 🙂 Každopádně jeho statek by ženskou ruku potřeboval jako sůl a drahé kamení. Ač má domů několik, žádný není dokončen, přičemž na jednom pracuje už dvacet let. Z jeho medailonku jsem usoudila, že touží po ženě, která přijme tradiční rozdělení rolí muže a ženy ve společnosti. Stručně řečeno, pokud ráda vaříte, staráte se o rodinu a péče o ní je pro vás vším, pak právě Miloslav by mohl být tou trefou do černého.(Nic pro nás feministky:-))

Desítku zavírá Tomáš (31 let), který se kromě luk, polí a zvířat stará i o nemocnou maminku. Zúčastnil se i minulé série, ale jeho příliš vysoké nároky ho vyšachovaly ze hry. Bude to letos lepší? S jedním se s ním ztotožňuji a to s myšlenkou: „ Příroda to udělala, že mají být dva, tak proč bych měl být jeden?“ Tesat do kamene, řekla bych. Tak snad se našim farmářům zadaří a najdou tu svou druhou půlku. Co vy, vybrali byste si?

13.7.2011 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist