Den bez manžela i dětí? Jak si správně užít chvíle jen pro sebe

Den nebo dokonce víkend jen pro sebe je skvělá šance, jak si od všeho odpočinout a dělat jen to, co sama chceš. Poradíme ti, jak si tyto vzácné chvíle užít. Dělej zkrátka to, co tě baví, ale rozhodně se nijak nestresuj, pokud den strávíš v posteli nicneděláním.

den-pro-sebe-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Manžel s dětmi vyrazil na výlet a ty máš volnou sobotu? Už si natahuješ rukavice, že vygruntuješ byt a umyješ okna? Tak to brzdi. Den volna si prostě musíš užít a úklid počká. Drhnout podlahu můžeš, i když je zbytek rodiny doma, kterou klidně do úklidu zapřáhni.

Konečně bez kompromisů

První věc, co bys měla udělat, je ta, kterou s tebou nikdo dělat nechce. Pokud s manželem jednou týdně chodíš na brusle, tak si tuhle kratochvíli pro jednou odpusť a čas věnuj tomu, co chceš jen ty. Co si takhle najít nějaké cvičení, které je spojeno s brunchem či menší zdravou svačinou nebo přednáškou o tom, jak se správně starat o psychickou hygienu. Na tohle by tvůj chlap nejspíše nešel.

Žádné vyvařování

Když už padla zmínka o jídle, tak ti zakazujeme celý den vyvářet. Udělej si to, na co máš chuť, a nemusíš se tolik trápit s přípravou, konečně uvař snadno a rychle. Je nám jasné, že většinou sobotnímu obědu předchází škrábání brambor, marinování masa a krájení zeleniny na malé kousíčky. Tak teď nemusíš. Klidně si udělej kuskus s paprikou, kterou nebudeš krájet půl hodiny, protože není nikdo, kdo by ti vyčítal, že takhle velké kousky se špatně jí. Anebo si na oběd rovnou zajdi do restaurace. Rozmazlování povoleno.

Holčičí tajemství

Sama doma, a nikde žádný chlap? Tak to jsou na řadě všechny možné kosmetické úpravy od holení nohou přes masku na obličej až po vytrhávání chloupků nad horním rtem. Nemusí ten tvůj přeci vědět, že své kráse jdeš trochu naproti, že? Pokud si osaměla, tak to můžeš rozjet ve velkém a klidně se pusť do výroby domácích masek ať už na obličej nebo vlasy.

Relax

A když už jsme u té kosmetiky, tak v koupelně ještě chvíli zůstaň a dopřej si vanu plnou voňavé pěny, nalej si sklenku kvalitního vína a jen relaxuj. Nebo si zajdi na pořádnou masáž, která tě zbaví napětí a vyzkoušej nejen starou dobrou klasiku, ale i něco netradičního, například masáž lávovými kameny nebo čokoládovou. Nechej se hýčkat od profesionálů a věnuj tak svému já to, co si zaslouží.

Vyzkoušej něco nového

Času máme každá málo, a tak většinou děláme jen to nutné a nepouštíme se do ničeho, o čem nevíme, zdali nás to vůbec bude bavit nebo to bude mít užitek. Tak je na čase s tím začít. Třeba v tobě dřímá umělec, tak si nakup barvy a plátno a namaluj si, co chceš. Netrap se tím, zdali se to povede. Anebo co si takhle vyzkoušet napsat báseň nebo se vydat na workshop tance? Udělej něco, co k tobě zdánlivě nepatří. Uvidíš, třeba v sobě objevíš nové já.

Klidně se jen válej

Máš velké plány, co všechno se dnem volna a jen pro sebe uděláš, a tak se snažíš to vše stihnout. A výsledek? Večer budeš akorát uštvaná. Nebuď na sebe tak přísná, pokud se chceš jen válet, směle do toho. Možná nějaký ten den v posteli s dobrým filmem a bonboniérou potřebuješ. Nelituj prováleného dne, i když tě trápí výčitky, co jsi všechno mohla udělat. Udělala jsi zkrátka to, co jsi potřebovala nejvíce.

Volno večer? Víno nebo kino to jistí

Pokud ti osamělé volno pokračuje i večer, můžeš samozřejmě povolat kámošky a naplánovat s nimi mejdan, ale co si to takhle užít jen sama? Otevři si láhev vína a buď jen se sebou nebo sama vyraz do kina. Uvidíš, že si to užiješ stejně dobře, jako bys měla doprovod. Zkrátka prožij si tu svobodu se vším všudy a dělej od rána až do noci jen to, co sama chceš, bez ohledu na to, co chtějí ostatní. Žádné kompromisy. Ani s mužem, ani s kámoškou.

A co ty? Míváš se tam celý den volno jen pro sebe? A co většinou děláš? Jsi ten typ, co si to dokáže užít nebo to využiješ na různé resty či dokonce generální úklid?

Foto: Shutterstock.com

27.6.2019 10:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist