Asi žiji na špatné planetě…

Ahoj Dokážeš mi poradit jak se mám postavit zaměstnavateli, který spoustě lidí řekl po dvou letech že jim neprodlouží smlouvu z důvodu robotizace a z důvodu že si jim neriskne dát smlouvu, která by již musela po stálém prodlužování na dobu určitou již na dobu neurčitou? Nechá si tam pouze své známé, místo čechů přijde levná pracovní síla z Polska ( agenturní zaměstnanci ), tydělají i za míň a tím pádem podporuje nezaměstnanost českých lidí. Já tam pracuji již 3 rokem 2 roky přes zaměstnavatele a 1 rok přes agenturu a vůbec se mi to nelíbí. Když jsem byl nemocný 14 dní a přišel jsem do práce koordinátor mi řekl že nemá pro mě práci, že ho obsadil jiným zaměstnancem. Jen díky přímluvě mistra jsem zůstal na původním místě. Hrozně mě vadí známosti, nadbíhání, prospěchářství a vidím to tak že zaměstnavateli jde jen o vlastní blaho a zaměstnanci jsou jen nástroj pro jeho obohacení. Jak se z toho všeho vymanit, najít zcela jinou cestu v životě, která by dávala smysl a dokázala člověka osvobodit od těchto vlivů? Čekám uznání, úctu, pochvalu, ale nedostává se mi i když se snažím dělat tvrdě a poctivě? Asi žiji na špatné planetě, ale tak to opravdu v sobě cítím.

Odpověď

Ahoj,
nevím, zda žiješ na jiné planetě, ale pokud to tak cítíš, budiž. Myslím si, že jsi malinko nepochopila zdejší poradnu, která se týká vztahů, ale ne pracovních. A pokud bych ti měl k tvému dotazu "poradit", tak se se šéfem vyspi a možná si tím zajistíš pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Ale klidně se může stát, že dostaneš hodinovou výpověď, to záleží jen na tobě, jak budeš prdelkou vrtět. Omlouvám se, ale v tomto případě opravdu nevím, jak ti poradit.

26.8.2015 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist