Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář na nový týden: Skvělý čas na úklid mysli i domu

Lunární kalendář na nový týden: Skvělý čas na úklid mysli i domu

Lunární kalendář na nový týden: Skvělý čas na úklid mysli i domu

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 12. 03. 2017

Máš starosti a problémy? Není nic snazšího než se pustit do jarní očisty, začni dělat pořádek ve skříních, domě, na zahrádce a také sama v sobě. Změň to, co ti již dávno neslouží a zbav se zbytečností! Co dalšího bys měla dělat podle lunárního kalendáře? To ti prozradíme právě teď.

13. 3. - Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Co můžeš udělat? Můžeš se pustit do jarní očisty, až do Novoluní je velmi příznivá doba, zkus popíjet bylinky na pročištění krve, zaměř se také na trávicí orgány. Samozřejmě nejlepší jsou čerstvé bylinky, pokud bydlíš v teplejším pásmu, mrkni na mladé výhonky kopřiv. Co nevypiješ, použij na opláchnutí vlasů a na koupel. Víš, co je na tom nejlepší? Máš vše zadarmo, stačí vyrazit na pole nebo louku a s úctou nasbírat co nám Matka Země dává.

Co nemusíš? Rozhodně se nerozčiluj, ani se nehádej. Dopřej své mysli i tělu klid, harmonii a pohodu. Tím nejenže naštveš ty, kteří konflikty milují, ale pomůžeš také sama sobě. Nezapomínej, nic není důležitější než tvůj vnitřní klid, pohoda a láska.

Víš, že začíná Týden mozku? Skvělá příležitost, jak změnit svůj pohled na své tělo, srdce i duši. Dělej věci s láskou, měň svůj život, a hlavně se začni mít ráda, protože ty jsi dokonalá a nádherná, tady a teď. Trénuj svůj mozek a pokud máš pocit, že zapomínáš nebo jsi nesoustředěná, zajdi do zdravé výživy, pořiď si ženšen – posílí mozek a mladý ječmen – dodá ti příval síly a energie, pomůže nastartovat tvé tělo do úžasné formy.

14. - 15. 3. - Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně.

Co můžeš udělat? V první řadě hodně pít čistou vodu, bylinky i čaje, abys pořádně čistila – proplachovala krevní řečiště a samozřejmě také ledviny, které právě tomuto znamení vévodí. Ledviny znamenají mimo jiné také vztahy, lásku a odpuštění.

Tancuj! Pusť si muziku a začni tancovat, přivři své oči a nechej, ať se tělo vlní v rytmu hudby, pohupuj se lehce v bocích a vnímej každý kousek svého těla, které je tak krásné a dokonalé. Hudba ti pomůže zapomenout na běžné starosti a dokonale zharmonizuje všechny čakry. Kdy jsi naposled tančila nebo sis jen tak prozpěvovala pro radost? Nevzpomínáš si? Nevadí – začni hned!

Do čeho se ještě můžeš pustit? Pořádně vyvětrej, rozproudíš energii v celém domě. Pokud máš chuť na změnu, tak vymaluj pokoje, ukliď, přerovnej nábytek, zbav se oblečení, které jsi delší dobu neměla na sobě, uklízej skříně nebo je natři jinou barvou. Fantazii se meze nekladou, navíc ti práce půjde od ruky.

Máš zahrádku a miluješ růže? Nezapomeň je sestřihnout a přihnojit. Odvděčí se ti nádhernou vůní a překrásnými květy.

16. - 18. 3. - Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně.

A je tady druhá čakra a s ní také naše sexualita – odpouštění znamená vypouštění. Máš problém s močovým měchýřem? Zapřemýšlej, nenosíš v sobě hluboko zakořeněné křivdy z minulosti, umíš odpouštět nejen ostatním, ale také sama sobě? To je velmi důležité, někdy na sebe zapomeneme a vůbec si neuvědomíme, že v první řadě se musíme naučit odpouštět sobě a potom ostatním. Netrestej se za dávno promlčené činy! Je to zcela zbytečné, začni hledat na všem pozitivní, jde to věř mi!

Co můžeš udělat? Nasbírej řebříček, pokud ještě nevylezl ze země, kup v lékárně a udělej sedací koupel, můžeš tělo hojně proplachovat také odvarem a spojit příjemné s užitečným. Chutná skvěle, a navíc ti pomůže od mnoha zdravotních problémů. Pokud jsi těhotná, tak na bylinky raději zapomeň, poraď se s lékařem a bylinkářem.

Co ještě můžeš? Čistit hlavu úklidem, nedělám si srandu, někdy je práce tou nejlepší terapií a voda navíc krásně vyčistí mysl od negativních myšlenek, ale také krásně rozjasní dům a podlahy. Klidně změň barvu ložnice a vymaluj ji barvou, která lahodí tvému oku i srdci.

Máš zahrádku? Tak oživ půdu hnojivem a nezapomeň pořádně zalít venkovní i vnitřní rostliny.

19. 3. - Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro stehna, páteř a boky, působí preventivně a léčebně. Cokoliv v tyto dny stehna, páteř a boky mimořádně zatěžuje, působí škodlivěji.

Co můžeš? Rozhodně odpočívat, relaxovat a věnovat se nejen svému tělu, ale také srdci. Pokud tě nebaví ležet doma, můžeš plavat nebo si zajít na procházku do přírody. Sleduj dění kolem sebe a dívej se, jak je příroda dokonalá a život nádherný. Sdílej chvíle pohody také s těmi, které miluješ a věnuj jim svůj čas i lásku.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
14. 03. 2017 lidka2 . (reakcí: 0)
12. 03. 2017 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

28. 03. 2017 Horoskop Lev

Ve vztahu raději zvolni tempo, netlač na partnera a nebuď urputná v jakékoliv záležitosti, kterou chceš okamžitě vyře... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist