Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář na nový týden: Přichází jaro, je čas na očistu těla i duše

Lunární kalendář na nový týden: Přichází jaro, je čas na očistu těla i duše

Lunární kalendář na nový týden: Přichází jaro, je čas na očistu těla i duše

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 19. 03. 2017

Přichází jaro a s ním také jarní očista těla. Nejen tělo ji potřebuje, ale také naše mysl. Pokud nevíš jak na to, mrkni na nový lunární kalendář, povede tě den po dni a napoví ti, co je v danou chvíli nejlepší.

20. 3. - Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro stehna, páteř a boky působí preventivně a léčebně. Cokoliv v tyto dny stehna, páteř a boky mimořádně zatěžuje, působí škodlivěji.

Víš, že je právě dnes Světový den štěstí? Nehledej štěstí venku, ale podívej se dovnitř sebe, tam na tebe čeká, stačí, když se jednoduše rozhodneš, že budeš šťastná bez ohledu na to, co se právě děje. Věř mi, jde to.

Co můžeš udělat pro své tělo? Zajdi do sauny, na bazén a nezapomínej na dostatečný přísun tekutin. Proplachuj své tělo čistou pramenitou vodou a také bylinkami. Kopřivy už pomalu ale jistě lezou ze země a čekají na využití. Popíjej kopřivový čaj a čisti svůj organismus, můžeš si udělat také kopřivovou šťávu nebo ji přihodit do svého oblíbeného nápoje z bylin, ovoce či zeleniny. Vždy naslouchej tělu a za tři týdny si dej pauzu. Někdy si tělo řekne dřív, proto je důležité poslechnout a vynechat, ať si nevytvoříš odpor nebo alergii.

Co můžeš udělat pro svoji duši? Vyraz na zahrádku, prostříhej keře a stromy, sleduj přírodu a zapomeň na běžné starosti, vyčistíš si tak hlavu od zbytečností a načerpáš tolik potřebnou energii.

21. - 23. 3. - Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v tyto dny uděláš pro celou kostru, kolena a pokožku, působí preventivně a léčebně.

Co můžeš udělat pro své tělo? Pokud ses ještě nepustila do jarní očisty, udělej to právě teď. Nechce se ti? Nevadí! Můžeš si naordinovat alespoň denní nebo víkendový ozdravný program, který ti také pomůže. Zkus vynechat živočišné tuky, sladkosti a tvrdý alkohol, vyzkoušej odlehčený jídelníček, ať se uleví všem orgánům v těle. Samozřejmě dostatek tekutin je základ. Pokud miluješ různé ovocné nebo zeleninové šťávy, koktejly a jiné dobroty, tak vyzkoušej jeden den jen s nimi.

Co můžeš udělat pro svoji duši? Tím, že čistíš své tělo, nastartuješ ozdravný proces v mysli, která také potřebuje zbavit nepořádku. Skvělým doplňkem je aromaterapie, vůně a jemná masáž olejíčkem dělá hotové zázraky. Začni tvořit, buď aktivní a zbav se všeho, co ti již neslouží. Očisti svoji mysl od přebytečných informací, ať již v podobě zpráv, internetu nebo také pomluv a klepů. Nenechej se vtáhnout do negativních informací a buď jen sama sebou.

Co ještě můžeš? Očistit pleť, ostříhat nehty a udělat depilaci, pokud se ti nechce, nechej se rozmazlit v kosmetickém salonu.

Na zahrádce obracej půdu a zbavuj se přebytečného plevele.

24. - 25. 3. - Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro bérce a kotníky, působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Co můžeš udělat pro své tělo? Pusť se do jarního úklidu, práce ti půjde od ruky, začni ve skříních, zbav se oblečení, které ti již neslouží a daruj vše potřebným. Stejně tak můžeš malovat, natírat a větrat sklepy i dům. Umývej okna, lešti zrcadla a pomalu ukládej zimní oblečení, které vyměň za jarní šatník. Prací krásně procvičíš tělo, a ještě budeš mít skvělý pocit z dobře vykonané práce. Po práci si samozřejmě zasloužíš odměnu, proto si dopřej masáž, koupel nebo se nechej hýčkat a rozmazlovat v masérském studiu, vyber si z nepřeberné nabídky a pořádně si vše užij.

Co můžeš udělat pro svoji duši? Přemýšlej, jakými lidmi jsi obklopena, koho do svého života přitahuješ, ukonči vztahy, které ti již neslouží a zbav se také těch, kteří se ti ozvou pouze, když něco potřebují. Nauč se říkat ne a stůj si za svým názorem, nedovol, aby s tebou ostatní manipulovali jen proto, že jsi moc hodná a neumíš nic odmítnout.

26. 3. - Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své nožky, působí preventivně a léčivě. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji. Masáž, koupel, sauna, plavání, reflexní terapie doplněná aromaterapií tě přivede do extáze, věnuj dostatečnou péči svým nožkám, odvděčí se ti a nezapomeň jim poděkovat za to, že tě celý život nosí a nic za to nechtějí.

Máš volno a nevíš, jak s ním naložit? Zkus pro jednou nedělat vůbec nic, relaxuj, poslouchej hudbu a dovol si prostě a jednoduše jen BÝT. Na chvíli se nezabývej běžnými starostmi a zapomeň na to, co musíš nebo máš udělat. Teď jsi tady jen ty, dovol ostatním, ať se také oni postarají o tebe, pokud jsi sama, vůbec to nevadí, vychutnávej klid, pohodu a radost, která je všude kolem. Hodně se směj a raduj, věř, že důvod se vždycky najde. Nezapomínej, že jsi dokonalá tady a teď, nemusíš nikomu nic dokazovat.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
19. 03. 2017 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

28. 03. 2017 Horoskop Lev

Ve vztahu raději zvolni tempo, netlač na partnera a nebuď urputná v jakékoliv záležitosti, kterou chceš okamžitě vyře... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist