Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář na nový týden: Blíží se úplněk a dotkne se tvého srdce

Lunární kalendář na nový týden: Blíží se úplněk a dotkne se tvého srdce

Lunární kalendář na nový týden: Blíží se úplněk a dotkne se tvého srdce

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 05. 02. 2017

Nový týden je tady a s ním i nový lunární kalendář. V sobotu nás čeká úplněk. Jak pročistit tělo, je nutné držet půst a co dělat pro své srdce? To a mnohem více ti prozradíme právě teď.

6. – 7. 2. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, plíce, dech, paže a ruce.  Cokoliv v těchto dnech uděláš pro ramena, paže a ruce působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny. Pokud chceš udělat něco prospěšného pro své tělo, zaměř svoji pozornost na ramena a nezapomeň správně dýchat.

Máš občas pocit, že ti veškerá tíha sedí právě na nich, bolí tě? Nevadí! Zamysli se nad příčinou, nehledej v tom žádné složitosti. Jen v klidu a tichu svého nitra zapátrej, proč na svých ramenou neseš tíhu za všechno a za všechny. Dovol si s láskou poodstoupit stranou a nechat zodpovědnost také na jiných. Nejsi za nikoho zodpovědná, pouze sama za sebe. Touhu zachránit a spasit svět mají především ty, které jsou vnitřně osamělé a neustálým dáváním si tak posilují pocit bezpečí. Jak vidíš, nefunguje to. Změň sebe a změníš také své okolí! Neboj se toho a začni hned, blížící se úplněk ti pomůže dokončit to, co jsi v minulosti započala.

Co ještě udělat? Rozhodně neprohloupíš, když si uděláš výživnou pleťovou masku. Je jich mnoho na výběr, stačí se rozhlédnout kolem sebe, velmi často máš všechny ingredience doma. Pokud se ti nechce nic patlat, vyzkoušej například starý dobrý olivový olej nebo si vyber z nepřeberného množství v drogerii.

8. – 9. 2. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Nastartuj tělo hned jak se probudíš:

 • Vypij ještě na lačno dvě sklenice vlažné vody, do které můžeš přidat pár kapek limetky nebo jiné čerstvé šťávy.
 • Zkus na chvíli nespěchat, ale s láskou si dopřej alespoň malou snídani, nezáleží, jestli jsi zvyklá nebo ne, můžeš si dát pouze pár kousků ovoce nebo koktejl.
 • Vyraz do práce s dobrou náladou a nedovol nikomu, aby na tebe nahrnul své negace.
 • Drž si odstup a ber všechno s humorem, když se zasměješ sama sobě, pocítíš velkou úlevu a přijde také řešení.

Zdá se ti to nemožné? Vůbec ne, je to jako ranní hygiena, když si zvykneš, zjistíš, že je život mnohem veselejší a také do něj přitáhneš jako magnet podobně smýšlející lidi i situace.

Čím ještě podpořit správnou funkci těla? Určitě se zaměř také na očistu těla a popíjej pročišťující čaje. Nač ještě nezapomenout? Doma můžeš prát jen s polovinou pracího prášku, nezapomeň také na zálivku a dej dostatečnou vláhu všem rostlinám. Pokud miluješ chladný vzduch a ráda větráš peřiny, tak teď to nedělej, navlhly by a vlhkost by zůstala také v noci, což by rozhodně nebylo příjemné. Můžeš pomalu vysévat ranou zeleninu a letničky.

10. – 11. 2. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své srdce a krevní oběh, působí blahodárně a léčivě. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Máme tady opět Úplněk – v sobotu 1:33. Držíš půst? Tak se drž, protože já nikdy nevydržím. Naopak, když je úplněk, pociťuji hlad již ráno, přesto, že nejsem zvyklá snídat. Nedělám si těžkou hlavu a klidně si něco lehkého udělám. Tělo si samo řekne, co mu dělá dobře a nač má chuť.

Co můžeš udělat? Pokud chceš opravdu pro své tělo udělat něco prospěšného, zkus zařadit místo jídla koktejly nebo zeleninové šťávy, výborná je také dušená zelenina, rýže nebo jablkový kompot. Dopoledne se spíš zaměř na ovoce a odpoledne na zeleninu, když to nevydržíš, nic se neděje, každý pokus je krok vpřed. Dostatečný přísun tekutin by měl být již samozřejmostí.

Drž se hesla všeho s mírou a neuděláš chybu! Pokud na tebe zaútočí skrytý strach, smutek nebo pocity viny, mávni nad tím rukou, to jen dávné bolesti zkouší, jak na tom jsi a jestli zareaguješ. Hodně se směj a mysli pozitivně, tím prospěješ svému srdíčku nejvíc. Za pár dní si na to ani nevzpomeneš.

Chystáš se ke kadeřnici? Dobře děláš! Nechej si zastřihnout konečky vlasů, budou pevnější a zdravější.

12. 2. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Síla úplňku stále ještě působí, využij proto nedělní den k odpočinku. Zaměř se na své tělo, srdce i duši a dopřej si to, po čem toužíš. Zajdi do přírody a obklop se jen pozitivními lidmi, nevšímej si negativních informací a na zprávy raději zapomeň. Raduj se s těmi, které máš kolem sebe a užívej svůj den na plno.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

29. 03. 2017 Horoskop Rak

Občasná hádka ve vztahu vyčistí vzduch a leckdy trošku posune vztah dál, tak se jí nebraň a klidně partnerovi řekni, ... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist