Femina.cz » Magazín » Wellness » Bílý chrup, základ úspěchu

Bílý chrup, základ úspěchu

Bílý chrup, základ úspěchu

Magazín: Wellness | vydáno 14. 09. 2007

Po běloskvoucích zubech a nádherném úsměvu prahne každý. Současná společnost si na zdravém chrupu, který je jednín z důvodů úspěšného osobního i profesního života, hodně zakládá. Stomatologové tak neustále čelí dotazům o tom, jak je možné si zuby vybělit.

 

Příčinou pigmentace zubů je několik. Může za to pití kávy, čaje a červeného vína.  Také užívání tetracyklinových antibiotik či jiných léků, kouření cigaret a doutníků a v nespolední řade i stárnutí. Než se rozhodnete podniknout cestu za běloskvoucím úsměvem, měli byste vědět, co s sebou tento proces nese. Vybrat si můžete buď domácí, nebo ordinační bělení. Obě metody chrup poněkud zcitliví, protože se odvápní sklovina. Ovšem nemusíte mít strach, je to dočasné (pak je nutné zuby více fluroridovat)! Proto je nutné před začátkem bělení mít chrup bez kazu.   

 

Ordinační bělení je určitě bezpečnější, protože ho provádí odborník. Ten na zuby nanese gel s obsahem 30-35% peroxidu vodíku nebo karbamid peroxidu (pro volně prodejné sety je maximální hranice 10%) a pak ho v některých případech aktivuje pomocí speciální lampy. Celý proces je krátký a zuby budou bělejší dokonce až o 8 odstínů. Jistou překážkou může být cena, která se pohybuje zhruba v rozmezí 4 – 16 tisíc korun.

 


Samozřejmě, můžete se se svým zubařem pouze domluvit na vhodné formě bělení a pak za jeho dohledu proces podstoupit sami. V tom případě vám zubař udělá otisk a pak vyrobí nosič, do kterého si budete dávat tenkou vrstvu gelu a každý den si je na stanovenou dobu přikládat na chrup. Tato procedura trvá 1- 12 týdnů. Takto je možné zuby zesvětlit až o 6 odstínů a lze říci, že horní hranice ceny je 5 tisíc korun.  

 

Další možnou variantou jsou v obchodní síti volně prodejné sety. Touto cestou je možné zesvětlit chrup až o 4 odstíny. A opět pamatujte na sanaci zubů před tím, než s bělením začnete. Tyto sety obsahující 10% karbamidu peroxidu, který úspěšně používají už řadu let stomatologové. Jsou k zubům šetrné (bělí je, ale nepoškozují) a navíc jsou nejlevnější a nejjednodušší metodou bělení. Sami si doma vytvarujete aplikátory kopírující tvar vašich zubů a do nich pak nanášíte bělící gel, který odbarví pigmenty a působí na celý zub. Doba působení je zhruba 30 minut, dvakrát denně. První viditelné výsledky jsou patrné již po několika málo dnech.

 

 

Femina radí: Pořizujte si pouze ty sety, které mají ověřenou kvalitu (např. Pearl White).

 

 

Existuje ještě jedna forma bělení, a tou jsou zubní pasty s enzymy či peroxidem, které rozpouštějí proteinovou vrstvu na povrchu zubu. Právě na ní se totiž tvoří plak a zabarvuje se. Tyto pasty navíc zabraňují tvoření zubního kamene a dokáží chrup zesvětlit až o 2 odstíny.  Rozhodně nepoužívejte k bělení běžné zubní pasty a drsné pudry – jsou hrubé a ničí sklovinu, která pak bude drsná a ještě víc náchylná k pigmentaci!

 

 

V žádném případě nezapomínejte, že bělit by se měly pouze zuby zdravé, bez kazů nebo jiných problémů!!!   

 


Naše tipy:
•    Pokud byste měli dotazy týkající se bělení zubů, volejte zdarma linku PROFIMED 800 10 50 50 (www.profimed.cz)
•    Soutěžte s Feminou o bělící sadu White Pearl (www.krasnyusmev.cz)

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
29. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

25. 02. 2017 Horoskop Panna

Začala jsi nový vztah a máš pocit, že to není to pravé ořechové? Dej si ještě chvíli čas, než uděláš zásadní rozhodnu... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist