Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Maminkatelka – nový druh ženy?

Maminkatelka – nový druh ženy?

Maminkatelka – nový druh ženy?

Magazín: Rodina a děti | autor: Lenka Šimková | vydáno 05. 11. 2014

Dříve si ženy chodily na mateřskou a rodičovskou dovolenou „odpočinout“ od práce, dnes mnohé z nich toto období využívají k pracovnímu rozvoji. Už jste se setkala s pojmem maminkatelka? Zjistili jsme pro vás o tomto fenoménu více informací!

Kde se vzaly…

Samotný pojem maminkatelka není těžké rozklíčovat. V českém prostředí vzniká spojením slov maminka a podnikatelka, zároveň mu ale předcházel anglický ekvivalent mompreneur. Jedná se o ženy na mateřské a rodičovské dovolené, které se kromě péče o dítě věnují také práci, zejména vlastnímu podnikání. Pracují tedy především z domova, a pokračují buď v tom, co dělaly před příchodem dítěte, nebo se pokoušejí nalézt nové příležitosti ke svému uplatnění na trhu práce. Láká vás také podobná možnost? Přečtěte si, co vás může na takové životní cestě potkat.

Co vás čeká?

Ujasnění si plánů – pokud jste se rozhodla, že čas strávený doma se svým dítětem budete věnovat zároveň i práci, je užitečné si shrnout své představy. Budete si chtít přivydělávat činností, které jste se věnovala v zaměstnání, ale nyní na vlastní pěst? Nebo už podnikáte a na mateřské bude dále pokračovat? Pustíte se do podnikání od začátku? Nebo se jen budete věnovat přípravě na takovou činnost v budoucnosti? Je možné, že zpočátku nebudete mít tak úplně jasno a vše se ustaví až postupně, je ale dobré o tom přemýšlet i předem, zjistit si nejvíce informací a připravit se na různé varianty.

Různorodé reakce okolí – ať už se rozhodnete jakkoli, ať už naplníte, nebo nenaplníte doslova pojem maminkatelka, je pravděpodobné, že se setkáte s různými reakcemi od nejbližších, ale i dalších lidí z okolí. Jedni vám budou fandit a podporovat vás, jiní vám budou práci v tomto životním období rozmlouvat či vás dokonce pomlouvat, že se dostatečně nevěnujete výchově dítěte. Zde není jiná rada než nedat na okolí a řídit se podle toho, co vy považujete za správné a nejlepší pro vás a vaše dítě...

Úklid podle feng-šuej: Zajistí vám harmonický vztah?

Úklid podle feng-šuej: Zajistí vám harmonický vztah?

Soulad ve vaší ložnici a její správné uspořádání vám přinese nového partnera nebo vám pomůže dát ...

Náročné, ale i skvělé dny – bezesporu vás čekají jak radosti, tak starosti. Je potřeba si stanovit takový režim, ve kterém si najdete dostatek času na vše potřebné – práci, odpočinek, dítě. Zpočátku to nebude rozhodně snadné a je možné, že něčeho bude přebývat, jiného se vám naopak nebude dostávat. Postupem času byste se měla ale „zaběhnout“ a začít si užívat těch skvělých chvil, kdy po dobře odvedené práci nastane čas na oddech i aktivně strávenou dobu se svým dítětem. 

Velká příležitost – právo, ekonomika, marketing… to jsou jen některé z oblastí, ve kterých můžete získat nové zkušenosti. Máte také jedinečnou příležitost „nevypadnout“ ze svého oboru, zorientovat se v nové profesi a samozřejmě být méně finančně závislá na příjmech svého partnera, manžela, na státu nebo dalších lidech.

Na co ještě nezapomenout?

Určitě budete muset plánovat jinak než dříve, zapojit do svého života další lidi, kteří vám pomohou, ať již za peníze (hlídání je téměř vždy nutné), nebo v rámci rodiny či z okruhu kamarádek, a také se obrnit trpělivostí, když vše nepůjde hned tak, jak jste si předsevzaly. Pokud však cítíte, že právě taková životní cesta a styl jsou pro vás to pravé, za pokus to rozhodně stojí!

A co si myslíte vy, milé čtenářky? Stala byste se maminkatelkou, nebo to není nic pro vás? Těšíme se na vaše názory!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
15. 11. 2014 Andrea Spokojena maminka (reakcí: 0)
06. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
06. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)
05. 11. 2014 Murmus . (reakcí: 0)
05. 11. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
05. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 02. 2017 Horoskop Štír

Poslední dobou jsi roztěkaná a práce ti vůbec nejde od ruky. Zkus se zaměřit vždy jen na jednu činnost a nauč se začí... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist