Femina.cz » Magazín » Móda » PUMA se vrátí zpět do budoucnosti

PUMA se vrátí zpět do budoucnosti

PUMA se vrátí zpět do budoucnosti

Magazín: Móda | vydáno 10. 08. 2007

Příští jaro a léto se dočkáme obrody značky Rudolf Dassler, která představí kolekci oděvů, obuvi a doplňků pro  dámy i pro pány.

 

Rudolf Dassler Schuhfabrik je moderní sportovně-módní kolekce značky PUMA. Vychází z tradičního sportovního a revolučního ducha éry, která znamenala vznik značky a obohacuje tyto klasické střihy novým streetovým výrazem. Značku Rudolf Dassler Schuhfabrik  vytvořil zakladatel značky PUMA v městečku Herzogenaurach a její dějiny sahají do roku 1948. V sezoně jaro/léto 2008 dojde ke znovuzrození značky Rudolf Dassler by PUMA uvedením kompletní kolekce pánských a dámských oděvů, obuvi a doplňků.


„Zpět do budoucnosti“,  zastřešující téma kolekce pro jaro/léto 08, znamená především znovuobjevování minulosti prostřednictvím návratu ke klasickým tvarům, ovšem v moderním pojetí. Důmyslným využíváním neobvykle upravených materiálů a vybledlých potisků se dociluje obnošeného vzhledu, který vyjadřuje ducha značky Dassler. Na oděvech, obuvi a doplňcích se objevují společné barvy a vytvářejí souladně působící letní šatník. V této kolekci jsou zdůrazněná tři sezonní témata, z nichž každé ovšem vypadá zcela jinak.


První téma, „klasika, která tu ještě nikdy nebyla“, skvěle spojuje klasický design se současným výrazem. Kolekcí prostupují historické odkazy. Hlavní modely obuvi navozují autentickou tradiční atmosféru pomocí povrchových úprav, kterými se vytváří sepraný, použitý či prostě starý vzhled. Mezi hlavní oděvní modely patří „overalové šaty“, které v sobě slučují tradiční pracovní oděv do továrny s moderním smyslem pro eleganci. Téma moderní klasiky dále posiluje grafické provedení s kultovními potisky. Mezi ně patří například potisk „Back to the Future“ s fotografickými odkazy z archivu značky Dassler. „Dezintegrační potisk“ připomíná počátky počítačového věku. Je to vlastně interpretace prolínání analogově-digitálního světa. Kolekci využívá pixelové grafiky a zářivých barev limonády, plamene a šedého odstínu racčího peří.


Kolem samotného jádra rebelského ducha značky krouží druhé téma sezony – Croc and Roll. Představuje modely oblečení do města, z nichž jsou jasně patrné hudební vlivy minulých desetiletí. Celek působí mladě a ostře. Proužkované oblečení, přiléhavé střihy a odvážné nové kožené prvky, jako je například falešná kovová krokodýlí kůže, odkazují na éru „glam rocku“, která má v městské módě své místo dodnes.


Třetí příběh, Nostalgic Chic, neboli „nostalgická elegance“, si pohrává s exkluzivním žakárovým šestiúhelným potiskem Dassler na svetrech a svetřících. Tato podkolekce přináší klasický letní styl s novým nábojem. Sportovní polo košile a šaty nesou vyšívané logo Rudolf Dassler by PUMA. Téma se pochopitelně objevuje i na modelech obuvi. Řada Nostalgic Chic zaujme svěžími letními tóny bílé a šedé s retro barevnými kontrasty oranžové a purpurové.


Výroční kolekce Rudolf Dassler by PUMA
Výroční limitovaná edice Rudolf Dassler by PUMA je kolekce hlavních oděvů s exkluzivním tištěným diamantovým logem Dassler, které vzniklo speciálně na oslavu uplynulých 60. let této nápadité a zároveň tradiční značky.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 12. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

08. 12. 2016 Horoskop Panna

Problém, který potřebuješ nutně dořešit, zvládneš levou zadní, jsi natolik silná, že se pustíš nejen do starších věcí... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist