Femina.cz » Magazín » Móda » Historie bikin

Historie
bikin

Historie bikin

Magazín: Móda | autor: Linda | vydáno 18. 08. 2005

Ač to venku tak nevypadá, již delší dobu si užíváme léta. Bohužel, ten kdo by měl chuť se i vykoupat, ať raději zamíří za hranice naší země a užije si teplého počasí. Společnost mu mohou dělat nové bikiny, které mu zkrátí čas vyprávěním o dobrodružném živ

Tyto dva kousky oblečení mají velmi dlouhou a zajímavou historii. Vše začalo nedlouho po druhé světové válce, kdy se francouzský inženýr Louis Reard rozhodl učinit něco s poválečnou morálkou Evropy, a tak vynalezl dvoudílné plavky, které pojmenoval po tichomořském atolu, kde Američané testovali nukleární zbraně, které měly přinejmenším stejně výbušný účinek jako tyto dva miniaturní kousky látky.

Reard byl se svým výtvorem navýsost spokojen, jedinou vadou na kráse bylo, že nenašel ani jednu modelku, která by byla ochotná jeho převratný módní vynález předvádět. Všem se zdály poněkud výstřední a vše odhalující. Uvolila se až jedna striptýzová tanečnice jejíž promenáda byla odměněna až padesáti tisíci milostnými dopisy, které obdržela od nově získaných ctitelů.

Možná najdeme alespoň kousek pravdy na rčení, že ženy se oblékají, ne aby upoutaly muže, ale aby odstranili všechny nežádoucí a nebezpečné konkurentky. Proto se není co divit, když bikiny dosáhly časem velkého úspěchu. Mají schopnost odzbrojit snad každého.

V padesátých a šedesátých letech se díky nim proslavila například Marilyn Monroe, Brigitte Bardot nebo Gina Lollobrigida. Tyto ženy se mohly pyšnit titulem sexbomba. Svou kariéru na nich postavila také Ursula Andress ve filmu Dr. No s Jamesem Bondem. Mužům na celém světě se zatajil dech při scéně, kdy v roli Honey Ryder vystoupí z vody oblečena pouze do sexy bikin.

V sedmdesátých letech se jako plavkový materiál začala používat lycra, která umožňovala vyrábět ještě odvážnější střihy. Stále modernější byly monokiny bez horního dílu plavek nebo tanga, která uvítala města od Saint Tropez po Rio de Janeiro.

S rozmachem aerobiku a sportu obecně v osmdesátých letech se začal měnit i tvar plavek. Hlavní slovo dostaly plavky jednodílné. Cílem bylo co největší zdůraznění vypracované postavy formované především v posilovnách. Unisex přišel s léty devadesátými, kdy o sexapealu nemohla být ani řeč, což se projevilo i v úborech, které si lidé vybírali k vodě.

Ovšem dnešní doba uvítala dvoudílné plavky s velkou radostí, mohla do nich vnést moderní glamour look a určitou sofistikovanost. Najdeme na nich velké množství flitrů, zlata a stříbra. Nosí se uháčkované bikini nebo plavky vyrobené z neoprenu. Inspiraci ve střihu plavek hledali návrháři snad ve všech etapách naší historie.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
28. 10. 2012 adelinka adamova diky moc (reakcí: 0)
24. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 03. 2011 betha a (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

22. 02. 2017 Horoskop Štír

Dnes tě čekají jen samá zajímavá setkání. Budeš se seznamovat s lehkostí klidně i na ulici nebo v autobuse. Pamatuj a... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist