Femina.cz » Magazín » Bydlení » Černobílé bydlení: Vyzkoušej trendy variace, co dodají tvému domovu šmrnc!

Černobílé bydlení: Vyzkoušej trendy variace, co dodají tvému domovu šmrnc!

Černobílé bydlení: Vyzkoušej trendy variace, co dodají tvému domovu šmrnc!

Magazín: Bydlení | autor: Pavla Jelínková | vydáno 09. 09. 2016

Černá a bílá - kontras i protiklad, nevinnost a temnota, světlo i tma. Dvě barvy, které nemohou být rozdílnější. V oblečení je kombinujeme vcelku snadno, ale v bydlení se nám to moc nedaří. Nech se zlákat touto neotřelou kombinací a dodej svému domovu punc osobitosti.

Možná se ti zdá kombince černé a bílé příliš tvrdá, nekompromisní a jednoznačná. To však platí jen v případě, že to s ní v interiéru přeženeš. Když si s ní vyhraješ, můžeš vytvořit  parádní, elegantní a trendy bydlení.   

V jednoduchosti je krása

Už dávno neplatí, že černá a bílá patří jen do luxusních hotelů a repre prostorů. Její noblesní luxus můžeš mít i doma. Ovšem pozor - méně je někdy více.   

Máš-li černobíle stylizovanou zeď (ideálně jednu, maximálně dvě), na nábytku již s černobílou šetři a zvol pak už jen jen jednobarevné kousky, třeba bílou sedačku s černými polštáři. Bát se nemusíš ani zakomponování třetí výrazné barvy - syté a veselé - na některých doplňcích. Svému interiéru tak dodáš nádech hravosti.

A naopak, chceš-li mít nábytek ryze černobílý, stěny nechej jednobarevné - třeba bílé. Případně je můžeš doplnit  menšími dekorativními prvky v černé. Impozantně vypadá podlaha s velkými či malými šachovnicovými dlaždicemi, anebo černobílé koberečky. Apartní jsou rovněž černobíle laděné dveře, anebo kombinace bílých dveří a černých zárubní.   

Velkolepost se také nosí

Čím větší plochy v kontrastní černobílé si vyčaruješ, tím lépe. Zdání honosnosti a luxusu pak bude dokonalé. Kupříkladu taková velká černá pohovka, nebo rovnou celá sedací souprava, anebo veliký černý koberec, se mohou stát dominantním prvkem prostoru. Máš-li však k dispozici pouze miniaturní byt, hlavní barvou by měla zůstat bílá, k níž přidáš černou jen na dekorativních předmětech - polštářky, lampy, rámy obrazů, sošky, vázy, dózy, misky, svícny. Tím bude i malý interiér působit vzdušněji a útulněji.  

 

Kombinuj lesklé plochy s matnými!

Máš už černou i bílou doma běžně, jen bys tomu ještě chtěla dodat potřebný šmrnc? Zkus si pohrát s povrchy. Nakombinuj lesklé s matnými a uvidíš, jak tvůj domov získá úplně jiný ráz. Navíc černá bude díky lesku vypadat opticky světlejší, lesklý povrch totiž odráží světlo a tak velkoplošná černá nepůsobí ani v malometrážních prostorách příliš tmavě a místnosti nezmenšuje.   

 

Černobílé doma

Možností a kombinací se ti nabízí mnoho, ale všeho s mírou! Nechceš přeci bydlet v uniformním bytě, kde se nebudeš cítit dobře. Mimochodem, věděla jsi, že bys měla raději volit větší černobílé vzory a plošné kombinace, namísto těch malých a drobných? Ty totiž mohou navozovat pocity úzkosti a deprese.  

Pamatuj také na to, že s černým nábytkem budeš mít mnohem více práce. Přeci jen je na něm vidět každé zrnko prachu, bílá se zase velmi snadno a ráda ušpiní nevzhlednými šmouhami. Ale pokud tohle zvládneš, černobílá kombinace se ti odmění úžasně stylovým bydlením. Přesvědčit se o tom můžeš i v naší fotogalerii.

Tak co říkáš? Láká tě černobílá kombinace? Zkusíš ji i přes náročnější údržbu? 

Zdroj foto: Profimedia.cz, Facebook, Pinterest, Flickr, 

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
13. 09. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
09. 09. 2016 pepina . (reakcí: 1)
09. 09. 2016 glady ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

24. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Spousta věcí se odehrála úplně jinak, než by sis přála a ty máš teď možná pocit zrady nebo neúspěchu, ale nemusíš mít... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist