Květiny podle horoskopu – jaká je ta vaše?

Je začátek roku a v časopisech se množí horoskopy na celý rok dopředu. Věděli jste ale, že kromě povahových vlastností, barev, kamenů, nebo stromů, patří ke znamením i květiny? Nemusíte hvězdám bezmezně věřit, ale třeba teď zjistíte, že jste k určité květině vždycky nenápadně tíhli, aniž byste vlastně dosud věděli proč.

Každé znamení reprezentuje jinou energii a styl, stejně tak je to s květinami. A právě podle povahových vlastností lidí v určitých znameních je možné určit i květinu, která k nim nejlépe sedí a dokonale je vystihuje. A pokud tu „svou“ ještě neznáte, zkuste si ji prohlédnout v květinářství, třeba vám padne do oka!

Beran
Prudký, vášnivý a temperamentní beran je proslulý hlavně svými břitkými rozhodnutími a podnikavostí, právě k nim patří například popínavý a odolný zimolez.

Býk
K tvrdohlavému a mnohdy marnotratnému býkovi patří majestátní, krásná růže, která je ale na druhou stranu plná trnů.

Blíženci
Upovídaní, lehkomyslní a zvídaví blíženci se nejlépe hodí k bledulím, prvním jarním kvetoucím kvítkům, které, ač jedovaté, jsou pověstné svojí jemností.

Rak
Sluneční raci, kteří se narodili s příchodem léta, jsou přirovnávaní ke klasickým muškátům, které v létě zdobí balkony rodinných domů i bytů, nebo ke svlačcovité povijnici.

Lev
Lvi milují slunečnice a jim vizáží podobné, jen několikrát menší afrikány – žluté, oranžové, zkrátka slunečné květiny, které jsou symbolem toho pravého léta.

Panna
K pečlivým perfekcionistkám pannám patří astry, oblíbené klasické ozdoby mnoha zahrad, kterých je snad nekonečně mnoho druhů.

Váhy
Smysl pro fair play, ale i váhavost a taky rovnováha je tolik typická pro znamení Vah, ale kromě nich i pro plané růže, známé i jako šípky.

Štír
Intuitivní, vášniví a mystičtí štíři určitě nepohrdnou slunečnici podobnou třapatkou neboli echinaceou, známou také svými léčivými účinky.

Střelec
Slabinou lukostřelců je oblíbená zahradní rostlina mnoha barev, vhodná také k řezu, voňavý karafiát.

Kozoroh
K věcnému a praktickému kozorohovi dobře sedí náročná kamélie neboli čajovník, ale i popínavý a nezdolný břečťan.

Vodnář
K vynalézavému a zároveň i výmluvnému vodnáři se hodí netradiční kokořík mnohokvětý nebo v poslední době tolik oblíbené orchideje.

Ryby
Emotivní snílky ve znamení Ryb logicky přitahují vodní rostliny, především lekníny nebo lotosy.

Ať už těmto typologiím a horoskopům věříte nebo ne, nebojte se květinami obklopit! Přestože jste tu svoji oblíbenou nenašli právě u svého znamení, nevzdávejte se jí. A tu, která k vám patří, si můžete třeba jen tak ze zvědavosti koupit.

www.magazinzahrada.cz

17.1.2011 3:00| autor: Martina Gajdošová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist