Zapomeňte na sušenky. Dítě potřebuje svačit královsky

Školní rok už je v plném proudu a z každodenních ranních příprav se opět stala rutina. Ještě ani nepřišlo čtvrtletí a vašemu žáčkovi se již omrzely veškeré varianty svačin, které znáte? Nenechte se od příprav odradit. Správný jídelníček může mít vliv i na jeho studijní výsledky.

obrazek_web_soutez_svacina2-1100x618.jpg Zdroj: Sýr Krolewski

Příprava snídaní a svačin pro děti se již po pár týdnech školy stává náročným úkolem. Nezřídka kdy odbývají rodiče své potomky jen sladkostmi. Věří, že do oběda jim to stačí. „Ve zdravém režimu nemůžeme řešit jednotlivé pokrmy separovaně. Všechny chody musí dávat smysl jako celek,“ uvádí výživový poradce Michal Josef Tóth.

Nezapomeňte na sýr

Opačný problém nastává, když rodiče v zápalu boje za zdravější dietu úmyslně vynechávají některé potraviny. Na mediálním pranýři se často objevují produkty jako máslo či sýr. Lidské tělo ale pro správný vývin potřebuje celou škálu potravin, tuky a sůl nevyjímaje. Například zmíněný sýr je významným zdrojem vápníku či bílkovin, a tak je pro lidské tělo velmi přínosný.

Vždy je potřeba hlídat příjem živin v průběhu celého dne. „Pokud máme problém s nedostatkem tuků a zároveň bílkovin, bude pro nás vhodné sáhnout třeba právě po tučnějším sýru nebo jiné potravině, která obsahuje bílkoviny i tuky. Základem úspěchu je vždy znát své celkové potřeby,“ vysvětluje Tóth. Vhodnou volbou může být například Krolewski 45 %. V případě, kdy dítě zkonzumuje tuků naopak hodně a bílkoviny mu chybí, připravte mu svačinu raději se sýrem Krolewski Light a kvalitní šunkou.

Sýr nepatří jen do pečiva

Nevhodně zvolená svačina může mít na dítě stejný vliv, jako by nejedlo vůbec. Například pouhý zeleninový salát dítě nezasytí. Hladové dítě může být nepozorné, náchylnější ke stresu nebo dokonce agresivní. Pokud ale salát doplníte o nařezané plátky sýru Krolewski 45 %, kostičky šunky, slunečnicová semínka a vícezrnné krekry, rázem dosáhnete plnohodnotného chodu, který zažene hlad i vybíravému školákovi.

Domácí nebo z bufetu? To je oč tu běží

Žáci mají občas možnost využívat k nákupu snídaní a svačin školní bufety či kantýny v okolí školy. Než se ale rozhodnete školákovi místo svačiny zabalit kapesné, zvažte, jakou nabídku daný bufet nabízí, zdali bude mít vaše ratolest možnost zakoupit si kvalitní jídlo a v neposlední řadě neopomínejte skutečnost, že dítě může dát vždy přednost sladkostem či sladkým nápojům. Díky domácí stravě budete mít vždy přehled o tom, čím se vaše dítě stravuje.

Potřebujete doplnit zásoby?

Značka Krolewski pořádá v těchto dnech soutěž na svém Instagramu o pořádnou zásobu jejich sýrů. Není nic jednoduššího než vyfotit svačinu pro vaši ratolest, která obsahuje sýr Krolewski, označit profil Krolewski a hahstag #svackralowski. Výherce bude vylosován během pár týdnů a může se těšit na nejenom sýr, ale i šikovnou termotašku. Neváhejte a mrkněte na instagram.com/krolewskicz.

Kdo má ten jídelníček pořád vymýšlet?

Již brzy se na Femina.cz můžete těšit na článek s tipy na pět originálních svačin, které budou vašim ratolestem chutnat a zároveň udrží hlad na uzdě až do oběda.

7.11.2019 7:07| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: dětipro děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist