3 letní aktivity, které nezruinují váš rozpočet

Sepsali jsme pro vás 3 aktivity s dětmi, které vás nezruinují, a užijete si léto plné zážitků.

provident_letniaktivitysdetmi_femina-1100x618.jpg Zdroj: Freepik.com

Zahrajte si na seriál Prostřeno

Chcete naučit hospodařit děti s penězi? Dohodněte se, že si vezmou na starost přípravu večeře – od nákupu surovin, až po samotné vaření (za vaší asistence). Stanovte si rozpočet na večeři a vydejte se společně nakoupit. Během nákupu vysvětlete dětem hodnotu peněz, předejte jim tipy, jak ušetřit na jídle a upozorněte je, že ne vždy jsou slevy opravdu výhodné.

TIP: Starší děti můžete naučit základní pravidla finanční gramotnosti. Vysvětlete jim jednotlivé bankovní pojmy, jako je třeba bankovní vs. nebankovní půjčka.

Výlet trochu jinak: Zkuste geocaching

Geocaching neboli česky kešky je velmi populární aktivita, která má miliony fanoušků po celém světě. Kešky tvoří malé ukryté schránky, ve kterých najdete nejrůznější předměty – poklady, které lidé schovají na předem určená místa.

Budete potřebovat chytrý telefon, do kterého si stáhnete Geocaching a můžete si vzít s sebou také kompas. Děti hledání pokladů milují a vy je díky geocachingu naučíte, jak ovládat mapu.

Na lov kešek si vemte tužku a nějaký malý dáreček. U spoustu kešek se můžete podepsat, že jste ji ulovili a vaše dítko zase smění váš drobný dáreček za předmět, který si vybere v kešce.

Noční zábava aneb pozorujte hvězdy na nebi

Léto je přímo ideální doba na pozorování hvězd. Stáhněte si do chytrého mobilu aplikaci SkyView Lite (nebo třeba Star Walk 2), vyrazte večer do přírody a poznávejte společně s dětmi nejznámější souhvězdí. Stačí, když mobil zaměříte na vámi vybrané hvězdy a aplikace vám sama řekne, na co přesně se zrovna koukáte. Jen myslete na to, že musíte být opravdu v místě, kde není tak velké světelné znečištění – tedy mimo civilizaci.

TIP: Jste samoživitelka a nevíte, jak zvládnete léto? Mrkněte na pomoc samoživitelům.

21.6.2024 8:23| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist