Zábava pro mrazivé dny

Pokud patříte mezi ty, kteří si stále užívají mrazivé dny, díky nimž se nám nechce vystrčit ze dveří ani nos, pak už představujete docela jistě menšinu. Většina z nás totiž nedočkavě v kalendáři i za okny vyhlíží první jarní dny. Ale jak se zabavit, když zima se ještě nechystý předat svou vládu? Zachumlejte se do peřin a vezměte si k ruce nějakou zajímavou knižní novinku.

A s těmi, které právě teď vycházejí na náš trh, se pobaví skutečně celá rodina. Pro všechny milovníky jemného lidského inteligentního humoru je tu nová povídková kniha Zdeňka Svěráka s jednoduchým názvem Nové povídky, které vydává nakladatelství Fragment. První kniha povídek byla natolik úspěšná, že se stala doslova bestsellerem, druhá ji docela jistě bude následovat. A jak vznikají povídky oblíbeného autora?
„Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo.“

Pokud marně hledáte čas na samostudium, pak právě teď je ideální čas s ním začít. A nemusíte kvůli tomu lítat na kurzy, ani trávit dlouhé hodiny u počítače. Postačí vám pouhých pět minut denně, abyste si zopakovali to, co už znáte a navíc se naučili i něco nového. Oprašte své znalosti angličtiny s knihou Angličtina 5 minut denně. Autoři Iva Dostálová a James Branam vytvořili zajímavou publikaci, která je určena všem mírně pokročilým nebo těm, kteří s angličtinou stále začínají zas a znovu. Každý den vytrhnete jeden list, vyluštíte osmisměrku, doplníte vybraná slovíčka, přečtete si vtip nebo napínavý příběh a hned si můžete zkontrolovat své výsledky. Díky tomu si upevníte své dosavadní znalosti a rozšíříte si slovní zásobu. Vaše angličtina se bude den za dnem zlepšovat.

Obě knihy na knižní pulty vydává nakladatelství Fragment. Více informací najdete na www.fragment.cz

V nevlídných dnech je těžké zabavit i naše nejmenší, těm je určena kniha Obrázkové rébusy, jejíž autorkou je Zuzana Pospíšilová a kterou na náš trh vydává nakladatelství Grada Publishing, a.s. Díky této knize se děti rozhodně nudit nebudou. Najdou v ní totiž více než 350 obrázkových rébusů, které budou pro děti nejen zábavou, ale především napomohou k rozvoji jejich samostatného myšlení, tříbení jazykového citu a obohacení slovní zásoby. Kniha plná obrázkového luštění je určena zejména dětem mladšího školního věku.

Více informací najdete na www.grada.cz

Zajímá vás, jak funguje lidské tělo, ale nebaví vás studovat velké encyklopedie? Pak právě pro vás bude tou pravou knihou novinka z nakladatelství Metafora s názvem Úžasné tělo: Fakta a zajímavosti od Jacka  Challonera. Ilustrovaná pokladnice informací, mýtů, kuriozit i historek týkajících se lidského těla
Už jste se někdy podívali do svého těla? Že to nejde? Ale to víte, že ano! Tahle knížka vás zve na báječnou cestu lidským tělem. Společně budeme bořit zavedené mýty, pobavíte se různými kuriozitami, ale také se dozvíte spoustu zajímavých faktů z anatomie, fyziologie, medicíny, historie či mytologie.
Svět skrývající se uvnitř vašeho těla (a taky na jeho povrchu) vás dočista ohromí. Věděli jste třeba, že jste majiteli 70 kilometrů nervů?
Tohle všechno a ještě mnohem víc na vás čeká na stránkách tohoto průvodce fascinující říší zvanou lidské tělo. Překrásné barevné obrázky, fotografie, tabulky, články učené i vtipné. Spavá nemoc vás u toho rozhodně nepostihne. Posuďte sami:

Nesnáším pondělí
Několik studií provedených v různých zemích ukázalo, že riziko úmrtí na následky infarktu je v pondělí výrazně vyšší než kterýkoli jiný den v týdnu. Důvodem může být jednoduše stres spojený s návratem do práce – ale evidence v jedné ze studií ukazuje na to, že významným faktorem by mohla být i zvýšená konzumace alkoholu o víkendu…

Více informací najdete na www.metafora.cz.

 

13.2.2012 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist