Velký filmový souboj: Sněhurka vs. Sněhurka

Slavná pohádka o spanilé skromné dívce a její nelítostné čarodějné maceše, kterou v 30. letech tak líbezně namaloval Disney, se dočká brzo velké filmové adaptace s hvězdným obsazením. A rovnou ve dvou verzích! Na kterou z nich se budete těšit víc?

Hollywood zase jednou konkuruje sám sobě. Příští jaro bude patřit Sněhurce a jejímu příběhu. Který může vypadat jako strašidelná pohádková akce ve stylu Twilightu nebo jako barevná pohádková komedie ve stylu Alenky v říši divů. Záleží, na který film půjdete.

Zrcadlo, zrcadlo vs. Sněhurka a lovec
Komediální verze se jmenuje půvabněji, podle známého oslovení, kterým se zlá královna domáhá odpovědi na otázku, kdo že je na světě nekrásnější. Akční verze bude lákat diváky přímočarým titulem. Zrcadlo má výhodu v tom, že do kin dorazí jako první, v půlce března. Druhá Sněhurka má mít premiéru na přelomu května a června.

Lily Collins vs. Kristen Stewart
Tady má náskok Sněhurka a lovec, Kristen je megapopulární díky Twilightu a protože podle traileru tuhle ságu viděli i tvůrci její novinky, jistě přitáhne část fanoušků posedlých moderními hororovými pohádkami, i když tady chybí upíři. Zato se tu Sněhurka chopí meče a povede vojsko do války. Lily Collins typově víc sedí na Sněhurku, ale i když se její otec jmenuje Phil Collins, ona je zatím jenom vycházejíc hvězdička. Oddaní fanoušci Twilightu ji ale znají taky, protože hrála a chodila s Taylorem Lautnerem. I ona bude v roli Sněhurky akční a vezme svůj osud a kord do svých rukou.

Julia Roberts vs. Charlize Theron
Julia už moc nehraje, ale oblíbená je pořád, zvlášť když každé Vánoce vysílají v televizi Pretty Woman. Její královna bude spíš rozmazlená intrikánka, zábavně směšná a trailer slibuje, že tuhle polohu Roberts zvládne s gustem. Charlize Theron je kráska s Oscarem, která si svou práci vybírá. Ve Sněhurce a lovci bude mít za úkol hlavně vypadat pořádně démonicky, vraždit a vůbec být za pomocí digitálních triků pěkně hnusná.

Armie Hammer (vpravo) vs. Chris Hemsworth
Na roli prince si Zrcadlo našla urostlého sladkého fešáka ze Social Networku, který se tu nebude bát, tak jako všichni, i trochu zesměšnit. Druhá emancipovaná Sněhurka se obejde bez prince, zato najala drsného Thora do role ještě drsnějšího lovce pověřeného pronásledováním a zabitím hrdinky. Roli hodného milostného objektu tu zastupuje pohledný chlapec Sam Claflin, který podobně statoval už v posledních Pirátech z Karibiku.

Nevýznamný režisér vs. nezkušený režisér
Zrcadlo režíruje Ind Tarsem Singh, o němž propagační materiály mluví jako o „vizuálním vizionáři“, ale v aktuální Válce bohů to nijak zvlášť nepředvedl. I přes veselý trailer tak asi nemůžeme čekat nic tak hezky vyšinutého jako na dvoře Srdcové královny v Burtonově Alence. Sněhurku s lovcem režíruje debutant Rupert Sanders, o němž není známo nic. Mezi jeho scénáristy se ale vyskytuje jeden s nominací na Oscara za romantiku Křídla vášně.

Vybraly jste si favoritku? Jestli ještě ne, pak se podívejte na oba trailery, které o tom, jak různě může v rukou hollywoodských filmařů vypadat jedna pohádka, vypovídají nejvýstižněji.

Zrcadlo, zrcadlo

Sněhurka a lovec

24.11.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist