Vánoční novinky: Dopřejte si relax i trochu tajemna

Vánoční shon je za námi, už nemusíme spěchat domů a vrhat se na úklid, pečení nebo balení dárků. Ať už jste letošní svátky zvládli v klidu a v pohodě, nebo jste si po nich oddychli, že jsou konečně za vámi, jedno je jisté – zasloužíte si pořádný odpočinek.

Právě teď je nejvyšší čas nalít si sklenku něčeho dobrého, nebo si uvařit čaj, pohodlně se uvelebit v oblíbeném křesle a zapomenout na starosti všedních dní. A jak jinak, než s dobrou knihou.

Bavili jste se také tak skvěle u geniální komedie Marie Poledňákové Líbás jako Bůh? Říkáte si, že na komedii v podobném duchu byste rádi šli, ale bohužel v kinech ještě není? Pak nečekejte a pusťte se do novinky s názvem Líbáš jako ďábel, kterou na náš trh právě  v těchto dnech vydává společnost Euromedia Group, k.s., nakladatelství Knižní klub. Ve volném pokračování románu Líbáš jako Bůh sledujeme další osudy zamilovaného páru – středoškolské učitelky Heleny a lékaře Františka. František se rozhodne odstěhovat se od své bývalé ženy Bohuny, ale ani soužití s Helenou se nevyhne komplikacím. A zrodí se nečekaný plán: Ze dne na den se s Helenou tajně vydávají na dovolenou do vzdáleného Maroka. Román přináší osvědčený autorský koktejl plný humoru, lehké ironie a tentokrát i příjemného napětí.

Nebo si dopřejte trochu té pověstné romantiky, třeba z pera Susan Wiggsové. Její novinka nese název Ledová královna a na knižní trh jí před Vánoci vydalo nakladatelství Metafora. Hlavní hrdinka Sophie Bellamyová se od rozvodu věnovala jenom své kariéře u mezinárodního soudu v Haagu. Na jednom slavnostním večeru však dojde k teroristickému útoku. Sophie málem přijde o život a smrtelné nebezpečí jí pomůže přehodnotit priority. Chce být zase se svými dětmi a také se svým vnoučkem, kterého téměř nezná. Cestou z letiště však ve sněhové kalamitě havaruje. Naštěstí projíždí kolem místní veterinář a zdá se, že i ve sněhové vánici může přeskočit jiskra… Život v malém městě  však má svá úskalí, a tak se Sophie musí vyrovnat s nevraživostí místních dam stejně jako s tepláky místo večerních toalet. A také s tím, že její nový přítel je o hodně mladší…

Osvědčená kniha pro zaryté romantičky bude docela jistě Záležitost srdce od Danielle Steelové, která vychází v nakladatelství Knižní Klub a v níž si hlavní hrdinka Hope Dunneová vydobyla skvělou kariéru fotografky, ale bojuje s osamělostí. Když odletí na vánoční svátky do Londýna fotografovat slavného irského spisovatele Finna O´Neilla, ihned ji okouzlí upřímností a chlapeckým šarmem. S radostí přijímá jeho pozvání a odjíždí na jeho odlehlé sídlo na irském venkově. Z dokonalého gentlemana se ale poznenáhlu klube žárlivý, majetnický a nebezpečný muž, odhodlaný udržet si Hope za každou cenu..

[[related]]

Nebaví vás číst příběhy, které se vám ne a ne stát? Toužíte po lásce, ale nedaří se vám a podobné knihy vás akorát uvádí do deprese, pak se podívejte svému osudu na zoubek. Na pomoc si k tomu vezměte knihu s tajemným názvem Měsíční znamení autorky Anny Belly Hýblové. Dozvíte se v ní velmi zajímavé a leckdy nečekané věci. Třeba to, že postavení mocného a magického Měsíce v den narození působí po celý život nejen na naše zdraví, psychiku a citlivost, ale také na rodinnou situaci, vztahy, celkovou vyrovnanost a duševní odolnost. Stojí za to nahlédnout do tajemství vlastního života a objevit, jak můžeme sílu Měsíce využívat. Pak už stačí správně se naladit a pracovat vědoměji se svým tělem i se svým životem.

A u tajemna i snění ještě chvilku zůstaňme. Toužíte proniknout do tajů vlastních snů? Přijdou vám snáře velmi obecné a nepříliš konkrétní, pak rozhodně sáhněte po novince nakladatelství Knižní Klub s názvem Snář pro ženy, jejíž autorkou je Anna Maria Krauze. Sny jsou někdy krásné, jindy zajímavé… Hlavní ovšem je zjistit, co znamenají! Autorka myslela při své tvůrčí práci především na ženy, a proto interpretuje poselství skrytá ve snech hlavně v souvislosti s rodinným i osobním životem dnešních žen, pro něž jsou obzvlášť důležité vzájemné vztahy a zvládání každodenních situací. Mnohdy tak najdeme výklad pro leccos, o čem přemítáme, a také inspiraci do budoucna.

Více informací najdete na www.bux.cz a www.metafora.cz.

27.12.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist