V hlavní roli Popelka. Filmy, které nás nikdy neomrzí

Která z nás si jako malá nepřála být odstrkovanou Popelkou, kterou z područí zlé macechy a protivných sester vytáhne nádherný princ cválající na bílém koni, aby ji pojal za manželku? Pokud ráda ještě dnes popustíš uzdu své fantazii, pak tě určitě potěšíme s přehlídkou filmů, které mají jedno společné – téma Popelka. Viděla jsi je všechny?

popelka-1100x618.png Zdroj: iStock

Nejlepší filmy na téma Popelka

Pretty Woman

Tuhle klasiku zná každý. Neodolatelná Julie Roberts pomotala hlavu bohatému obchodníkovi natolik, že už se jí nechtěl vzdát. Která z nás by nechtěla potkat mladého krásného milionáře, který by se do nás bezhlavě zamiloval? Věděla jsi, že tenhle film neměl skončit dobře? Vivian se po týdnu měla vrátit zpátky na chodník a v původní verzi byla dokonce drogově závislá. Pro happy end se tvůrci rozhodli až na poslední chvíli a dobrý konec nevymyslel scénárista, ale prosadila si ho producentka. Asi věděla, co dělá, protože film Pretty Woman se stal hitem, na který se dodnes s chutí podíváme i my.

Moderní Popelka

Americký film z roku 2004 má s původní Popelkou mnoho společného. I v této moderní verzi musí dívka jménem Sam snášet příkoří od své macechy a od svých dvou nevlastních sester. Její sen je dostat se na Princetonskou školu a vymanit se tak z těžkého osudu. A samozřejmě najít si kluka. Sny všech dívek jsou prostě stejné. Je víc než jasné, že se to Hilary Duff v roli Popelky podaří všechno – získá Austina, nejoblíbenějšího kluka ze školy, restauraci svého otce i vysněné přijetí na školu. A to vše za zvuku podmanivých písní. Připrav si kapesník.

Věčný příběh

Tento pohádkově laděný film s Drew Barrymore v hlavní roli se už stal klasikou. I tady se na chudou dívku usměje štěstí v podobě krásného prince. Tentokrát jej tvůrci vrátili trošku do původního prostředí, takže zapomeň na mobily, počítače a vymoženosti moderní doby, hezky zpátky do pohádky.

Krásná pokojská

Romantický snímek s Jennifer Lopez v hlavní roli rozparádil fantazii spoustě žen. Tak si to jen představ, převlíkáš postele v hotelových pokojí a nemáš žádné růžové vyhlídky na lepší budoucnost. A najednou se objeví bohatý atraktivní muž a obrátí ti život vzhůru nohama. Krásné snění.

Pomáda

A nesmíme zapomenout ani na úspěšný muzikál, který ovládal řadu let diskotéky a John Travolta se zubil z plakátů na miliony zamilovaných dívek a žen po celém světě. Všechny snily o tom, že i ony stejně jako Sandy jednou potkají svou životní lásku a stanou se z nich sexbomby.

Znovu ve hře

A další verze moderní Popelky je opět s Jennifer Lopez v hlavní roli. Tentokrát hraje pracovitou Mayu, která pracuje v supermarketu a doufá, že bude brzy povýšená. Jenže to se bohužel nestane. Její přátelé se rozhodnou jí pomoct. Vytvoří jí zbrusu novou identitu a je už jen na Maye, jak si s ní poradí. A že o zábavu, humor a vtipné situace nebude nouze, je jasné.

Tři oříšky pro Popelku

Copak bychom mohli zapomenout na naši klasiku? Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, spousta legrace, sněhu a konec jak má být. Nejlepší Popelka alesopň pro nás. Co pro tebe?

A co ty? Snila jsi také svůj příběh o Popelce? Nebo jsi vždy stála pevně nohama na zemi? A máš v zásobě ještě nějaký jiný popelkovský film?

14.9.2023 11:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist