Těžký úděl princezny: Pravidla, která Kate Middleton musí dodržovat

Dostat dárek a nesmět si ho nechat? Oblékat se přesně podle přísného diktátu i rychle zapomínat na své rodné jméno? Tak přesně tohle jsou věci, kvůli kterým už koruna zdaleka nevypadá tak přitažlivě!

Stát se opravdovou princeznou? Za to by hodně holek upsalo svou duši samotnému ďáblu. Vždyť bydlet na zámku, nosit krásné šaty a mít k ruce služebnictvo vypadá jako krásná pohádka! Jenže bacha, takový med to zase není. Vzít si následníka trůnu znamená dodržovat celou řadu pravidel a omezení. Jaký je tedy skutečný život Kate Middleton?

1. Žádné přezdívky. Ty jsou pro obyčejné lidi!

I když média neřeknou člence královské rodiny jinak než Kate, tohle neformální oslovení je ve světě politické diplomacie totálně mimo. A rozhodně by neobstálo! Ve vysokých kruzích se musejí používat úplně jiné alternativy. Například Její královská Výsost, Vévodkyně z Cambridge, Hraběnka ze Strathearn nebo Lady Carrickfergus. Zkrátka jen tituly, zdrobněliny křestního jména jsou prostě zlo!

2. Mořské plody? Nech si zajít chuť!

Ústřice jsou sice vyhlášenou pochoutkou, ale pro ty, kteří mají na hlavě korunu, jsou naprosto zapovězené. Jde o starý „bezpečnostní pokyn“, který má chránit před možnou otravou. (V dávné minulosti byla totiž konzumace měkkýšů spojována se zdravotními problémy, ve kterých mnozí viděli atentát). Další prapodivné dietní pravidlo se týká samotné královny Alžběty II. Všichni strávníci mohou jíst, jen pokud tak dělá ona sama. Jakmile panovnice odloží vidličku, večeře skončila – a ten, kdo je ještě hladový, má prostě smolíka.

kate-middleton-1.jpg

Zdroj: profimedia.cz

3. Kožešiny jsou tabu

Už od roku 1137 platí nařízení, že žádný člen královské rodiny se nesmí zahalit do kožešiny. Jenže o necelých 900 let později se to přestává brát vážně. Camilla, manželka Charlese, prince z Walesu, není jediná, kdo tento zákaz vesele porušuje. I sama Alžběta II. nosí při různých příležitostech kožichy a tím pěkně dráždí ochránce zvířat. Vévodkyně z Cambridge by ale nic takového neudělala – a tím si u veřejnosti pořádně šplhla.

4. Oblečení? Kapitola sama pro sebe

Ráno otevřít skříň a vybrat si šaty podle momentální nálady? Tuhle výsadu má jen „obyčejný smrtelník“. Kate se musí držet skromné, sofistikované a elegantní módy, aniž by tím dávala nějaké jednoznačné signály. Oblečení musí být vhodné na danou událost a „šlápnutí vedle“ se neodpouští. Kráska v tom sice umí chodit, ale někdy by si určitě ráda oblékla tepláky, tenisky a vlasy svázala do uzlu. Chceš mrknout do povinného královského šatníku? Klikni na galerii…

Text: Lucie Feiková

Foto: Profimedia.cz

9.5.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist