Příběh Kate Middleton – nová Lady Diana?

29. dubna 2011 se v Londýně zastaví doprava a ve Westminsterském opatství se rozezní svatební zvony. Královská rodina přivítá dvě tisícovky vzácných hostů ze všech koutů světa a celá Anglie zatají dech u televizních obrazovek. Toho dne se Kate Middleton, dcera letušky a podnikatele, stane princeznou.

Svatba prince Williama s jeho dlouhodobou láskou bude podle předpovědí největší událostí na Britských ostrovech od svatby prince Charlese s půvabnou Dianou, kteří si řekli ano 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. William se tak ožení bez tří měsíců přesně za 30 let ode dne, co se vzali jeho rodiče. Milované Kate daroval stejný safírový zásnubní prsten s diamanty, se kterým jeho otec kdysi žádal o ruku Dianu. Bude jeho manželství šťastnější, nebo tato symbolika varuje, že se historie může opakovat?

Oproti osudem zkoušené princezně Dianě má Kate Middleton, ač neurozeného původu, několik výhod, které její manželství postaví na pevnějším základě:

1. Kate chodí s Williamem už osm let. Pár sice prošel v roce 2007 vážnou krizí, díky rozchodu si ale tehdy oba uvědomili, že bez sebe nemohou žít. Dobře se znají a vědí, co od sebe mohou očekávat. Románek princezny Diany s Charlesem trval naproti tomu pouhý půlrok, a už byly ohlášeny zásnuby.

2. Kate je Williamovou první oficiální přítelkyní, první vážnou známostí v životě, zatímco princ Charles od mladých let miloval Camillu. Princeznu Dianu pojal za manželku víceméně z vůle královské rodiny.

3. Dianě bylo v době zásnub pouhých 19 let a v roli jedné z nejvlivnějších žen království nepůsobila sebejistě. Kate Middleton je ve svých 28 letech zralou dámou, která se umí pohybovat ve vznešených kruzích. Navíc měla celých 8 let na to, aby pochopila královskou etiketu a povinnosti své budoucí funkce.

4. Okolo výběru manželky pro prince Charlese se dělaly větší ciráty, neboť Charles byl prvním následníkem trůnu v řadě. Jeho syn William je ale až druhý v linii, a tak se Kate nemusí podrobovat tradičním procedurám, jako je například zkouška panenství, kterou před svatbou podstoupila Diana.

5. Lady Di svým způsobem prošlapala příštím princeznám trnitou cestičku. Její nešťastné manželství korunované tragickou smrtí zapůsobilo i na konzervativní královnu Alžbětu, která přítelkyně svých vnuků neposuzuje přehnaně přísným okem tradicemi posedlého monarchy a sympatickou plebejku Kate přijala bez výhrad do vyšších kruhů.

6. Kate Middleton je kladně přijímána i veřejností a je tu šance, že u britského lidu dosáhne podobné oblíbenosti jako princezna Diana. Charitativní činnosti se věnuje už nyní v rámci rodinné firmy a očekává se, že jako manželka prince Williama se charitě bude věnovat naplno.

7. Podobně jako princezna Diana proslula svým vybraným vkusem a smyslem pro módu, tak i Kate se často objevuje na prvních příčkách seznamů nejlépe oblékaných celebrit. Svým formálním stylem a staromódními klobouky se úspěšně strefuje do vkusu anglické tradice, a dokonale tak splňuje image přítelkyně budoucího dědice trůnu.

29.11.2010 12:02| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist