Těšíme se: Obzvlášť krásná Rachel Weisz mezi dvěma muži

Vdaná žena prožívající destruktivní aféru s mladým pilotem. To je osud nové hrdinky Rachel Weisz, který podle jedné vytříbené divadelní hry natočil jeden vytříbený režisér. Čeká nás tedy luxusní milostné drama.

Terence Rattigan byl pohledný homosexuální autor brilantních divadelních her o morálních dramatech uhlazených Britů, jehož dílo bylo velmi v módě až do 50. let. Pak se na něj pozapomnělo. Letos ale Británie slaví sto let od jeho narození a jeho her je zase všude plno. Na divadle, a jedna zavítala i do filmu.

V originále se jmenuje stejně jako průměrný žraločí thriller z roku 1999 Deep Blue Sea, v češtině nás stejný název snad trápit nebude. Pokud film dorazí do našich kin, pak asi ne jako Útok z hlubin… Snímek natočil jiný Terence a taky velmi vytříbený umělec. Terence Davies, který netočí moc, zato umí točit krásně a nadmíru esteticky a symetricky. Možná proto se jeho filmy líbí víc ženám.

Navíc právě ženy bývají i jejich hlavními hrdinkami, především ženy chycené v mužském světě, plné vášně a citu, marně hledající svou cestu ke štěstí. Jednou takovou se stala i k závidění krásná a talentovaná Rachel Weisz. Manželkou postaršího soudce, která se osudově zaplete s bývalým pilotem RAF.

Ve filmové verzi z roku 1955 (hra vznikla o tři roky dříve) ji hrála Vivien Leigh, další britská kráska specializovaná na vášnivé (a mírně hysterické) ženy jako byla Scarlett O´Hara, Kleopatra nebo Anna Karenina. Nepochybujeme, že Rachel svou roli zvládne taky úžasně, kromě ní tu navíc hrají Simon Russell Beale, jeden z nejuznávanějších anglických divadelních herců, a Tom Hiddleston, o jehož kvalitách jsem se rozepisovala už dříve. První trailer je na světě a na internetu a zatím přibližuje hlavně atmosféru.

Na co se těším:
na kultivovaně natočený film podle kultivované předlohy
na herce, ústřední milenecký pár obzvlášť

Co mi vadí:
že první ohlasy nejsou pouze nadšené
že film nemá naplánovanou českou premiéru

Datum premiéry: 25. 11. v Británii, v prosinci v USA

27.9.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist