Těšíme se: Návrat omlazeného Spidermana

Sice to není ani deset let, co pavoučí muž načal svou minulou trilogii, ale teď už se chystá do kin jeho nová verze. S mladším hercem, jinými postavami a jiným režisérem.

Připadá mi sice divné vracet na plátno postavu, která z něj docela nedávno slezla, ale dnešní Hollywood prostě takhle funguje. Tak je asi na čase se s tím smířit a hledat na tom ty dobré stránky. Třeba to, že ačkoliv ani Tobey Maguire a jeho chlapecký obličej nebyli k zahození, roli nového Spideyho dostal talentovaný a přitažlivý Andrew Garfield. Jeho lásku si zahraje sympatická Emma Stone a režíruje je Marc Webb, který si to zasloužil úspěchem „jiné“ romantické komedie 500 dní se Summer.

Ale ačkoliv Peter Parker omládl, podle prvního traileru na něj čeká podobný příběh jako vždycky. Nachomýtne se k radioaktivnímu pavoukovi, ten ho kousne a ze školního losera, který se všech straní, se stane superhrdina s vyrýsovanými svaly.

I když naštěstí pár odchylek od první rodinné podívané do Sama Raimiho, které není ani deset let, se už i v traileru najde. Víc bychom se mohly dozvědět o Peterových rodičích, čeká ho jiný protivník (ne Green Golbin ale Lizard, v podání Rhyse Ifanse) a po jeho boku nestojí zrzka Mary Jane ale blond Gwen. Takže Spiderman znovu a zároveň jinak.

Tomuhle hybridnímu přístupu odpovídá i to, že scénář napsal jak Alvin Sargent, který psal i předchozí Spidermany, tak Steve Kloves, proslavený jako hlavní scénárista Harry Potterů. Podle zpráv, by jejich superhrdinský příběh měl být současnější, drsnější a víc se soustředit na postavy. Snad tedy ubude opakovaných pouček o tom, že s velkou silou přichází velká zodpovědnost.

Čtěte: Jak šel čas s Harry Potterem

Mezi důvody k nové adaptaci slavného komiksu jistě bude patřit i ten, že minule ještě tak nefrčelo 3D, které teď tak pěkně vydělává. Upoutávka ale slibuje, že se v tomhle ohledu opravdu můžeme těšit na pořádnou atrakci. Stačí se podívat na závěrečné skákání přes mrakodrapy snímané ze Spidermanova pohledu. Jen si tohle představte ve 3D!

Na co se těším:
na herce, především na mladé hezké talenty Garfielda a Stone
jak bude vidět přínos scénáristy Harry Pottera
na trojrozměrné lezení po výškových budovách

Co mi vadí:
že Hollywood recykluje své náměty příliš rychle

Datum premiéry: 3. 7. 2012 v USA, u nás 5. 7.

26.7.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist