Těšíme se: Anne Hathaway a Jim Sturgess mají jeden den na lásku

Ten jeden den se ale setkávají každý rok po dvacet let a mezitím se jejich život i jejich přátelství mění. Vítejte v zápletce poslední knihy jednoho z nejpoutavějších oddechových spisovatelů současnosti.

David Nicholls se už zapsal i do filmových statistik, když pro televizi zadaptoval Tess z d´Ubervillů (adaptaci s Gemmou Arterton jenom doporučujeme!). Ale jinak je známý jako spisovatel skvěle napsaných zábavných a dojemných románů o loserech, kteří ke svém štěstí přijdou, když pochopí, co přesně to vlastně znamená.

Teda takové byly jeho první dvě knížky, Starter for Ten z prostředí univerzity a Understudy z prostředí londýnského divadla. Tu první sám Nicholls přepsal do filmu, který v roce 2006 natočil Tom Vaughan do filmu s Jamesem McAvoyem, u nás vyšel na dvd jako Zahřívací kolo.

Jeden den je zatím poslední román spisovatele, kterému trvá pár měsíců, než napíše nový příspěvek na svůj blog. A taky jediný, který pokud vím zatím vyšel v českém překladu a jehož filmová verze se chystá i k nám do kin, dokonce o týdny dřív než v USA nebo v Británii.

Nicholls k filmu zase napsal scénář a tentokrát má ještě lepšího režiséra, resp. režisérku, Dánku Lone Scherfig, která naposledy velmi citlivě převedla dospívání v zatuchlé před-beatlesovské Británii ve Škole života. Jeden den se vymyká taky tím, že má hlavní hrdiny dva, Emmu a Dextera a jejich příběh zabere celých dvacet let, během nichž se dva přátelé z univerzity scházejí a rozcházejí.

Ti dva dostali mimořádně přitažlivé a sympatické tváře, Anne Hathaway a Jima Sturgesse. Přesto za lepší pozvánku na film považuju doporučení přečíst si onu knihu než následující trailer. Ten se totiž zrovna moc nepovedl. Neosobní a nesympatický hlas vypráví děj jako tuctovou romanci, ze zvratů je prozrazeno až moc, přízvuk Hathaway zní podivně… Upoutávka skýtá jedinou jistotu – Jimu Sturgessovi to v některých časových rovinách bude opravdu moc slušet.

Na co se těším:
na dvojici Sturgess – Hathaway
na nový film podle knihy mého oblíbeného spisovatele
na to, že film od takových tvůrců nemůže dopadnout tak obyčejně jako jeho trailer

Čeho se bojím:
že film nebude tak skvělý jako jeho úspěšná předloha, jak se to stalo u Starter for Ten
že špatný trailer odláká diváky (hezký plakát by je ale zase mohl nalákat)

Datum premiéry: 14. července u nás, 19. 8. v USA, 30. 9. v Británii

10.5.2011 2:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist