Tapety na plochu

Uvažujete o změně vaší tapety na ploše počítače? Už vás nebaví tapety, které vám přednastavil váš počítačový systém? Nedivíme se vám! Nastavte si vaši tapetu klidně podle vaší momentální nálady. A co nejvíc letí?

Neutrální geometrické tvary

Potěšit mohou různé kombinace graficky upravených, symetrických tvarů. Geometrické tvary jsou pro velké množství uživatelů ideálním řešením počítačové plochy. Jsou pravidelné a symetrické, ale také neutrální, a to mimo jiné znamená, že i když máte vaši plochu barevnou, stále můžete bez problémů najít ikony.

Zvířata a jiné

Přehlednost plochy může být problém, třeba když se rozhodnete nastavit si jako tapetu plochy fotku tygra. V takových případech je dobré, když postava tygra například vystupuje z pravé části obrazovky, na levé části máte své ikony, vyznáte se v nich a jste schopni je okamžitě najít.  Z pravé části pak prostupuje obrázek tygra a v zobrazených ikonách máte stále přehled. Pokud vám geometrie přijde příliš studená, tak to pravé pro vás můžou být například zvířata nebo krajinky.

článek

Album přímo na míru

Pokud se ovšem nedokážete rozhodnout, nevadí. Můžete si v počítači nastavit, aby se po určitých časových úsecích tapeta změnila v jinou. Svým způsobem vás tak počítač překvapí novou a novou tapetou vaší plochy. Nesmíte ovšem zapomenout ani na vlastní zdroje tapet, třeba rovnou ze svého počítače.

Rodinná fota

Můžete použít vlastní zdroje, od fotek vašich dětí, rodiny, kamarádek až k fotkám vašich domácích mazlíčků. Právě takové fotky mohou být to pravé pro vaši tapetu plochy. V těchto případech musíte ale dbát na soukromí, pokud má k vašemu počítači přístup často i někdo jiný, nebo to není vyloženě váš laptop, musíte tomu přizpůsobit i podobu tapety. Stejně tak, jestli občas využíváte dataprojektory, v momentě kdy spojíte dataprojektor se svým počítačem, vaše plocha je vidět pro ostatní skoro jako na plátně kina, a na to pozor! Dalším důležitým faktorem je, aby fotky, ať už vaše, nebo stažené, měly dostatečné množství pixelů. Ideální je, aby měly minimálně 1080 x 675 pixelů.

Pokud si s výběrem tapety nevíte rady, prolistujte se naší fotogalerií, kde najdete ty nejvíc cool. 

Foto: pinterest.com, flickr.com, profimedia.cz

7.1.2015 10:00| autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist