Tajemná moc snů – naučte se v nich číst

Věděli jste, že Einsteinova teorie relativity, periodická tabulka prvků, šicí stroj Eliase Howea nebo slavná píseň „Yesterday“ od Paula McCartneyho vděčí za svůj vznik snům? Sny jsou naším podvědomím, našimi rádci i pomocníky. A dost možná některý z vašich snů je právě tak jedinečný a originální, že vás může vynést ke slávě a neskonalému bohatství. Jak se v nich ale vyznat a jak poznat ten pravý?

Také jste se jako malí těšili, až upadnete do říše snů, kde je možné cokoliv? Kde se stáváte neohroženou vůdkyní celé třídy, kde stanete v náručí toho nejbáječnějšího muže na světě, ideálně prince na bílém koni, kdy všechny problémy a starosti, zkoušky i testy řešíte levou zadní bez sebemenšího zaváhání? Není divu, vždyť snít je tak krásné. Ovšem sny to nejsou jen naše představy, to je také podvědomí, které se nám snaží něco sdělit.

K tomu, abyste si však ze snů vytvořili mocný zdroj informací, musíte chápat, co se v nich vlastně odehrává. O to se snaží lidé již celé generace a dospěli k určitým zásadám, které jsou pro správné snění nezbytné. Co tedy před tím, než se uložíte ke spánku, musíte udělat?

  • Důkladně vyčistěte ložnici od všeho nepořádku.
  • Zbavte se všeho, co máte přímo nad postelí, mohli byste se cítit zranitelní.
  • Postel mějte vždy mimo aktivní dráhy, tedy ne pod okny ani přímo proti dveřím.
  • Z ložnice bez pardonu vyhoďte všechna zrcadla.
  • Důkladně vyvětrejte a k posteli si připravte papír a tužku. Ptáte se k čemu? Pak vězte, že většinu snů do rána zapomeneme, ale v okamžiku kdy se v noci vzbudíme, jsou jasné a zcela zřejmé. To je nejvhodnější čas k jejich zapsání. Zapisujte vše, co vám přijde ve snu klíčové, ať jsou to slova, lidé nebo zvířata.

Pokud máte vše tak, jak má být, nastává čas snění a možná i změny vašeho života. Jediné čemu se musíte naučit, je čtení ve snech, což je skutečně to neobtížnější. A abychom se tomu jazyku naučili, stačí pročíst jedinečnou knížku Našeptávač snů, kterou na náš knižní trh vydává nakladatelství Metafora a jejíž autorkou je Davina MacKailová a vyzkoušet praktická cvičení. Příběhy autorčiných klientů vám posvítí na cestu, takže nakonec se můžete stát skutečnými přeborníky na sny a rovnou se pustit směrem za štěstím!

Naučíte se:
– rozšifrovat a vyložit i ten nejzáhadnější sen, jaký se vám kdy zdál
– odhalit, co vás omezuje a brzdí, a pak to změnit
– naplno rozvinout svou kreativitu
– prostřednictvím snů dosáhnout uzdravení těla i duše

Ukázka z knihy:

Létání
Dalším celosvětově společným tématem snů je létání. Na jeho význam však existují různé názory. Freud měl pocit, že symbolizuje pohlavní styk, zatímco Jung se domníval, že předznamenává nadcházející hluboké změny v životě. Kalifornský psycholog T.C. Brink zase spojoval sny o létání s růstem sebejistoty a pocitu tvůrčí svobody, zatímco někteří soudobí psychoterapeuti uvádějí, že létající sny mívají ti jejich klienti, kteří se začínají zvedat ze sých současných poměrů.
Se všemi těmito interpretacemi souhlasím. Pro mě jsou étací sny v zásadě spojeny s naší prvotní touhou uniknout za hranice dané naším fyzickým omezením. Cítit se svobodně a nespoutaně je primární touhou naší duše. Duch v našem nitru chce roztáhnout křídla.
Jiným aspektem létacích snů je nabytí nových perspektiv. Létáme vzhůru, abychom získali lepší výhled. Když se tyto sny objeví, zeptejte se sami sebe?

Čemu chci uniknout?
Proč se necítím svobodná?
Kde ztrácím perspektivu?
Kde se musím podívat na věci jinak?

Vydalo nakladatelství Metafora spol.s.r.o. v roce 2011.

www.metafora.cz

A co vy a snění? Míváte sny, které se plní, nebo sny, kterých se naopak bojíte? Nebo snad patříte mezi skupinu lidí, kteří si své sny nepamatují vůbec?

7.7.2011 6:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist