Strašidla, Cimrman i nesmysly aneb Novinky na knižních pultech

Patříte mezi věrné čtenáře, kteří nedají dopustit na klasickou knihu? Ještě vás zcela nepohltil internet a máte chuť se dobře pobavit? Nebo snad nevíte, jak zabavit své nejmenší, abyste si sami mohli dopřát chvilku klidu? Pak právě pro vás jsou tu novinky na knižních pultech.

Pro klasiky

Kdo by neznal nejznámějšího českého velikána Járu Cimrmana. Své fanoušky má snad ve všech koutech České republiky. Není proto divu, že si na místech, která Jára Cimrman navštívil, chtějí tuto výjimečnou událost připomínat navždy. Pokud patříte mezi ně, pak rozhodně sáhněte po novince Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana, který vás provede těmi nejzajímavějšími místy, vychází v Nakladatelství Fragment a jeho autorem je Radek Laudin! Možná tudy J. C. pouze projížděl, sehrál představení, přespal, kdo ví… Na každém takovém místě však lidé na jeho počest postavili například pomník, pamětní desku, odlitek, zkrátka chtěli si navždy zachovat vzpomínku. Ke každé události, která se dotýká Járy Cimrmana, se vztahuje příběh, se kterým se seznámíte v tomto „průvodci“. Do knihy byla zařazena nejzajímavější místa, která jsou spojena s J. C., a je doplněná řadou fotografií z těchto památných míst.

Pro chytré hlavy

Víš, že:
– Mount Everest je nejvyšší horou světa,
– jeden den má 24 hodin,
– konec duhy není možné najít,
– krysy jsou špinavá zvířata,
– sloni se bojí myší a Kryštof Kolumbus objevil Ameriku?

To ví přece každý! Co když to ale není pravda? V knize Nemysli si nesmysly se dozvíte, co je na  těchto zajímavých skutečnostech pravda a co jsou naopak pouze mýty, nesmysly a omyly.

Pro děti

Také marně přemýšlíte, co pořád vymýšlet dětem za zábavu? vyzkoušejte některé ze šikovných knížek, které jsou právě teď na knižních pultech k dostání. Pro malé víly je tu kniha Kreslení podle šablon – Kouzelná víla, kde najdete 30 nejrůznějších šablon od něžné víly až po veselého dráčka. Všechny šablony mohou děti libovolně kombinovat a nakreslit tak pokaždé jiný obrázek. Pokud by jim chyběla inspirace, pak tvůrci přichystali 32 obrázků, které si mohou sami dokreslit a vybarvit podle vlastní fantazie.

Kluci, kteří nepříliš rádi malují ocení třeba knihu DINOSAUŘI – samolepky a obkreslovačky. Mohou nalepovat, obkreslovat, vybarvovat a vůbec se skvěle bavit při tvoření. Sešit je plný veselých samolepek, šablon k obkreslování a vybarvování a vy můžete mít radost z toho, že nenásilnou formou podpoříte rozvoj fantazie, tvořivosti a soustředění vašich dětí.

 

Pro odrostlejší slečny, které se dokážou hodiny toulat bezcílně městy nebo vesnicemi je tu také skvělá zábava. Uspořádejte jim mejdan. Samozřejmě, že nemáme na mysli žádný alkoholový dýchánek, ale pravý a nefalšovaný Holčičí mejdan. Stejně se jmenuje i knížka z produkce nakladatelství Fragment, která dívkám nabízí super nápady na párty! Stačí jen pozvat kamarádky, roztočit šipku a nejlepší holčičí večer je na světě. Kdo vyhraje závod po nákupním centru? Kdo jako první postaví sušenkovou věž? Kdo nadchne diváky nejbláznivějším karaoke na světě?

Více informací na www.fragment.cz

Pro nesebevědomé

Mít dobrou práci je dnes pro mnohé úkol doslova nadlidský. A pokud už nějakou práci máme, většinou se o ní bojíme a nedokážeme se projevit tak, jak bychom chtěli. Chybí vám sebedůvěra? Pak sáhněte po knize Sebedůvěra v práci – Jak ji získat a posilovat od Taylora Rose z produkce nakladatelství Grada Publishing, a.s.
Zdravá sebejistota je základem úspěchu. Díky ní dokážeme více a máme lepší výsledky. Tato knížka vám pomůže zvýšit vaši sebedůvěru a dále ji rozvíjet. Na začátku se v podrobném dotazníku dozvíte, jaké je vaše sebehodnocení, a pak vás již zkušená psycholožka provede světem sebedůvěry a podělí se o nejzajímavější zjištění, která vyplynula z rozhovorů s dvaceti profesně velmi úspěšnými osobnostmi. Pomůže vám uvědomit si, kdo vlastně jste a co umíte, jak prezentovat svou osobnost jako značku, jak vybudovat své společenské já a přizpůsobit svůj projev nárokům pracovního trhu, ale také jak zapracovat na svých přesvědčovacích schopnostech, emoční stabilitě, řeči těla a jak zvládat konfliktní situace. V knížce dále najdete rozhovory s hledači talentů, kteří prozrazují, co očekávají od ideálního zaměstnance, a rady, které vám pomohou stát se sebevědomým lídrem. Závěrečná část je pak věnována nejdůležitějšímu principu sebedůvěry v práci – tajemství charismatu. Staňte se s touto knihou úspěšnější v práci a posuňte se v kariéře kupředu.

Více informací na www.grada.cz

Pro skvělou kariéru

Přemýšlíte jak to některé ženy dělají, že všechny své povinnosti zvládají levou zadní? Jak to, že dokážou zvládnout práci, děti i koníčky s dokonalou noblesou, zatímco vy s jazykem na vestě a rozhodně ne se šarmem? Sáhněte po knize Francouzky se umí otáčet – Rozum a cit zaměstnané ženy, jejíž autorkou je Mireille Guilianová a vychází v produkci společnosti Euromedia Group k.s. Každá žena by měla dostat tuto knihu na začátku své pracovní kariéry. Dozví se, jak uspět, jak stoupat po kariérním žebříčku, ale zároveň zde najde tipy, jak se oblékat, pohostit, jak se chovat ve firmě, vést společenskou konverzaci, v práci odvádět maximální výkon a přitom být šťastná. Zkrátka jak skloubit zaměstnání a soukromí. Autorka je vtipná a moudrá, detail dovedně střídá s celkovými obrazy, aniž přitom ztrácí ze zřetele to nejdůležitější: cítit se dobře, čelit problémům, jít dál a vždycky si to co nejvíce užít.

Pro odvážné

Až budete mít dost hraní si a malování, studování, jak nejlépe zvládnout kariéru a být dokonalá, pak můžete vyrazit za strašidly. Spolu s knihou Za strašidly na hrady a zámky 2 získáte padesát tipů na výlety pro rodiče i děti – dobrodružství na celý rok. Kolik tajů skrývají zámky a romantické zříceniny našich hradů? Vydejte se na další pouť malebnou krajinou. Uvidíte mnoho hezkého, dozvíte se řadu zajímavostí a možná potkáte i čarodějnici Bělu, dobráckého obra Drába, nešťastného mnicha, který bloudí opuštěnými chodbami Gutštejna, či přízraky zakletých starců na Kyšperku. A třeba objevíte i nějaký ten dávný poklad – ale pozor na ohnivého kohouta! Pokud neuspějete, nezoufejte, poklad nemusí být jen v mincích a s prázdnou z našeho putování určitě neodejdete. V knize najdete mimo to také padesát turistických map, barevné fotografie, výškové profily, obrázky pohádkových bytostí i jednotlivých tras, otvírací doby, restaurace, možnosti parkování a mnoho dalších dobrých rad k příjemnému putování.

Více informací na www.euromedia.cz

 

15.5.2012 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist