Song týdne: Aneta Langerová zpívá o lidické tragédii

Český historický velkofilm o dramatu vypálené vesnice a jejich obyvatel začal lákat budoucí diváky první písní z hvězdami nabitého soundtracku. Zpívá ji Aneta Langerová a Michal Hrůza.

Tvůrci filmu odehrávaného v temných časech heydrichiády evidentně chtějí, aby jejich dílo viděli i mladší ročníky. Přivábit se jich snaží i neobvyklým soundtrackem, který nebude znít, jak byste si u válečného dramatu mohly představovat, a navíc je s filmem spojený jenom volně. Písně tu zazpívají třeba Lucie Bílá, Divokej Bill, Xindl X, Vypsaná Fixa nebo Jan Budař, který tu vedle Karla Rodena či Zuzany Fialové hraje jednu z větších rolí.

Mezi interprety nechybí ani oblíbená mladá superstar Aneta Langerová, jejíž hlas je spolu se zpěvákem a skladatelem Michalem Hrůzou slyšet už z prvního singlu Plamen. Ten doprovází i klip, který spíš vypadá jako části filmu nastříhané bez větší dramaturgie místo ilustračních obrázků. Jak se na pochmurné téma Lidic sluší, píseň je táhlá a vážná. A taky ne zrovna výrazná, do paměti se asi zapíše až po několikerém poslechu, o který by se teď měly začít starat tuzemské rozhlasové stanice.

Zatímco distribuční premiéra filmu je naplánovaná na 2. června, stejnojmenný soundtrack, který stejně jako vlastní filmová hudba vznikal pod vedením Michala Hrůzy, na cd vychází už 7. května, v početně limitovaném množství a sehnatelný v síti PNS. Kdo si ho do půlky června koupí, dostane k němu poukaz na volnou vstupenku na film Lidice v síti Cinestar.

1.5.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist