Sensation White 2008

V sobotu 31. května 2008 zažije pražská O2 Arena již druhé pokračování Sensation White – nejslavnější světové taneční akce, která se v loňském roce stala nezapomenutelným zážitkem pro 15 tisíc návštěvníků.

Tento unikátní koncept představuje nejžádanější světové DJ, kombinuje speciální efekty a nezaměnitelné dekorace, technologické novinky, fantastické performance a další jedinečné zábavní prvky – a hlavně vytváří neopakovatelnou atmosféru a zábavu pro desetitisíce návštěvníků, kteří musejí přijít oblečeni v bílém.

Historie Sensation se začala psát v roce 2000 v Holandsku, kdy se poprvé sešlo v Amsterdam Aréně na 20 000 návštěvníků. Rok poté se jich již 40 000 stalo svědky nového fenoménu Sensation. V loňském roce se konala Sensation v Amsterdamu již po osmé a stejně jako v minulých letech bylo všech 40 000 vstupenek vyprodáno během několika hodin. Letos Sensation White navštíví země jako Belgie, Lotyšsko, Polsko, Rusko, Německo nebo Chile a stejně jako v Holandsku, i tyto akce bývají beznadějně vyprodány.

Sensation White je bezpochyby největší a nejnákladnější halovou show, která kdy byla do České republiky přivezena. Samotná příprava na místě trvá 5 dní a podílí se na ní 70členná produkce z Holandska. Veškerá technika vážící 40 tun bude zavěšena ve vzduchu. Objemem a náročností Sensation White překoná i největší koncertní show velkých zahraničních hvězd. Samotná technika potřebná k zajištění akce bude přivezena v 10 kamionech.

Vizuální téma a show budou stejné, jaké byly vloni v červenci představeny v Amsterdam Areně či na Silvestra v něměckém Düsseldorfu. Centrální dekorace s podiem představuje tzv. Oak of Life (Dub života) a tématem je tentokrát láska, která se ponese celým večerem. Uvidíme tak unikátní stupňovité otočné podium s mnoha fontánami, akrobatická vystoupení odehrávající se nad hlavami návštěvníků, alegorické průvody a performance holandských umělců a nepřeberné množství pyroefektů a laserových show.

Vstupenky na Sensation White jsou v prodeji prostřednictvím sítě Sazka Ticket v několika kategoriích. I tentokrát jsou v prodeji vstupenky Golden, které navíc umožňují využít výhod klubového patra arény a zahrnují VIP catering po celou dobu akce zdarma. To, že je o Sensation White obrovský zájem, potvrzuje fakt, že je nyní, 3 měsíce před akcí, prodáno již 70 % základních vstupenek.

O hudební program se postará šest DJ hvězd prezentujících současný zvuk stylů jako house, trance a tech-trance. Stejně jako v loňském roce tvoří line-up jeden zástupce hájící domácí barvy a pět zahraničních DJ superhvězd. Sensation White představí tři umělce, kteří přestože dosud v Čechách nevystupovali, nebudou jistě domácímu publiku cizí.

Ale začněme jménem, které bude splněným přáním tisíců fanoušků, kteří podlehli kouzlu sympatického Američana německého původu, kterým není nikdo jiný než Markus Schulz. To, že tento skvělý DJ a producent patří k absolutní světové elitě, dokázal nejen na nejvýznamnějších tanečních událostech po světě, ale i při nezapomenutelných vystoupeních u nás. Po belgické a polské Sensation tak čeká Markuse i Praha, kam se jako vždy nesmírně těší.

Poprvé se u nás představí švédská superstar Axwell, který je mnohými považován za jednoho z nejlepších houseových producentů a DJ současnosti. Právoplatný člen remixérsko-producentské skupiny Swedish House Mafia, kterou tvoří společně s krajany, jimiž jsou Eric Prydz, Steve Angello a Sebastian Ingrosso, má na svém kontě množství veleúspěšných hitů, remixů a restylingů, ze kterých stojí za to zmínit spolupráci se jmény jako Madonna (Jump), Nelly Furtado (Promiscuous), Faithles (Music Matters), Usher (Burn), Moby (Slipping Away) nebo Deep Dish (Dreams). Své umění předvedl i fanouškům poslední německé Sensation, kde jeho vystoupení právem uchvátilo třicetitisícový dav oslavující v bílém příchod nového roku. Nyní budeme mít konečně příležitost vidět švédského houseového bosse i v Čechách.

Další neméně populární DJ a producent, který si během několika hraní na domácích akcích získal srdce fanoušků, je Holanďan Marco V, který právem patří mezi nejslavnější a nejžádanější světové DJ. Již několik let se pohybuje v TOP 20 ankety DJ Mag a kromě hraní na prestižních tanečních show produkuje a vydává řadu hitů, autorská alba a mixované kompilace, z nichž jmenujme například Combi: Nations. Stejně jako Markus navštívil naposledy naši zemi před necelým rokem a vždy jej tisíce jeho fanoušků vítají obrovským aplausem.

„Put your hands up for Detroit“. Tenhle houseový megahit z roku 2006 znamenal pro Nizozemce Fedde le Granda zlomový okamžik v jeho kariéře. Následovaly další úspěšné produkce, hraní po celém světě, významná hudební ocenění a Le Grand se během rekordně krátké doby stal jedním z nejžádanějších DJ planety, který chrlí hit za hitem. V roce 2007 se poprvé objevil v anketě DJ Mag Top 100, kde rovnou zaujal 22. místo, což je nejvyšší příčka pro nové jméno vůbec. Jeho vystoupení v pražské O2 Arene  bude před domácím publikem bezpochyby velkou premiérou.

Sympatický Nizozemec původem z filipínské Manily – Laidback Luke – nastartoval svoji kariéru v polovině devadesátých let. Od té doby přivádí do varu davy fanoušků na nejrůznějších místech naší planety. Nedělalo mu problém hrát pro 150 000 lidí na holandském Park Pop festivalu ani pro 150 clubberů na afterparty a při svých setech dokázal zmixovat i 40 tracků za hodinu. Luke má na kontě dvě studiová a jedno mixované album s názvem Windmill Skill. Jako neoficiální člen „Swedish House Mafia“ vydává a remixuje společně se Steve Angelem a Sebastianem Ingrossem, z čehož vznikají vynikající díla jako Sexy F**k nebod Otherwize Then. Aktuálně rozjíždí spolupráci i s Roger Sanchezem, takže je jisté, že Luke se nikdy nebude nudit, a nyní budeme mít šanci poprvé vidět tohoto skvělého umělce i u nás.

Michael Burian patří již několik let k absolutní špičce domácí elektronické scény a jeho popularita dále roste i za hranicemi naší země. Kromě DJingu se aktivně věnuje producentské práci: na vlastním labelu Bohemian Recordings vydává nejen celou řadu kvalitních tracků, ale i DVD se svými klipy, dokumentem z cest a záznamy z vystoupení. Jako jediný český DJ vystupoval na Sensation nejen u nás, ale i v Polsku a letos jej kromě lotyšské Rigy čeká i pražská O2 Arena.

Jedním z vrcholů večera bude i legendární Megamix, což je půlhodinový blok sestavených z největších tanečních hitů minulosti a současnosti. Během Megamixu sice nehraje žádný DJ, ale o to je větší důraz kladen na show a vystoupení akrobatů a dalších performerů.

Veškeré informace o Sensation White naleznete na www.sensation-white.cz.

10.3.2008 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist