Půjčky pro mladé a jejich podmínky. Co je dobré zohlednit, než si půjčíte?

Patříte mezi mladší ročníky a třeba ještě studujete? Pravděpodobně se vás také týká věčný nedostatek finančních prostředků.

Řeší to spousta lidí, rozhodně nejste sami, nebojte se. Při studiích zpravidla není čas na odpovídající zaměstnání, a tak je problém si přijít na lepší peníze. Peníze z brigád přitom nemusejí stačit, a tak vás možná napadne vyřídit si půjčku. Jaké máte v tomto případě možnosti?

Rychlé půjčky poskytnou první pomoc

Zaměření půjček je poměrně široké, peníze si lze půjčit mnoha způsoby a na řadu účelů. Jako mladí lidé nebo studenti se budete pravděpodobně zajímat o tzv. neúčelové půjčky. Ve většině případů se jedná o půjčky, které poskytují nebankovní společnosti. A z názvu těchto půjček je také patrné, že je můžete využít pro takový účel, který uznáte za vhodné. Patří mezi ně třeba oblíbená půjčka ihned, díky které můžete financovat, co vás napadne. Studenti to mohou využít třeba na školné, na zaplacení ubytování či na cokoliv jiného. Takovou půjčku se můžete rozhodnout využít třeba také na částečné financování prvního bydlení či vybavení bytu.

V každém případě si však dejte pozor na výhodnost těchto úvěrových produktů. Ta se totiž může velice lišit. Pokud například chcete financovat první bydlení, může být finančně rozumnější využít účelových půjček od banky. Zde však již musíte počítat s přísnějšími podmínkami, a to si ne každý může dovolit, tím spíše pak mladší lidé, kteří obecně mají nižší bonitu.

Zajímejte se o ověřené nabídky

U mladých tak stále dominuje varianta, že chtějí získat peníze rychle a bez složitého dokládání a posuzování všech možných náležitostí. Chtějí zkrátka vše vyřešit okamžitě. Rozhodnete-li se tedy využít neúčelových půjček, je dobré:

  • Využít služeb srovnávačů půjček
  • Porovnat si ověřené nabídky na trhu

Jedině tak se vám podaří najít skutečně výhodnou půjčku, která vás příliš nezatíží. Naštěstí si lze půjčky online porovnat, a tak získáte lepší přehled o aktuální situaci na trhu a momentálních nabídkách. Tímto srovnáváním se zabývají specializované weby, které se zaměřují na servis okolo půjček a vyberou vám tu nejlepší půjčku podle vámi zadaných kritérií.

Velkou výhodou těchto srovnávacích půjčkových webu je skutečnost, že zde najdete pouze ověřené nabídky. V současnosti je sice trh s půjčkám již pod větší kontrolou, než tomu bylo v minulosti, ale stále se vyplatí být na pozoru. Proto není vhodné půjčit si jen tak někde, ale využít právě služeb srovnávačů, kde najdete porovnání aktuálních seriózních nabídek na trhu. Vyvarujete se tak případným problémům s nesolidními společnostmi a podvodnému jednání.

Podmínky pro méně bonitní klienty jsou přísnější

Již jsme se dotkli na předchozích řádcích otázky bonity. Musejí ji posuzovat také nebankovní společnosti, a tak na půjčku může dosáhnout méně lidí. Je dnes nutné také nahlížet do registrů dlužníků, zda někde nemáte nesplacené závazky a jaká je vaše platební morálka. Dobrou zprávou však je, že jednotlivé společnosti přistupují k posuzování individuálně.

Co vám může půjčku prodražit?

Pokud jste se dostali k tomu, že si chcete půjčku sjednat, je potřeba se zaměřit na klíčové parametry, které mnoho řeknou o její výhodnosti. Mezi to zásadní, na co byste neměli zapomínat, patří zejména:

  • Úroková sazba
  • Sazba RPSN
  • Poplatky, sankce a pokuty

S ohledem na úrokovou sazbu a RPSN samozřejmě platí, že nižší hodnota je lepší. Často můžete narazit také na půjčky, nejčastěji se jedná o takzvané mikropůjčky, které mohou nabídnout v tomto ohledu velmi zajímavé podmínky. Zajímá-li vás půjčka ihned, zaměřte se při srovnání jednotlivých poskytovatelů půjček také na to, jaké mají případné poplatky, sankce a pokuty. Ty mohou významně promluvit do toho, kolik vás půjčka bude nakonec stát.

3.1.2020 10:01| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: půjčka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist