Jak předejít podzimnímu splínu? Bav se!

Léto nám pomalu končí, a tak není divu, že nálada klesá. Dny se krátí a pryč jsou vysoké teploty, které sváděly ke koupání v bazénu, popíjení drinků a válení se na lehátku na zahradě nebo alespoň na terase. S podzimem zkrátka přichází splín. Nenech podzimní depku, aby tě ovládala. Víme, jak se splínů zbavit!

podzim-zabava-1100x618.jpgCelá galerie 17 Zdroj: Shutterstock.com

Podzimní depka přepadne kdekoho, ale dost často bývá zbytečná. Stačí se proti ní obrnit, nejlepší bude se zkrátka na podzim připravit. Poradíme ti, jak se vyhnout podzimní špatné náladě a užít si začátek nového období.

Těš se na něco jiného

Do léta daleko, říkáš si, a počítáš kolik měsíců musíš přežít, než začne být opět hezky? Tak to brzdi, s tímhle přístupem tě přepadne splín, i kdybys byla největší optimista na světě. Nauč se těšit na různé události během roku. Začít můžeš tím, že si naplánuješ vycházky do přírody, která se na podzim krásně zbarví. Pak se podívej na různé podzimní akce, které by tě mohly lákat. Určitě nevynechej vinobraní a začátek divadelní sezóny.

Odjeď na dovolenou

Jestli ti i tohle přijde málo, naplánuj si menší dovolenou. Na tom se shodne i řada psychologů, kteří tvrdí, že bys neměla celou dovolenou vyčerpat v létě a pak čekat zase rok. A jestli už nemáš volné dny? Nevadí, využij státní svátky, například 28. září připadá na pátek, tak si naplánuj euro víkend či alespoň lenošení na chatě. Vyrazit si někam na podzim je mnohem lepší než v létě, utečeš před špatnou náladou a nadopuješ se štěstím na další dny.

Medituj

Nemusíš odjet přímo do Indie a hledat duchovního vůdce, úplně postačí, když si uděláš chvilku pro sebe. Je jedno, jestli si zajdeš na jógu nebo si doma zapálíš svíčky, lehneš si na záda a nebudeš myslet na nic, ale důležité je, abys na chvíli vypnula a nechala odplout myšlenky.

Meditace je prostě prevence chmurné nálady a bojuje proti stresu. Možná si říkáš, že ležet či sedět v tureckém sedu a nemyslet na žádné problémy nic není, ale je to umění, kterému se musíš naučit. Vyzkoušej alespoň pět minut na nic nemyslet. Uvidíš, že je to docela namáhavé, ale tohle duchovní cvičení, až si ho osvojíš, dokáže zázraky.

Najdi si koníček

Je dost možné, že jsi přes léto neměla na své zájmy čas nebo se ti prostě do nich nechtělo. Však taky kdo by se chtěl pařit v posilovně nebo jezdit dlouhé dvacetikilometrové vzdálenosti na kole, když teploty přesahují třicítky? Kromě toho spousta aktivit s létem končí, a různé kurzy si dávají na prázdniny volno. Tak teď se k nim můžeš vrátit nebo si najít nové. Je jedno, jestli se přihlásíš do kurzu vaření nebo na tanec, ale efekt to bude mít stejný. Budeš se těšit na další hodiny a na léto si ani nevzpomeneš.

Vygruntuj byt

Přes léto, kdy večery a víkendy trávíme poletováním někde po venku, na úklid prostě není čas. Ale teď, když začneme více času trávit ve svých domovech, by to chtělo generální úklid. Nemusíš čekat na Vánoce, kdy přes starosti s dárky a cukrovím nebudeš vědět, kam dřív skočit. Udělej si doma pořádek a začni se skříní s hadříky. Staré vyhoď a letní oblečení schovej. A co si takhle domov co nejvíce zútulnit, vymalovat si ho nějakou teplou barvou a podzimně si ho vyzdobit? Věř nám, že když se ti doma bude líbit, na pobíhání po venku brzy zapomeneš.

Začni podzim milovat

S lítostí vzpomínáš, co všechno jsi v létě dělala a podzim vnímáš jen jako uplakané období, kdy budeš tvrdnout doma a dívat se smutně ven, jak prší? Záleží na úhlu pohledu. Podzim je krásné roční období jako ty ostatní. Jen si na něm musíš najít to hezké. Vždyť je super, že jsou konečně pryč vedra a ty můžeš vyrazit na nějakou túru, aniž by ses vrátila totálně propocená. Během podzimu se dá prožít spousty věcí. Kdy jsi naposledy například pouštěla draka? Co takhle vyrazit na sběr šípků či na houby? Anebo si jen tak sednout na lavičku a dívat se na zbarvující listí. My už se na tohle vše těšíme. Vždyť se podívej do galerie, není to nádhera?

A co ty? Máš ráda podzim nebo patříš mezi ty, co propadnou špatné náladě a oplakávají konec léta? Napiš nám do diskuze nějaké tipy, co se dá na podzim dělat. 

Foto: Shutterstock.com

6.9.2018 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist