Podzim s úsměvem

Také na vás udeřil podzim plnou silou? Šedivé dny, inverze, nedostatek sluníčka, déšť neustále bubnující do oken…to vše působáí na naší psychiku a je nás opravdu jen málo, kterým toto počasí svědčí. Ale jedno je jisté, hodí se dokonale k tomu, abychom lenošili. Zkuste to a uvidíte, že s námi se budete docela dobře bavit.

Máme pro vás totiž pořádnou nálož knih, které právě teď vycházejí na knižní pulty a u kterých zapomenete na všechny své starosti.

Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí? Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje jednoduché řešení, které váš život učiní snazším a finančně méně náročným, život vašich dětí učiní radostnějším a navíc vám pomůže vychovat děti šťastné a soběstačné. Toto řešení Tom Hodgkinson – autor knihy Líný rodič nazývá „líné rodičovství“ a jeho mantra zní jednoduše: „Nechte je být.“ Líný rodič je totiž dobrý rodič.  Taková filozofie pravděpodobně může jít modernímu, zaneprázdněnému rodiči proti srsti, protože je nám neustále předkládáno, abychom dělali více, a ne méně. Všichni rodiče bloumají, kudy chodí, sžíráni hlodavým pocitem, že to všechno dělají nějak špatně a že je potřeba víc pracovat. Nikoliv. Problém není v tom, že do rodičovství vkládáme příliš málo práce, nýbrž že jí vkládáme příliš mnoho. Tím, jak přehnaně zasahujeme do života svých dětí, jim bráníme, aby vyrostly a postaraly se samy o sebe. Stáhněte se. Nechte je žít. Vítejte ve škole líného rodičovství. Jde o zaručený úspěch pro obě strany – vy budete mít méně práce a dítě tím jen získá, vy i vaše děti se naučíte užívat každodenního života a také samostatnosti a nezávislosti. A jak na to se dozvíte v humorné a láskyplné knize, kterou na náš trh vydává nakladatelství JOTA.

Dělá z člověka špatnou matku fantazírování o průhledných vršcích a lodičkách dobrých leda tak pro lehké děvy? A co když má přitom na sobě ještě pyžamo a veze děti do školy? Klára Huttová už má léta, kdy po světě chodila jako sexy kočenka, dávno za sebou. Ale taky už má svého chlapa: atraktivního, i když čím dál záhadnějšího manžela. Dále pěkný dům. Nádherné děti, které jí lezou na nervy jen z devadesáti procent. Rozvětvenou, výstřední, okouzlující rodinu. A pravidelný sex… no, ne tak úplně. Ale to nevadí, vždyť jde jen o stydkou krajinu…Rozpustilá a vtipná kniha Největší špeky mýho života autorky Indie Knightové vás rozbrečí smíchy. A navíc vám autorka dokáže, že člověk může být provdaný i sexy zároveň, a že Action Man, make-up, dýňové ravioli a boty od Manola mají přece jen cosi společného…

Pokud vás tato kniha zaujme, pak si rozhodně nenechejte ujít její volné pokračování s názvem Šťastné a (nejen) veselé. Volné pokračování knihy Největší špeky mýho života po šesti letech. Čtyřicetiletá londýnská novinářka Klára vypráví s vtipným nadhledem o peripetiích života v novém manželství. Druhý manžel, třetí dítě, několikrát rozvedená vlastní matka, pár nevlastních sourozenců a k tomu rozvětvená irská rodina z manželovy strany – to je realita Klářina hektického života několik let po rozvodu s prvním manželem, který je nyní jejím nejlepším kamarádem. Příběh se odehrává během tří po sobě jdoucích Vánoc, kdy se Klářina početná rodina i nejbližší přátelé scházejí u jejího stolu. Tradiční oslavy se však občas zvrtnou neočekávaným způsobem a mohou řádně zamíchat osudy všech zúčastněných. Humorné vyprávění o lásce a sexu v každém věku, o tom, jak udržet funkční manželský život i s několika dětmi, jak se vypořádat s příliš emancipovanou vlastní matkou a jak si při tom všem udržet zdravý rozum a nezbláznit se.

Máte dobrou práci, skvělé kamarády, úžasný byt i rande obden, ale pana Pravého ne a ne potkat? Jen klid, určitě se vám připlete do cesty. Ale co kdyby náhodou ne? Nebo ještě hůř – co když už se připlet, ale vy jste to nepoznaly? Mnohé z nás jistě slyšely z úst maminek a babiček: „Abys nepřebrala a nezůstala na ocet!“ Právě to se stalo autorce knihy Jak najít manžela Lori Gottliebové. Ve svých téměř čtyřiceti letech hledání vzdala, zašla do spermobanky a začala dumat, kde na té dlouhé cestě randění a flirtu udělala chybu. Dělí se s námi o poznatky, které získala na cestě za nalezením láskou naplněného vztahu. V jejím průběhu probírala jednotlivé aspekty milostného a rodinného života s dohazovači, ekonomy chování, neuropsychology, sociology, terapeuty, rozvodovými právníky i svobodnými a zadanými muži a ženami různých věkových skupin. Jak najít manžela je překvapivou, často vtipnou a někdy bolestnou, ale především pravdivou sondou do světa moderního randění.

Více informací najdete na www.jota.cz.

[[related]]

Dáváte raději přednost odpočinku u pořádné dávky romantiky? Pak je tu nabídka nakladatelství Baronet. To právě teď vydává knihu  Evan Mandery  Má věčná Q. Kdo by nestál o zaručené rady do života? Občas by se hodil přesný návod, čemu se vyhnout, na co se naopak soustředit, aby se měl člověk na světě co nejlépe. Ale čeho je moc… Mladého spisovatele nedlouho před svatbou navštíví podivný host z budoucnosti, v němž pozná své vlastní starší já. Ten muž pro něj má jediné, ale důrazné varování… A vlákno vypravěčova života se začne odvíjet úplně jiným směrem. Záhadné návštěvy tím však nekončí a jeho existence se zamotává víc a víc. Jediné, co zůstává, jsou vzpomínky na Q – věčnou, nezapomenutelnou a nepřekonatelnou lásku.

I další kniha Dokonalá partie je typicky romantická. Mary je krásná, chytrá a dobře vychovaná žena, která ví, kde je její místo ve společnosti. Když jí však osud připlete do cesty okouzlujícího Marcuse, hraběte z Rennu, její život se roztočí na plné obrátky. Laskavá a tichá Mary se vždycky mužům spíše vyhýbala, ale ta náhlá silná přitažlivost k tomuto šlechtici, který miluje dobrodružství, ji skoro děsí… Opováží se svěřit mu se svým tajemstvím, které přede všemi až doposud pečlivě střežila? Marcus moc dobře ví, že Mary před ním něco skrývá. Mohla by to snad být stopa k záhadné smrti jeho mladší sestry? Proč byl poslední sestřin dopis tak plný strachu a úzkosti? Smyslné svádění jistě rozváže Mary jazyk a Marcus přijde celé záležitosti na kloub. Brzy zjistí, že tahle žena pro něj znamená mnohem víc, než by si kdy pomyslel, že bez ní si svou budoucnost vůbec nedovede představit. Jenže má před sebou úkol, na který nesmí zapomínat. Ovládne Mary jeho srdce natolik, že ovlivní hledání pravdy, proč musela jeho mladá sestra zemřít? Na otázky, které se před ním vynořují a poodhalují tajemství smrti, nachází Markus jen stěží uspokojivé otázky…

Ani trochu toho tajemna vám určitě náladu nezkazí. Napínavý a čtivý thriller 21.12. – Kletba jaguářího krále Dustina Thomasona, autora světového bestselleru Pravidlo čtyř,  těží z předpovědí apokalypsy, k níž má dojít 21. prosince 2012. Hluboko v jihoamerické džungli objeví domorodec jedinečný poklad nevyčíslitelné hodnoty – víc než tisíc let starý kodex, který se uchoval v troskách opuštěného starověkého mayského města. Lupič ví, že tento vzácný artefakt mu může vynést milióny dolarů, a tak ho propašuje do USA – nevědomky však spolu s prastarou knihou přenese přes hranice i něco mnohem nebezpečnějšího… V prvních prosincových dnech roku 2012 se vzácný kodex ocitne v rukou Chel Manu, světoznámé odbornice na staré mayské rukopisy. Je na vážkách, zda má nález ohlásit policii anebo využít životní příležitosti a kodex sama přeložit. Mezitím se v Los Angeles začne šířit vzácná a dosud neznámá, ale vysoce nakažlivá neurologická nemoc, smrtící insomnie. Zdá se, že světu skutečně hrozí předpovídaná apokalypsa – a že opravdu souvisí se světem starých Mayů víc, než by kdo tušil… Nastane zkáza lidstva? Je dešifrování tajemného kodexu jediná naděje, jak přežít? Zvítězí vědci v boji s časem?

Více informací najdete na www.baronet.cz.

27.10.2012 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist