Podzim, duchovní čas

Zajímáte-li se trochu o mystiku, pak možná víte, že rok lze rozdělit podobně jako den. A podzim je takovým podvečerem.

Někomu to na první pohled přijde jako hloupost, ale zajděte při čtení následujících řádků do svého nitra, třeba se s něčím ztotožníte…

Cítíte to také?
Už v září se uklidňuje letní rozjařenost, život opět vjíždí do vyjetých kolejí. Je zde vidina večera (tedy zimy), ale stále je před námi ještě mnoho práce.

Až v říjnu nastává období sklízení plodů našich dlouhodobých snah. Zároveň se v této podzimní době úspěšně zakládá na nové dlouhodobé plány, které ponesou výsledek na jaře. Vidíte tu podobnost s přírodou, se zahradou? Sklízíme plody, sázíme cibulky pro jarní radost…

Již dlouho v tuto dobu cítíte potřebu nějaké očisty?
Směle do ní právě teď. Proberme skříně, oblečení, spíže, komory. Vyházejme staré oblečení, papírové krabice, suvenýry na které se věčně práší,  nevkusné jeleny, prostě vše, z čeho máte pocit, že nás nepříjemně svazuje. Minulost bude v koši – a vy se budete cítit svobodně!
No a kupme si něco nového na sebe či do bytu. Cokoliv nás nyní osloví, to nás bude doprovázet pozitivní silou celou zimu.

Stejnou inventuru proveďme i ve svých myšlenkách  a plánech do budoucna. Vše pak najednou uvidíme mnohem jasněji. Rozhodující je konec znamení Vah (22.10.), které přeje rozvahám všeho druhu, je velká šance, že poté se dostaví osvobozující rozřešení našich myšlenek.

Navíc je zde ještě symbolika „dušiček“, která představuje kromě života a smrti i minulost za námi, budoucnost před námi. Naše vlastní strachy a obavy mohou v tuto dobu vyplout na povrch. Postavme se jim, silní jsme na to v tuto roční dobu dost.

Očistěme i svoje tělo, uvařme si kopřivový čaj z jarních kopřiv, přemýšlejme o jídelníčku. Odlehčíme i tělu a tím snáze najdeme cestu sami k sobě.

Listopad je pak měsícem, kdy sklízíme plody naší snahy o lepší já. Často nám řešení padá do klína zdánlivě zadarmo.

Stejně jako příroda upadá k zimnímu spánku, i my se začínáme stahovat do svého nitra, podobně jako stromy svoji sílu stahují do kořenů a kmenů. Můžeme se procházet tichou mrazivou přírodou a s prvním sněhem přemýšlet o našich mezilidských vztazích. Kde jsou chyby? Je čas je napravit…

Často v tomto předadventním čase přichází rozhodnutí založit rodinu. Jsme blíž své duši, jsme blíž svému nitru, svému srdci…

Vracíme se zmrzlí na kost zvenku a doma je tak krásně. Teplo, útulno… I v naší duši je krásně, naslouchejme sami sobě, zpomalme. Přemýšlejme o budoucnosti. Není taková inventura tím nejlepším před blížícími se vánočními svátky?

Přepadá vás zájem o duchovno? Zajděte v listopadu do knihovny a začtěte se do témat o duši a duchu – tyto knihy vás budou nyní víc než kdy jindy oslovovat a promlouvat k vám.

Tak nepropásněte chladný podvečer roku a zamyslete se….. bude to k užitku.

10.9.2008 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist