Oscarový animák č. 5: Ekologická satira o znečišťování

Poslední kreslený kraťas, který se letos uchází o Oscara, kritizuje lidskou potřebu nechávat po sobě odpadky. S výsměšným humorem a s retro animací.

Bývalý zaměstnanec Pixaru, animátor Geefwee Boedoe, se inspiroval vzdělávacími filmy z 50. a 60. let a podle jejich vzoru nakreslil vzdělávací satiru o tom, jak spokojeně zamořujeme svou planetu. Vzal si na to obyčejnou tužku a tapetové vzory, ale i přes retro vzhled je jeho film jednoznačně zaměřený na současnost.

Bohužel se ale na rozdíl od ostatních nominovaných krátkých animáků nedá na youtube celý zhlédnout. Jeho autor si totiž úzkostlivě nárokuje autorská práva, možná proto, že mu výroba filmu Pojďme znečišťovat trvala tři roky, většinou strávené v jeho domácím studiu. Boedoe filmík napsal, režíroval, animoval i produkoval.

My vám tak můžeme nabídnout jenom krátkou ukázku pro představu, tříčtvrtinová francouzská verze šestiminutového díla je k dispozici zde. Film by nicméně měl být o tom, co všechno jedna moderní rodinka znečistí během jednoho dne. Vypravěč přitom kritizuje konzumerismus a ekonomické diktáty zisku za každou cenu. Nakonec film za doprovodu veselé hudby a výzev k znečišťování za lepší budoucnost ukáže zničenou krajinu.

25.2.2011 2:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist