Nový soutěžní pořad TV Prima: Nic než pravda

Na kolik si ceníte svá tajemství? Odhalili byste celou pravdu za pět milionů?

Na TV Prima začne v pondělí 25. srpna po 21. hodině nový soutěžní pořad Nic než pravda – psychologická soutěž pro odvážné, kteří pokud chtějí vyhrát zajímavý finanční obnos, nesmějí lhát.

Tento atraktivní soutěžní formát byl již úspěšně vysílán ve 26 zemích světa a není divu. Odhalená tajemství zajímají zkrátka každého.

Princip hry

Soutěžící mají za úkol zodpovědět až 21 otázek, z nichž každá pravdivě zodpovězená zvyšuje možnost výhry. Otázky postupně nabírají na dynamice. Ze zpočátku naprosto obyčejných se stávají postupně více a více osobnější; vždy však záleží jen na úvaze soutěžícího, zda otázku zodpoví a bude pokračovat ve hře.

Soutěžící procházejí v první fázi „výslechem“ na detektoru lži, při kterém odpovídají na cca 60–100 otázek. Jejich odpovědi ANO – NE jsou zaznamenány a vyhodnocovány polygrafem (detektorem lži), výsledky se ale dozvědí až při natáčení hry.

Ve druhé fázi probíhá samotné natáčení hry ve studiu, kde soutěžící odpovídají před nejbližšími příbuznými a za účasti kamer na výběr otázek, kterými prošli již v první fázi.

„Celá soutěž se odehrává ve studiu s početným publikem, před kterým sedí nejbližší příbuzní a také přátelé a známí, tzv. patroni. V centru scény sedí moderátor a soutěžící. Sedí naproti sobě v křeslech, neschovávají se za žádný stolek, ale naopak jsou před publikem zcela odhaleni,“ říká projektová vedoucí Romana Baborová.

V každé fázi hry může soutěžící skončit a odejít s již dosaženou výhrou. Pokud se však rozhodne riskovat a jít dál, pak když odpoví nepravdivě, soutěž pro něj končí bez výhry. Neexistují zde tzv. záchytné body.

Soutěžící může kdykoli v průběhu soutěže svou účast v soutěži ukončit za předpokladu, že dosud nevyslechl následující otázku. V takovém případě má nárok na vyplacení částky přiřazené k poslednímu kolu soutěže, které kompletně úspěšně dokončil.

„Záchranná brzda“

Příbuzní a blízcí lidé soutěžícího – patroni – mají k dispozici tlačítko, kterým mohou anulovat položenou otázku, na kterou nechtějí z jakéhokoli důvodu znát odpověď. To však ovšem jen v případě, dokud na ni ještě nezazněla odpověď. Moderátor následně položí další otázku. Tuto možnost mají jen jednou po celou dobu trvání soutěže, kromě posledního šestého kola – v tom se již hraje o pět milionů a žádná omluva se nepřijímá.

Příklady otázek:

* Flirtujete v zaměstnání?
* Myslíte si o sobě, že vypadáte nejlépe z celé vaší rodiny?
* Lhal jste někdy o svém vzdělání?
* Bojíte se smrti?
* Chtěl jste být někdy někým jiným?

Otázky jsou rozděleny do šesti úrovní a s každou správně zodpovězenou úrovní se zvyšuje výhra. V první úrovni je 6 otázek, ve druhé 5, ve třetí úrovni 4 otázky atd.

 

 Úroveň Otázka č.: Výhra
 1. 1-6 10.000 Kč
 2. 7-11 50.000 Kč
 3. 12-15 100.000 Kč
 4. 16-18 200.000 Kč
 5. 19-20 1.000.000 Kč
 6. 21 5.000.000 Kč

Moderátorem pořadu bude PETR ŠIŠKA – Prezident Akademie populární hudby, textař a majitel ostravské agentury Petarda Production. Na moderování pořadu se těší, sám by se do podobné soutěže však nikdy nepřihlásil.

S Petrem Šiškou jsme si povídali o novém pořadu:

F: Myslíte, že existuje vůbec někdo, kdo nemá co skrývat?

PŠ: Já osobně takového člověka neznám a myslím si, že každý z nás má svou třináctou komnatu. A možná je dobře, že existuje, jaký by to byl život, kdybychom neměli své osobní tajemství.

F: A mělo by se to odhalovat?

PŠ: Zcela určitě ne! Tajemství z 13. komnaty by se odhalovat nemělo. Co se týče pořadu Nic než pravda, myslím, že se v něm objeví celá řada lidí, kteří mají nějaký svůj problém, například chtějí udělat zásadní tečku za nějakou nepříjemností ve svém životě. Jen když jsem se probíral životopisy přihlášených, je tam několik homosexuálně orientovaných lidí, kteří nevěděli, jak se s tím vypořádat, jak to sdělit rodině, ale i všem okolo sebe. Jsou tam také lidé, kteří v mládí udělali nějakou „blbost“ a teď za tím také chtějí udělat radikální tečku. Samozřejmě jsou tam i lidé, kteří hlásají, že je nějaký detektor lži nemůže překvapit a že oni na něj vyzrají a jdou si pro těch pět milionů. No a na ty já se obzvlášť těším, protože ty si ve studiu „vychutnám“ a na ty budeme samozřejmě podstatně ráznější…

F: Takže pro některé soutěžící to může být jakási forma katarze, pro jiné zase možnost dokázat si, jak umějí či neumějí lhát.

PŠ: Určitě, těch lidí, kteří předpokládají, že je nic nevyvede z míry máme přihlášených spoustu.

F: Můžeme se tedy těšit na show nebo spíše drama?

PŠ: Řekněme že obojí. Drama to bude zcela určit pro ty, kteří jdou jenom pro tu výhru pěti milionů. Protože s těmi my se vůbec „párat“ nebudeme a půjdeme tvrdě do nich. Od toho už jsou ty životopisy, od toho máme k dispozici jejich psychologický rozbor, se kterým já jako moderátor mám možnost se seznámit a patřičně se na ně připravit. Ale co mě na tom láká a co je zajímavé, že samotného soutěžícího uvidím až ve studiu. A také otázky dostanu až přímo před samotným vysíláním. Takže sám nevím, na co se soutěžících budu v přímém přenosu ptát, a z toho možná vyplyne spousta zajímavých situací a improvizace, která se divákům, kteří očekávají show, bude myslím líbit.

 

 

O moderátorovi

Petr Šiška se narodil 4. května 1965 v Třinci. Vystudoval Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity. Od roku 1987 se živil jako profesionální hudebník ve skupinách Petarda, Excitron a v doprovodných kapelách Věry Špinarové a Heidi Janků. Od roku 1990 byl moderátorem Nočního proudu Československého rozhlasu a jako redaktor a moderátor spolupracoval s televizemi Cable plus film, TV Premiéra a Česká televize. Je autorem řady písňových textů např. pro Věru Špinarovou (Když se láskám stýská aj.) Karla Gotta (Pokaždé), Helenu Vondráčkovou (To tehdy padal déšť, Sundej kravatu aj.), Petra Koláře (Ještě, že tě lásko mám) a dále Hanu Zagorovou, Leonu Machálkovou, Bohuše Matuše, Jitku Zelenkovou, Kateřinu Brožovou či skupiny Argema a Doga. Je zakladatelem třineckého festivalu Noc plná hvězd (1993) a generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Petarda Production a.s.

7.8.2008 12:00| autor: Katka Landlová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist