lunar-1_1.jpg

Lunární kalendář od 25. 4. do 1. 5. 2016

Lunární kalendář

Kdy není vhodný čas na cvičení a dlouhé výšlapy, kdy by sis měla udělat pleťovou masku a kdy je nejlepší čas na úklid? To a ještě mnohem víc ti prozradí náš nový lunární kalendář!

Diskuze

2 komentáře

  l
  lucik21

  Podle lunárního kalendáře se řídí moje mamka už několik let a něco na tom bude

  p
  Petra.Martišková - Šéfredaktorka

  Milé čtenářky, abychom předešli případným nedorozuměním a na základě již proběhlých diskuzí přidáváme i informaci o zdroji, ze kterého čerpáme a který je uznávaný v celé Evropě a také vyjádření samotných autorů Johanny Paunggerové a Thomase Poppa, k možným odchylkám od jiných výpočtů.

  Lunární kalendář – jediný nástroj:

  Lunární kalendář je propočítáván podle postavení Měsíce ve zvěrokruhu. Tento kalendář se používá po tisíciletí bez jakékoliv změny. Jak dnes víme, platí, pokud se týká postavení Měsíce ve zvěrokruhu, všude na světě. Když stojí ve znamení Ryb, pak je energie Ryb citelná všude – na Aljašce, v Austrálii, V Zaire i na Kypru. Jen fáze Měsíce podléhají časovému posunu, přičemž časové údaje v našem kalendáři jsou přizpůsobeny středoevropskému času. Kdo rozezná jednotlivá souhvězdí zvěrokruhu na noční obloze, možná s překvapením zjistí, že skutečné postavení Slunce a Měsíce se od postavení uvedeného v kalendáři trošku liší. Někdy do té míry, že Měsíc ve skutečnosti například již stojí v souhvězdí Býka, zatímco kalendář ještě udává vliv Skopce. Tento rozdíl způsobují určité odchylky v dráze Slunce, Měsíce a hvězd v rytmu 28 000 let.
  Vliv znamení zvěrokruhu se proto nevypočítává podle skutečného postavení Měsíce, nýbrž podle jarního bodu, podle okamžiku jarní rovnodennosti kolem 21. března. I zkušenost ukazuje, že tento propočet je k určení vlivů správný, neboť i když Měsíc již ve skutečnosti stojí v souhvězdí Býka, panuje dosud silový impulz Skopce.

  Naši předci byli mistry ve vypočítávání postavení nebeských těles a oběžných drah. O rozdílu mezi skutečným postavením Měsíce a údaji v kalendáři dobře věděli. Z dobrých důvodů ale základy pro výpočet lunárního kalendáře neměnili. Jejich lunární kalendář neodrážel postavení Měsíce ve vztahu k pozici souhvězdí, nýbrž působení sil vnímaných na Zemi. Někteří čtenáři narážejí na rozdíly, které jsou známé po staletí, samozřejmě teprve dnes. Nenechte se tím ale znejistit. Mnoho dotazů, které jsme dostali, se týkaly toho, že některé regionální kalendáře vykazovaly malé odchylky od toho našeho. Neznepokojujte se tím – tyto rozdíly jsou většinou založeny na faktu, že některé lunární kalendáře sestavovali astrologové a astronomové podle zásad své profese, bez ohledu na lunární rytmy, které většinou neznají. Drobné rozdíly v kalendářích nemají zas tak velký význam prostě proto, že přechod sil vždy probíhá postupně, nikdy z minuty na minutu. Vlivy, které určuje postavení Měsíce ve zvěrokruhu, se překrývají a mísí, zvláště když je v kalendáři udáno jedno znamení tři dny za sebou.

  Již před staletími bylo možné udávat postavení Měsíce na minuty přesně. Všechny dřívější kalendáře přesto udávaly postavení Měsíce ve zvěrokruhu vždy na celé dny. Proč? Protože v celku vědomostí o vlivu lunárních a přírodních rytmů prakticky neexistuje pravidlo, pro které by byla taková přesnost přínosem. Naopak, většinu čtenářů spíše odrazuje.

  Tedy podle zdroje, o který se opíráme, jsou naše informace správné a relevantní. Dovolujeme si upozornit, že si redakce vyhrazuje právo smazat útočné komentáře a komentáře, které jakýmkoliv neoprávněným způsobem mohou negativně ovlivnit další čtenářky a jsou psány s úmyslem poškodit dobré jméno magazínu. Děkujeme za pochopení.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist