Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 13. do 19. ledna 2020

Větrej, dýchej a bav se!

Lev v nás probouzí pocity radosti a lásky. Panna nás nutí analyzovat a být přehnaně kritičtí k sobě nebo ostatním. Váhy dávají vše do rovnováhy, učí nás vyvažovat a poznávat správnou míru. Štír nás učí odpouštět a neubližovat jedovatým slovem či skutkem. Jak správně podpořit tělo i duši, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

13. 1. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Vykroč do nového týdne svižnou chůzí, která prospěje nejen tvému srdci, ale také duchu. Víš, jak se to říká, ve zdravém těle – zdravý duch. Již naši předci věděli, jak důležité je být v harmonii jako jeden celek a neoddělovat fyzické tělo od duchovního, vše je propojeno a ovlivněno navzájem. Jak se v tom lépe vyznat? Tělo reaguje na emoce duše a duše zase neustále vnímá stav těla. Nehledej v tom žádné složitosti, ve dnech Lva je dobré zaměřit se na lásku, být přátelská nejen k sobě, ale také k ostatním. Podpořit správnou činnost srdce můžeš zdravým a radostným pohybem, je jedno jestli ráda tančíš, cvičíš jógu nebo chodíš pěšky, vše je dobré a prospěšné. Všimni si, když děláš věci vědomě, zapomínáš na mysl a myšlenky najednou slábnou a ztrácí svou sílu. Obejmi své blízké a řekni jim, jak jsi šťastná, že se navzájem máte.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy, zajít ke kadeřnici, zastřihnout konečky, jemně masírovat vlasovou pokožku

– sportovat, pečovat o tělo i duši, mít se ráda a být se sebou spokojená

14. – 15. 1. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Nestihla jsi péči o vlasy? Nevadí, ještě stále můžeš zajít ke kadeřnici a nechat se rozmazlovat. Trápí tě zažívání? Pokud je to ještě následek vánočního hodování, vyzkoušej bylinky, řepík, máta nebo heřmánek dokážou zázraky, jen pozor, ať nemáš na bylinky alergii. Tvé problémy jsou chronické? Zkus se zamyslet, co nebo koho nemůžeš dlouhodobě strávit, může to být situace, určitý člověk nebo také ty sama. Všechno, co jsme již prožili, nelze vrátit zpět, ale můžeme změnit náš postoj. Přijetí dané situace je základ, kvalitní potraviny a čisté myšlenky mohou nastartovat uzdravující proces. To, že jsme za své tělo i nemoci zodpovědní jen my sami, netřeba připomínat.

Dalším spouštěčem může být také nadměrná konzumace syrové zeleniny, proto je dobré poradit se s odborníkem, nechat si stanovit diagnózu a s chutí se pustit do změn, ať již stravovacích nebo mentálních návyků. Vidíš, jak je tělo dokonalé? Od srdce putujeme plynule k zažívání, dál nás čekají Váhy a správná rovnováha v těle. Putování ukončíme se Štírem, který se zaměří na vyměšovací orgány a správné odpouštění = bezbolestné vypouštění.

Co ještě můžeš?

– popíjet čisticí čaje, kvalitně se stravovat, v případě potíží zvolit odlehčený jídelníček bez živočišných tuků

 

16. – 17. 1. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Pojďme nastolit do životů správnou rovnováhu a harmonii. Co to vlastně znamená? Spravedlivě vyvážit misky vah a na obě strany naložit stejně. Každý extrém jde velmi citelně znát, ať již v hladině ducha či těla. Ledviny neznamená jen přijímat do těla dostatečné množství tekutin, ale znamená to také s láskou pečovat o vztahy kolem sebe. Skvělým preventivním opatřením je pít dostatečné množství čisté vody mezi 15. a 19. hodinou, kdy je činnost orgánů na vrcholu.

Míváš často zánět? Psychická příčina může být v přílišném lpění na svých názorech, nikdo nesmí mít jiný názor než já, jen já mám pravdu, jen mé nápady jsou nejlepší, jen já jsem ta, která může říkat svůj názor. Neustálé prosazování JÁ, tě drží v pasti a neumožní ti dál se rozvíjet. Zapomeň na chvíli na sebe a všímej si, co ti chování ostatních zrcadlí, co ti vadí – máš sama, když změníš postoj – přijde změna. Neboj se změn, protože znamenají život a postup ve vývoji. Buď v rovnováze sama se sebou i ostatními a zažiješ každý den malé i velké zázraky. Chceš udělat pro své tělo opravdu něco dobrého? Zkus držet páteční půst.

Co ještě můžeš?

– tančit, cvičit a zaměřit se na pružnost kyčlí a boků

– větrat, dýchat, rozjímat, harmonizovat, uklízet, vytírat, natírat, malovat a uklízet skříně

– dobře vedená masáž také dokáže zázraky

18. – 19. 1. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Jsi těhotná? Ve dnech Štíra by se měly všechny nastávající maminky šetřit a nechat od svých blízkých rozmazlovat. Udržuj nohy i oblast pánve v teple, prochladnutí těchto orgánů mívá za následek nepříjemný zánět, proto je dobré předcházet nemocem a udržovat tělo v teple. Využij volný víkend k činnosti, kterou máš ráda. Pečuj o své tělo, do koupele přidej sůl a používej kvalitní přírodní kosmetiku. Nenechej se strhnout k žárlivosti, je to zcela zbytečné.

Co ještě můžeš?

– uklízet, prát prádlo a nezapomenout zalít rostliny v domě

foto-zdroj: shutterstock.com

14.1.2020 7:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist