Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na nový týden

Pečuj o své nožky i celé tělo

Kozoroh nás vybízí, ať věnujeme dostatečnou péči celé kostře. Ve vodnáři je dobré zaměřit se na křečové žíly a nejen na prevenci, ale také léčbu a Rybky plynule přechází na péči o končetiny, určitě se nechej rozmazlit na pedikúře nebo reflexní masáži. Co dalšího bys měla dělat podle lunárního kalendáře?

17. – 19. 4. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v tyto dny uděláš pro celou kostru, kolena a pokožku, působí preventivně a léčebně.

Co je vhodné? Zapomenout na nejistotu, pochybnosti a zaměřit se na péči o celé tělo. Klidně začni od hlavy až po paty. Ráno můžeš ještě v posteli pomaličku protáhnout celé tělo, jak nejvíc to jde a je ti příjemné. Vnímej jeho pružnost a zaměř se také na ztuhlost a bolest, dává ti najevo, že máš někde blok. Správným pohybem můžeš své tělo opět dostat do skvělé formy. Jen je potřeba překonat lenost.

Jaký sport? Plavání a také cvičení ve vodě nemá prostě chybu. Všechno ti půjde mnohem snadněji než doma na podložce. Voda ti nejen zpevní svaly, ale pomůže také zapomenout na běžné všední starosti, vyčistíš si krásně hlavu. Rozhodně využij páru nebo saunu, která tvoji pokožku nádherně prohřeje a prokrví. Masáž na závěr je vynikající a věř, že se budeš doslova vznášet.

Co ještě můžeš? Rozmazli své tělo v klidu domova, pokud se ti nechce na kosmetiku udělej si chvíli jen pro sebe. Voňavá koupel s levandulí, svíčky a sklenka něčeho dobrého umocní kouzlo okamžiku. Depilace, čistící pleťová maska, masáž pokožky hlavy a ošetření nehtů se nemine účinkem. Pokud se potřebuješ na delší dobu zbavit chloupků, jdi do toho, stejně tak ostříhané nehty a vyčištěná pleť má dlouhodobější účinek než v jiné dny. Nepropásni tento skvělý termín máš na to tři dny.

Zahrádka také potřebuje svoji péči, a navíc je to skvělý relax i trénink bez cvičení. Pusť se do odstraňování plevele, obracej půdu, ať se krásně provzdušní, a pokud máš již v zemi brambory, udělej motyčkou hromádky a hezky je nakopči. Dbej na to, aby byly všechny brambory chráněné před případným mrazíkem i světlem.

lunarni-17-1.jpg

Zdroj: archiv redakce

20. – 21. 4. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro bérce a kotníky, působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Co tělo zatíží? Rozhodně není dobré stát delší dobu na jednom místě, pokud máš křečové žíly, tak buď opatrná a snaž se alespoň přešlapovat. Samozřejmě dle možností v práci nebo tvé jiné aktivitě. Základem je dostatečný pitný režim, pohlídej si množství tekutin a nezapomínej hned ráno nastartovat tělo čistou vodou. Schválně sleduj, kolik tekutin za den vypiješ možná budeš překvapená, jak je tělo dehydratované. Všimni si také, jak vypadá tvá pokožka, kvalitu můžeš velmi výrazně zvýšit právě pravidelným přísunem tekutin.

Jak jsem na tom já? Přiznávám, že někdy se musím do pití přinutit, ale běžně vypiji dva litry, někdy víc, někdy o trošku méně. Ráno do sebe kopnu půl litru vody, ať se mi chce či ne. Někdy si zpestřím pitný režim minerálkou nebo šťávou s přírodním cukrem, je dobré naslouchat tělu a dopřát si změnu. Mléko ani káva se nepočítá, polévky ano stejně tak jako zeleninové a ovocné šťávy. Samozřejmě na jaře sbírám mladé bylinky, teď jsou to kopřivy a každý den si vařím čaj, zhruba půl až litr za den, podle chuti a pocitu.

Co ti půjde od ruky? Práce všeho druhu, od úklidu skříní, větrání šatníků a uklízení zimních věcí, až po malování, lakování a vytírání podlah. Nezapomeň také pořádně vyvětrat na půdě, sklepě i v pokojích nebo skleníku.
Na zahrádce můžeš úspěšně zlikvidovat škůdce např. mšice vhodným postřikem.

22. – 23. 4. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své nožky, působí preventivně a léčivě. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji. Odpočívej, relaxuj, věnuj péči svým nožkám a pořádně sebe i je rozmazli!

Neboj se na chvíli vysadit, zapomenout na povinnosti a práci, tvé srdce a mysl také potřebují odpočinek. Vyrazit můžeš do přírody, po procházce a koupeli si můžeš udělat masáž chodidel, fantazii se meze nekladou a věř, že je za co být vděčná, nožky nás totiž nosí celý život a nic za to nechtějí. Kdysi jsem je odbývala krémy, které nebyly zrovna kvalitní, dnes dostanou to nejlepší, co mám, od drahých olejíčků až po různé druhy přírodních krémů.  Plavání, aromaterapie nebo reflexní masáž udělají také mnoho dobrého, vyber si, co ti nejvíc vyhovuje a užívej radostnou pohodu a klid.

Text: Sára

Foto: Shutterstock.com

16.4.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist